Aktuálně: 4 661 inzerátů177 157 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Krmení pro Žaka

Jarda (neregistrovaný) 03.01.2012, 17:58:16 xxx.xxx.189.143
Dočetl jsem se, že papouškům škodí krmení slunečnicí kvůli vysokému obsahu oleje. Ten můj dostává směs firmy Prestige a přídavkem cca 30% velké žíhané slunečnice. Zdá se mu to zatím nevadí a prospívá (viz video). Jaké máte zkušenosti Vy - neubližuji mu??? http://www.youtube.com/watch?v=3y0oEC1yckU
Movy (neregistrovaný) 03.01.2012, 18:10:24 xxx.xxx.88.195
Co vím,tak vadí hlavně přebytek černé slunečnice..ta je hodně tučná....právě žíhaná a bílá je povolená,takže bych se nebála.-) M.
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 03.01.2012, 21:17:25 xxx.xxx.51.147
Souhlasím s Movy. Černá slunečnice je tučná. Svou žakuldu krmím také Prestige Premium African k tomu Special exotic s ořechy nebo ovocem. Jinak dostává jablíčka, kterých se nyní urputně dožaduje stejně jako okurky. Moc nemusí mrkvičku, pouze strouhanou, brokolici, jeřabinky červené i černé, velké šípky které miluje, papriky,rajčata. Dávám jí i mandarínku a dost jí chutná vaječná míchanice. Jardo, Čenda je kouzelný boreček. Kolik mu je?
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2012, 00:18:32 xxx.xxx.189.143
Díky za informace, jako chovatel jsem ú plný laik, takže jsem se po přečtení, slunečnici papouškům ne, jsem se lekl, že mu ubližuju. Mirko, naprosto souhlasím, že ná rád ovoce a zeleninu, doplním ještě syrovou bramboru. Stačí, když slyší zvuk škrábání brambory už z klace slyším "Máš brambůrku, dej brambůrku, prosím." Má 5 a půl roku, patří dceři, ale u mě je už 5 let deponovaný. Do smrti manželky mluvil dvěma hlasy, po roce už druhý hlas zapoměl. Díky za rady....
cone
cone (1412 příspěvků) 04.01.2012, 08:40:29 xxx.xxx.67.3
Dobré ráno, dělat jednoznačné závěry o tučnosti různých druhů slunečnice jen podle zbarvení slupky je dost nepřesné, doporučuji přečíst článek , jehož autorem je Z. Pokorný, podklady ke zpracování tohoto článku se mi zdají více než jen seriozní. http://papousci.chovzvirat.com/clanky/obsah-oleje-v-semenech-slunecnice-rocni.html
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 04.01.2012, 10:32:59 xxx.xxx.51.147
Nedělám jednoznačné závěry, jen jsem napsala svůj názor. Žakuldu krmím kupovanou, již hotovou směsí zrnin. Vzhledem k nemoci mojí žakuldy dostává každý den na lžičku trochu jogurtu Krajanky s léky a to již tři roky a nezdá se, že by nějak trpěla. Pro pana Jardu. Čenda je boreček s velký "B" Ještě večer jsem na něho několikrát koukala. Je prostě úžasný. Prosím, mohla bych dát odkaz na Vaše video na naše stránky? Ať se s ním potěší víc lidiček. Zdravím Vás i Čendu.
cone (neregistrovaný) 04.01.2012, 11:01:42 xxx.xxx.67.3
"Černá slunečnice je tučná." - dle mého mínění o závěr jde. Pokud si tuto větu přečte laik nebo majitel jednoho pet mazlíčka, má informaci ne moc pravdivou, zavádějící.
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2012, 11:11:32 xxx.xxx.189.143
Pane Šiško, díky za odkaz na fundovaný článek. Problém je, že odrůdu slunečnice v kupovaném balení jde těžko zjistit. Raději Čendovi přidávaný podíl slunečnice snížím. Paní Mirko, souhlasím s rozšířením odkazu (nakonec ten klip na You Tubu je veřejný) - Čendovi to neublíží a mě to jenom potěší. Přikládám odkaz staršího data tj. z jeho začátků. http://www.youtube.com/watch?v=qwGiBmdGf34 Díky všem za rady.
DášaM. (neregistrovaný) 04.01.2012, 12:29:08 xxx.xxx.78.58
Pane Jardo, máte opravdu bezvadného papouška. Poprvé v životě lituju, že už nejsem nejmladší a proto už si žaka nemůžu dovolit :-( Můžete prozradit jak jste začínali, aby se takhle naučil mluvit? Vím, že hlavně záleží na talentu papouška, ale jestli jste ho nechali aby spíše odposlouchával běžné hovory v rodině nebo stálým opakováním jednotlivých slov.
Rachel
Rachel (10 příspěvků) 04.01.2012, 21:09:22 xxx.xxx.51.147
Pane Jardo, budem se těšit, čím Čenda potěší příště. Videa jsou nádherná.Ještě ke krmení. Kdysi jsem si objednala knížku " Žako papoušek šedý " od Milana Bartla. A tam je spousta rad. Mějte se hezky a děkuji..
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2012, 22:02:49 xxx.xxx.63.252
dobrý večer.CONE článek pěkný.ale jak tu paní píše,pokud neznáte odrůdu v míchaném krmivu,je vám platný jak mrtvýmu zimník.
cone (neregistrovaný) 04.01.2012, 22:28:31 xxx.xxx.67.3
Tvrzení, na které jsem reagoval vylo v obecné rovině - černá = tučná, mým cílem bylo neutvrzovat mezi chovatelskou veřejností nesmysl.
anonymní (neregistrovaný) 04.01.2012, 22:32:17 xxx.xxx.63.252
ještě ke krmivu se slunečnicí.znám pár opravdu dlouholetých chovatelů žaků a sám jsem je také choval a odchovával.ve většině případů jsem viděl krmit slunečnicí.samozřejmě ne samotnou.podle mého názoru u afrických papoušků nehrozí tloustnutí jako u papoušků amazonie a vůbec ameriky.pokud má pták pohyb a pestrou stravu bohatou také na ovoce a zeleninu.kupujte mu kvalitní míchanou směs zrnin a určitě nebude mít problém.mimochodem z těch ,,fundovaných článků,,mě hrůza pojímá.
Obrázek
cone (neregistrovaný) 05.01.2012, 00:05:19 xxx.xxx.67.3
4 nereg 63.252 - a co byste chtěl číst? smyšlené bláboly? to by byl přínos ?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.