Aktuálně: 4 940 inzerátů174 353 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

agresivna pyrura

anonymní (neregistrovaný) 02.01.2012, 15:25:44 xxx.xxx.14.155
nedavno som tu pisla ze idme kupit pyruru do nitry.tak uz ho mam doma, je to pyrura ciernohlavy. z pociatku to bolo male zlate vtacatko ale cim dalej tym viac sa z neho stava predator.sustavne na mna utoci ked dam k nemu ruku, je vyslovene agresivny,kuse(nie jeden-dva razy, ale neustale).pohladkat sa necha iba ked je ospaly(na hlave). citala som vela diskusii a videla vela videi,ale nikde sa neriesila takato absolutna agresia.skusala som ho ucit na NE, aj na to ze ked je zly tak ho zavriem a idem prec, skusala som aj ten ,,target training" ale nic sa nedeje,je to stale len horsie a horsie.citala som aj clanok na stranke tropical eden aj sa podla toho riadim, ale aj tak mam dokusane ruky... mam ho sice tak tyzden,ale bojim sa ze ak to domrvim na zaciatku,tak uz z nas kamarati nebudu nikdy. dakujem za kazdu dobru radu
anjos01
anjos01 (7 příspěvků) 02.01.2012, 16:57:36 xxx.xxx.97.220
sice nejsem chovatelka,ale i tak si dovoluji vam napsat.myslim si, ze vas papousek by si mel nejdrive zvyknout na nove prostredi.aby pochopil,ze mu nehrozi zadne nebezpeci.a potom bych zkousela zvykat na ruku.preji hodne uspechu
Peťula (neregistrovaný) 02.01.2012, 17:26:39 xxx.xxx.6.82
Dobrý podvečer, musím se přidat. Týden je velmi krátká doba. Nevím, zda je papoušek ručně dokrmený či mládě z voliery. Ze začátku byl vystrašený, proto asi neútočil. Nyní se již urputně brání stresovým situacím. Je třeba postupovat pamaleji. Nechat ho v místnosti okoukat věci pěkně z bezpečí klece, dát mu čas zvyknout si na režim domácnosti. Nejlepší je si ho zatím prakticky nevšímat, až se seznámí z prostředím, získá pocit bezpečí a začne se sám zajímat o Vás, pozorovat Vaši činnost, snažit se upoutat Vaši pozornost. Je to společenský tvor, samota ho nebude uspokojavat. Ale to opravdu může trvat týdny, měsíce. Strašně na něj pospícháte, děsíte ho a naopak se může stát, že už se strachu z Vaší blízkosti a přímého kontaktu nikdy nezbaví.
anonymní (neregistrovaný) 02.01.2012, 18:05:50 xxx.xxx.14.155
dakujem za vase postrehy.s ,,krotenim" som zacala,lebo si velmi rychlo zvykol, vyzera byt velmi pokojny a neboji sa nicoho,v klietke sa sprava akoby v nej vyrastal ,piska, zere, kupe sa,hra sa s hrackami..proste vseko normal.ale radsej ho teda necham zvyknut, snad to pomoze.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 02.01.2012, 20:55:26 xxx.xxx.85.66
čas,čas,čas to je nejdůležitější hráč, některý papoušek si zvyke rychleji, některému to trvá déle dopřejte mu více času si na vás zvykout,uplácejte krmením, letmý kontekt skrz klec ať si zvyká na vaši společost
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 14:48:24 xxx.xxx.14.155
dobry den.takze nechala som to vsetko na nom a on sa rozhodol ze bude kamarat:) zase sa rad mazna,lezi na chrbte sedi mi na hlave atd...obcas kusne,ale len ked mu nieco vadi.dakujem za vase postrehy,velmi to pomohlo:) jedne problem ale ostal a sice ze ked vie ze idem spat,tak zacne hrozne skriekat.trva to len chvylu,ale je mi ho luto.zaznuta lampicka nepomaha,on proste vie ze idem spat(neviem ako) a krici nech nejdem.ma aj kamosa,ale ten mu asi nestaci:D a nechcem s nim spavat v jednej izbe(z hygienickych dovodov) nemate nejaku dalsiu dobru radu? dakujem (na fotke je ako pozerame telku)
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 15:28:41 xxx.xxx.78.58
Tak náš zas hrozně křičí, když chce jít spát on :-) U nás tedy hygienické důvody neexistují - se 2 velkými psy + malým papouškem spíme všichni pohromadě i když každý ve svém a to jsem na našem foru o psech spíše vyjímka, většina psů spí s páníčky v posteli :-)
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 16:39:17 xxx.xxx.55.84
Vždyť hodně lidí říká, že chodí spát se slepicema, tak proč ne s papouškem nebo se psem :-)) :-))
anonymní (neregistrovaný) 12.03.2012, 18:22:24 xxx.xxx.14.155
mne by to zas az tak nevadilo,ale musim este pockat,lebo mam izbu s bratom a ten by to nezniesol.o pol roka sa stahuje,potom uz moze byt hocikde,ale dovtedy ho nechcem kazdu noc tyranizovat(papagaja aj brata :)
anonymní (neregistrovaný) 02.10.2012, 01:10:14 xxx.xxx.14.155
Tak sa zase ozyvam,rozhodla som sa ze vsetky veci ohladne mojich papuchov budem davat do tejto temy... iba rychlo sa chcem opytat ci mal niekto problem s kruzkom na nohu.lebo na nohe som si vsimla uz dlhsi cas ze ma okolo kruzku bledu pokozku(inak ma nozicky cierne).ale kedze sa vobec nezdalo ze by mu to vadilo a bolo to len velmi malo okolo kruzku,tak som si myslela ze to ma naprikla len nejake trosku vysuchane,alebo pigmentovu skvrnu, alebo co... no a dnes som ho videla ze si do toho babral a ze sa mu to dost zvacsilo, ma to aj teplejsie ako druhu nohu a trochu napuchnute. hned zajtra idem k veterinarovi,ale chcela som sa aj tak opytat vasich skusenosti ci to moze byt alergia na kov(ci mam pripadne aj klec vymenit)alebo nieco ine...kazdopadne dufam ze mu kruzok daju dolu..
anonymní (neregistrovaný) 20.11.2012, 23:25:00 xxx.xxx.14.155
takze u veterinara som bola.je to pravepodobne alergia.skusili sme kruzok prestrihnut,ale neslo to...biela skvrna sa stale zvacsuje a vyzera hrozivo. pytam sa tych co kruzkuju svoje papagaje, ci mi nevedia poradit kde by som mohla zohnat nejake kliestiky,alebo proste cim by som to mohla dat dolu.veterinar sa pytal uz na to par ludi,ale este nezohnal a uz nechem cakat,kym sa mu to zas zvacsi
anonymní (neregistrovaný) 21.11.2012, 00:03:18 xxx.xxx.70.146
Prineste vtáčika na burzu Nitra, dám mu ho dolu. Stôl č. I 86.
anonymní (neregistrovaný) 23.11.2012, 13:30:49 xxx.xxx.14.155
dakujem,tak teda pridem,dufam ze vas tam najem

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.