Aktuálně: 4 571 inzerátů178 103 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

Kakariki a papoušek zpěvavý

Deni Valery
Deni Valery (21 příspěvků) 16.11.2011, 23:09:47 xxx.xxx.190.17
Dobrý den Prosím o radu. Chovám už rok kakariki bylo mi řečeno že je to samička říkám ji Lorinka zde přiložím jejjí fotografii a prosím o určení pohlaví, je přátelská a ochočená. Dnes jsme ji pořídili kamaráda papouška zpěvavého samečka Fida. Nemá tady z Vas někdo zkušenost jak se tyhle dva druhy papoušku spolu snesou?? Lorča ho zatím moc nepříjmá dává mu pěkné kapky a najevo kdo je paní a i Fido je nesvůj Změní se to? Prosím o nějaké chovatelské rady jak na ně. Fotku Fida zatím žádnou nemám Děkuji za odpoveď
Obrázek
Mona (neregistrovaný) 17.11.2011, 07:59:09 xxx.xxx.106.144
No, takhle zdálky bych to tipovala na samečka ... Odpovídalo by tomu i to, že je na nového kamaráda agresivní. Samičky se neperou, pokud k nim někoho vpustíte do klece, jsou ostýchavější a celkově tišší a klidnější ... Zkuste sem dát lepší foto více zblízka. Jinak gratuluji ke krásné zelené barvě vašeho kakariki. :-) Myslím, že jinak se kakariki snesou i s jinými papoušky. Např. s andulkami úplně bez problémů, i papoušek zpěvavý by měl být OK.
Deni Valery
Deni Valery (21 příspěvků) 17.11.2011, 11:51:02 xxx.xxx.190.17
Děkuji moc za odpověď a gratulaci jsme na něj hrdí. Přikládám hlavítedy více fotek a moc prosím o pomoc určení pohlaví. Chtěla bych se ješte zeptat máme Lorču už rok říkáme ji jménem i na něj trochu slyší,pokud je Lorinka nakonec sameček máme ji začít říkat Fido? Nevadí to? Nebo to mám nechat tak jak to je???? Děkuji za odpověď
BlankaB (neregistrovaný) 17.11.2011, 13:07:07 xxx.xxx.202.179
Nejsem odborník,ale myslím si že měnit jméno by byla hloupost jestli na něj slyší.Rozumnější cesta je ho možná trochu poupravit. A zdá se mi že má přerostlé drápky.Co na to ostatní? Jinak moc pěkný ptáček.
Deni Valery
Deni Valery (21 příspěvků) 17.11.2011, 14:22:09 xxx.xxx.190.17
Děkuji moc Ostatní názory nevím zatím jich moc není snad se to brzy změní. A co říkate na pohlaví? Myslíte že je to opravdu sameček? Bylo mi řečeno že je to samička podle zobáčku,postavy a velikosti. Děkuji za odpověď.
Mona241
Mona241 (81 příspěvků) 17.11.2011, 15:48:36 xxx.xxx.106.144
Měnit jméno určitě není dobrý nápad. Však když budete říkat Lori, tak to může být i kluk ... I podle těch dalších fotek bych tipovala na samečka. Až ho budete mít v ruce, nebo venku z voliéry, zkuste ho změřit pravítkem. Samec má i s ocasem kolem cca 28 cm, samička má cca 25 cm ... Na kolik je to ale přesné, to nevím.
Pyko (neregistrovaný) 17.11.2011, 15:51:25 xxx.xxx.83.33
Dobrý den, taky typuji samečka, zkuste dát detailní foto tech drápků ,pro kakariky ta klec naprosto vyhovuje ale pro zpěváka a vaší Lorinku? Zdá se my malá

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.