Aktuálně: 4 933 inzerátů174 247 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

andulky budka

jirka (neregistrovaný) 29.12.2011, 14:20:28 xxx.xxx.157.68
dobry den chovam 4 pary andulek a chci se vas zeptat jestry je tahle budka vhodna pro andulky je rozdelena prepazkamy dekuji jirkasamodrejmne na hore bude viko
Obrázek
Peťula (neregistrovaný) 29.12.2011, 14:56:29 xxx.xxx.38.103
Ahoj, použitelná určitě je, ale moc výhod ve společném bydleníčku nevidím. Za prvé, pokud budete i víko mít vcelku, ne vždycky je potřeba při kontrole rušit všechny samičky, protože každá je v jiné fázi hnízdění. Některé snášejí kontroly špatně. Taky po dohnízdění, kdy některé samice hned hnízdí znovu, těžko budku vyčistíte pořádně škrabkou, aniž by jste si vysypal ostatní mladé. Pokud máte již fungující bezproblémové hejno, tak máte asi vyhráno. Já každý rok při obsazování budek musím improvizovat a různě od sebe budky oddalovat, či mezi ně dávat optické zástěny, jinak se to rve jak koně :-). A možná obrázek skresluje, ale na plnou budku mladých andulek před vyletěním se mi to zdá trošku malé. Snad přidá někdo lepší názor :-)
kajik (neregistrovaný) 29.12.2011, 15:06:17 xxx.xxx.16.80
urcite davam plus, za snahu vyrobit budky, nic mene Petula vypsala vsechny minusy. Osobne bych volil samostatne budky.
psík111
psík111 (123 příspěvků) 29.12.2011, 17:56:10 xxx.xxx.93.81
Zabývám se výrobou budek na zakázku, a jeden chovatel po mě chtěl vyrobyt takovéto budky o 6 boxech,ale výko každé zvlášť. byl to starší pán a prý v tomto odchovává od jeho dětských let a nic jiného by prý do chovu nechtěl. Já osobně preferuji jednotlivé budky, i když jsou zavěšeny třeba vedle sebe.
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2011, 21:26:52 xxx.xxx.26.38
Také jsem měl takovou budku nebo budky, a odchovával jsem bez problému, víka byla jednotlivá. I když mi samice snášely rušení bez problému, myslím, že je zbytečné je rušit a je lepší mít budky jednotlivé
anonymní (neregistrovaný) 29.12.2011, 21:34:59 xxx.xxx.148.175
Určitě jednotlivě, kdysi jsem zkoušela totéž, samice se rvaly a nakonec obsadily daždou druhou budku. V samostatných budkách umístěných 15cm od sebe k šarvátkám nedochází.Ostatní nevýhody už tu byly popsány.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.