Aktuálně: 4 958 inzerátů174 200 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

ara a křivý zobák

cone (neregistrovaný) 14.12.2011, 18:46:51 xxx.xxx.67.3
Dobrý den, nejsem mazlíčkář tak bych vám mohl snad poradit jen s tím křivým zobákem, mohla byste dodat fotečku? Sám jsem pořídil jedince s vykřivenou spodní čelisti zobáku a upravuji mu ji přistřiháváním a celkem se to po dvou zákrocích lepší. Jinak samozřejmě křivý a hlavně přerůstající zobák-spodní část-může vést ke zhoršenému příjmu potravy.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 14.12.2011, 19:57:42 xxx.xxx.85.66
Dobrý večer. Předně chci napsat, že nemám žádný zájem ani důvod vás nějak napadat nebo vám něco vyčítat,nebo vás snižovat atd....., ale na to, že jste začátečnice bavit se příspěvky jiných, kteří zde píšou o svém chovu ary v domácím prostředí je na někoho kdo ji vlastní 2 měsíce i s cestou taky dost k pobavení :-( K zobáku, jak píše cone, předně dejte foto ať se ví o jaké zakřivení vůbec jde, zda horního či spodního zobáku. Pokud se jedná o horní je možnost že to je způsobeno špatnou technikou krmení u spodního to může být poruchou působící přerůstání zobáku. Pokud je vykřivení již větší je možné že to bude mít doživotní. Odstavení papouška začíná v momentě až je zřejmé že začíná dobře a běžně přijímat běžnou potravu aniž by bylo nutné jej přikrmovat. Každý jedinec je jinačí a pokud je chován sólo v bytě tak to může mít pomalejší, neboť tam nefunguje hromadné krmení které je nutí k určitému soupeření takže to může trvat déle. Tento papoušek má velkou šanci že vás přežije, takže domnívat se že bude stejný ve 4 letech jako nyní ve 4 měsících může být do jisté míry zavádějící. Naši aře je momentálně 7 měsíců a již se začíná projevovat, že i když má daného člověka ráda taky ho může štípnout ikdyž třeba jen ve hře a při velikosti a síle zobáku to nemusí být kousnutí jako od andulky…… Nemá cenu tady diskutovat o tom, jaký, který čí ara je, protože každá je chovaná v jiných podmínkách, v jiném složení rodiny a denní činnosti, každá ara je jiná a jinak se chová, takže bavit se příspěvky těch co píšou jaká ta jejich je, je přinejmenším nerozumné, sama si nebudete jistá, že ji za rok dva nebudete nucena prodat protože „nastal“ problém a papoušek začal kousat,řvát,ničit věci atd…..
anonymní (neregistrovaný) 14.12.2011, 20:33:27 xxx.xxx.200.189
***Já bydlím v bytovce a náš papoušek je ohromný miláček.Skoro nekřičí a mého 2,5letého synka naprosto miluje.Nejeví žádné sklony k agresivitě*** vždyť jsou mu 4 měsíce, šmarjápano... pořiďte si alespoň knuhu "arové v přírodě a lidské péči" od r. low. odstav mláďat je tam velmi pěkně pojednán.
BlankaBB
BlankaBB (2 příspěvků) 14.12.2011, 21:13:18 xxx.xxx.202.179
Dobrý den,nebudu Vám dávat žádné rady jsem začátečník jako vy,ale jen nějaké zkušenosti co jsem zatím posbírala. Naší Aře je 10 měsíců a už má jasně dáno koho má ráda a kdo u ní nemá šanci.A přesto že ho miluje tak je schopna ho pěkně štípnout,když zrovna není po jejím nebo něco hodně chce.Když jsme si jí přivezli tak byla tak tichá ,že jsem jásala radostí,že mám světlou výjimku a nebude křičet.Už je tomu bohužel jinak,nekřičí často a dlouho,ale když se do toho dá tak to stojí za to.A myslím ,že s věkem se to bude stupňovat.Pořizovala jsem si jí už plně samostatnou,abych předešla jako začátečník problémům s přechodem na běžnou stravu.A jsem ráda že jsem tak udělala. Ale,stále si stojím za názorem ,že se ara nehodí k malým dětem.Přeji Vám hodně radostí s aruškou.
