Aktuálně: 4 985 inzerátů174 059 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Žako kongo

Renata (neregistrovaný) 02.11.2011, 21:00:19 xxx.xxx.96.12
Dobrý večer,máme papouška žaka,už docela dlouho,ke mě je hodný a milý,ale manžela nedávno kousl,docela hodně a od té doby je k němu stále odměřený,někdy agresivní....Mohl by mi někdo říci,proč to dělá,když nikdy takový nebyl????Děkuji za případné odpovědi!!!!
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.11.2011, 21:33:54 xxx.xxx.85.66
Dobrý večer. Už se to tady probíralo několikrát a docela dost je toho na internetu a fórech s tím spojených. Asi tak, žako je poměrně hodně komplikovaný papoušek a zejména konzervativní,těžko přijímající nové věci taksamo ztrácejícíse.Pokud něco nechce nebo chce, jen těžko mu kolikrát vyhovět. Žakové si velice často vytvoří svou skupinu lidí (třeba i jen jedince) kteří mu nevadí a oproti druhým zaujme svůj postoj se svých chováním a zřídka kdy se to změní. I proto není na netu nouze o inzeráty typu prodám žaka - rodinné,zdravotní důvody a jiné........ Ono pokud je žako mladý a seznamuje se světem může být za rok,dva,pět,deset úplně jiný, proto se vždy doporučuje před koupí takovéhoto typu papouška si o daném druhu pár základních věcí přečíst a pozjišťovat. Samozřejmě tady na mě asi skočí i jiní, ale já osobně bych žaka nedoporučil do rodiny k dětem do 4 let, u žaka není problém aby dítěti dost škaredě ublížil,netvrdím že to udělá schválně,ale představte si že tak jak kousl manžela, může bez zjevného důvodu kousnout kohokoli a věřte mi že umí pořádně kousnout a prokousnout !!! Každý papoušek se časem mění, některé druhy jsou sociální a strpí a nevadí jim přítomnost různých lidí někteří ne. Pokud zaujmul k manželovi takovýto postoj může se stát že to bude natrvalo.
Orina (neregistrovaný) 02.11.2011, 22:28:56 xxx.xxx.69.26
Nejsem proti žakům zaujatá, ale to, co píše R.Low ve svých knihách mě přimělo k tomu, že jsem raději pořídila amazoňany. Nejen kvůli introverdní povaze žaků, ale i kvůli větší náchylnosti na nemoce. Nejsem odborník mající stovky žaků nebo amazoňanů, tak se musím řídit radami těch, kterým tihle ptáci prošli rukama. R. Low je jenda z autorek, která může o životě papoušků poradit hodně. Kdo dá jen na to, že žako báječně mluví, tak se může časem šeredně splést a papouška prodává z výše uvedených důvodů jak píše kadukaj. Myslím, že spousty odpovědí najdete v knihách R.Low, jen je přečíst. Nikdo nemá lepší zkušenosti než bývalá kurátorka Loro Park.
anonymní (neregistrovaný) 05.11.2011, 22:51:07 xxx.xxx.18.227
Paní Orino, nemohu s vámi souhlasit,přečetl jsem knihy R.Low,určitě je odbornik na amzonany ,ale mazlika žaka měla jen jednoho,toho po roce prodala a věnovala se převažně amazonanum.
Orina (neregistrovaný) 06.11.2011, 03:47:56 xxx.xxx.103.220
Pro 18.227 je to možné, já paní Low neznám. Jenže dotazy a stížnosti jsou na všech fórech především na žaky. Že by amazoňany jako mazlíčky nikdy nechoval? To se mi ani nechce věřit. Nemoci, škubání, kousání, stále jen dotazy majitelů žaků. Já tedy čtu hlavně dotazy zde a na ifauně asi od r. 2008, ale těch stížností na žaky je spousta. Takovéhle masivní stížnosti na amazoňany jsem nezazmenala. Jedině to můžu přičítat tomu, že je opravdu v Čechách jako mazlíčky nikdo nechová. Ale zrovna tak se to týká i jiných druhů papoušků. Nebo, že by si s žakama lidi nevěděli radu? No nevím. Je dobré prolistovat fórum od A až do Z a přečíst si dotazy.
Orina (neregistrovaný) 06.11.2011, 03:58:28 xxx.xxx.103.220
Pro vaši radost musím napsat, že se v knihách paní Low píše jak jsou samice amazoňanů milé a daleko hodnější než samci. Mám obojí pohlaví, ale samice je pěkná mrcha. Takže taky všechno co je v knihách nemusí být pravda a nebo jsem měla právě to štěstí, že jsem si dobře vybrala. Jenže to beru jako součást přírody.Kouše, učím se na ní proč. Nestěžuju si. Je to přeci jenom pták. No asi "dobře" ručně dokrmený. Nikdo nemůžeme vědět kdy při koupi naletíme. Je to pro mě škola. Alespoň budu mít zase časem o čem psát. Třeba po roce až poznám její povahu dobře. Takže jak vidíte ani doporučení amazoňanů-samic není 100%.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.