Aktuálně: 4 978 inzerátů173 961 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Polykarbonát na voliéru jaký?

marcos
marcos (3 příspěvků) 15.11.2011, 22:36:53 xxx.xxx.233.171
Prosím o radu jaký typ polykarbonátu zvolit na zastřešení venkovní voliéry pro páru žaků. Zda klasické vlnité trapézové desky a nebo polykarbonát tloušťky 4 - 6 mm. A dále, zda čirý nebo některou jinou barvevnou variantu pro menší prostup světla. Pro zimní období bych zvolil materiál čirý. V létě mě však čirý odrazuje pro vysoké teploty, které by zde mohly být vyšší než v okolí. Barevná varianta by zřejmě také snížila průchodnost světla do vnitřní části voliéry. Prosím také o radu do jaké délky venkovní výletiště zakrýt při délce 4m. Zda stačí do čtvrtiny nebo je lepší delší, př.do poloviny. Moc děkuji za odpovědi.
Marty (neregistrovaný) 16.11.2011, 18:44:07 xxx.xxx.150.38
Kamarád má u afriky vlnitou čirou krytinu z plastu. Má to zastřešené celé a něco má ještě i po stranách. Má v tom ptáky jen na léto a na zimu je přechytává. Zatím si nestěžoval. Pokud bude u vás takto řešeno jen zastřešení venkovní části, tak bych to neřešil. Zbytek voliéry asi bude volný tak se to provětrá. Z druhé strany jsou chovatelé, co mají voliéry kompletně zasklené. Já mám na voliérách vlnitý plast (žlutý) ze starého přístřešku, takže jsem použil to, co bylo doma. Mám to zastřešeno asi do dvou třetin a nad bidly je jen pletivo, pro sluníčko a déšť.
Obrázek
Marty (neregistrovaný) 16.11.2011, 19:25:20 xxx.xxx.150.38
Ahoj, jestli myslíš tu boční rohož, tak ta je rákosová. Je třeba ji trochu odsadit od pletiva, jinak ji papoušci ničí. A jestli myslíš ty bidla, tak ta jsou bezová, jen bez kůry. Toto je starší foto, penanty už rok nechovám a alexandry mám jinde. Uprostřed zůstaly rosely, ale ty zase nejsou na fotce :D
cone (neregistrovaný) 16.11.2011, 19:30:40 xxx.xxx.67.3
Pokud jsem měl své žaky ve venkovní voliéře bez možnosti záletů - chápej od května do září - tak jsem měl zatřešeno pouze 120cm - průhledný polykarbonát 4mm. Výlet byl z jedné strany chráněn zdí domu a z druhé zdí kombinovanou s luxféry. Nyní již mají napojen vnitřní zálet a zastřešení venku jsem odstranil. Venkovní výlet je 4 x 2,5 x 2m výška, vnitřní zálet 4 x 2 x 2,4m výška.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 16.11.2011, 19:32:54 xxx.xxx.67.3
pozdější napojení celé strany domu na blok voliér, zálety jsou v přízemí domu
Obrázek
marcos
marcos (3 příspěvků) 17.11.2011, 21:31:12 xxx.xxx.233.171
Jj, myslím, že by mohl stačit čirý polykarbonát a to do zhruba do poloviny výletiště. Jednoduší a levnějěší je ten vlnitý. Další věc, kterou jsem nedomyslel je rozdělení příček mezï volierami. Samci jsou k sobě agresivní, proto budu muset pletivo 40x40x4 mm rozdělit pro jistotu dalším, tak aby se do budoucna samci vzájemně nenapadali. Je to však dost těžké, vzhledem k tomu, že bych raději preferoval estetiku před bezpečností. No nevím, vzhledem k negativním zkušenostem chovatelů bývají papoušci pro bezpečnost zabendění.
marcos
marcos (3 příspěvků) 17.11.2011, 21:48:27 xxx.xxx.233.171
Moc děkuji za příspěvky, je fakt, že každýž vycházíme z momentální situace a prostoru. Úžasný, když je možnost tak jako cony vycházet z takového prostoru. To je pak radost se kochat. Moc hezký

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.