misahauge
misahauge (4 příspěvků) 15.12.2011, 10:23:42 xxx.xxx.43.140
Děkuji za informace.Jinak pro doplnění pro nazlobeného pána.Pobavila neznamená jen to zlé.Já se pobavila v dobrém smyslu.Je to fain si přečíst všechny reakce a některé jsou docela vtipně napsané.Co se týká mé arušky je jasné,že nebude stejný celých 50 let.Mám 3 děti v rozmezí 16-2,5 let a vývoj jejich povahy s postupem věku je velmi zajímavý.Doufám,že s výchovou papouška si poradím stejně jako se svýma synama.S tím zobákem je jasné,že předešlá paní chovatelka měla špatnou techniku krmení(bylo mi to již potvrzeno lékařem) a zakřivení horního zobáku je trvalé.Přikládám foto.Tím pádem po reakci pána s obrušováním spodního zobáku mi došlo,že mu budeme muset také obrušovat spodní zobák,protože sám toho není schopen.Je tedy rada čím a jakou technikou?Díky a všechny zdravím
Obrázek
cone (neregistrovaný) 15.12.2011, 11:56:48 xxx.xxx.67.3
Dobrý den, opravdu budete muset zastříhávat spodní část zobáku, tu část, která se neobrušuje a bude přerůstat. Zastřižení by mělo být o trochu větší než je část zobáku která se obrušuje. Celý úkon provádím / u pap. konžského/ pedikerskými klštěičkami na nechty, spodní část zobáku není tak prokrvena jako horní, nějak nehrozí krvácení v takové míře jako u zkracování horní špičky. Asi budete u prvního zákroku překvapena tvrdostí zastřihávané části a budete potřebovat zkušeného človíčka k ruce na pomoc. Ptáčkům to nějak příjemné není, ukon bude nutné provádět několikrát do roka, zlepšení celého stavu zakřivení je ale možné.
misahauge
misahauge (4 příspěvků) 15.12.2011, 20:06:47 xxx.xxx.43.140
To jsem si myslela.Tady ještě posílám jednu fotku,kterou jsem fotila dnes.Můžete mi prosím poradit s tím zastřižením spodního zobáku?Měl by být v jedné rovině(žádný výčnělek nahoru)?Nerada bych mu nějak ublížila.Mám tedy počítat s nějakou krví a je tedy potřeba nějak tu ránu ošetřit?Doufám,že se mi to povede a bude se mu lépe baštit.Náhodou o tom mluvení nic nevíte?Díky moc
Obrázek
misahauge
misahauge (4 příspěvků) 15.12.2011, 20:15:41 xxx.xxx.43.140
Jinak ještě vzkaz pro neregistrovaného:samo,že jsem toho docela dost přečetla než jsem si ho pořídila(nejsem blbá) a to ,že chválím svého miláčka?Vy to neděláte?Dočetla jsem se spoustu zajímavého a vím s čím mám počítat,ale jsem veliká milovnice všeho živého a dokud mi neucvakne prst tak se ho nevzdám:):)
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 15.12.2011, 21:07:10 xxx.xxx.85.66
Arové nejsou zrovna druh papoušků který oplývá větší schopností k imitaci lidské řeči. Něco se naučí, ale určitě né tolik a tak dobře jako žaci,amazoňani či senegalci,mníšci a jiní papoušci, kteří k tomu mají větší vlohy. Ale to už jste si taky mohla přečíst :-) za sebe bych mohl napsat, že s větším napodobováním mluvení může ara začít kolem cca roku. Zastřiháváni zobáku bude neodbytná nutnost. Když se podíváte proti světlu, výčnělek spodního zobáku k obrušování je několik mm průhlednější, já bych jej stříhal – zabrušoval po hranu světlejšího/tmavšího, to je můj názor,podobný problém jsem zatím ještě nemusel řešit.
anonymní (neregistrovaný) 16.12.2011, 15:39:49 xxx.xxx.91.53
nebo jestli to mate kousek, tak tady mate odborniky na ptactvo. http://www.milanbartl.cz/chov/veterinari.htm
MAX (neregistrovaný) 17.01.2012, 22:18:44 xxx.xxx.123.41
dobry večer jak se tak koukám řekl bych ze věš miláček je bráška toho našeho, nás je z předchozího vrhu ted mu je 7 měsícu a s tím mluvením nesouhlasil bych s pánem co psal ze nemají na to vlohy nevím jak ostatní ale náš začal své první slovo vyslovovat v 4 měsících a dnes už umí krásně říct: ara, když kousne tak řekne AU a ahoj , věřím že to nejsou jeho poslední slova jo a ještě mele bla bla bla bla a směje se. jinak přeji hezký večer
MAX (neregistrovaný) 17.01.2012, 22:21:59 xxx.xxx.123.41
ještě jedna věc s tím dokrmováním čím dele ho budete dokrmovat tím lepe naš Max chce ještě pořad jednou denně a ještě dlouho bude chtít určítě je lepší ho dokrmovat i když mu bude rok v přírodě se zdržuji s rodiči i víc jak rok než se osamostatní
Loli (neregistrovaný) 26.08.2019, 08:45:28 xxx.xxx.131.7
Dobry den my zabrušovali zwei visledky. Pokud mate jeste otazku najdete mne na Fb ....Loli Litfin . Muzu zaslat i Video broušení .
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.