Aktuálně: 4 886 inzerátů174 955 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

kousavý amazoňam modročelý

anonymní (neregistrovaný) 07.01.2012, 17:56:18 xxx.xxx.42.187
Pořídili jsme si letošní ručne dokrmené mládě od chovatele, celý den bývá v kleci a večer když dáme malou dcerku spát ho vždy pustíme, papušek si sedá na hlavu nebo na rameno a kouše do uší , do krku, poraďte jak ho odnaučit kousat, je to náš první papoušek, není možné že jsme to zapříčinili něčím díky
Petra (neregistrovaný) 07.01.2012, 18:28:11 xxx.xxx.144.161
Dobrý den, myslím si, že by papoušek neměl být zavřený celý den v kleci. Je to společník, který vyžaduje vaši společnost a pozornost skoro celý den. Určitě se naučí akceptovat to, že jste v práci, ale po té je třeba si s ním hrrát a učit ho. S pozdravem Petra
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 14:28:29 xxx.xxx.42.187
samozřejmě i když je v kleci, tak u něj sedím a povídám mu, ale když je venku pokud malá nespí tak ona ho stále plaší a on je pak pomatený, teď ke všemu začal strašně křičet a to skoro celý den
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 16:03:10 xxx.xxx.255.234
No tak jste si skoro odpověděla sama, proč kouše.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 08.01.2012, 16:07:05 xxx.xxx.85.66
Zjevně bude nespokojený s tím, že je zavřený, upozorňuje na sebe aby jste se mu věnovala. To pokusování do uší-prstů bych přisoudil také tomu, že ho pustíte jen když chcete a k tomu né na moc dlouho. Častokrát pozoruji u domácích mazlíků, když skrz prac. či jiné vytížení jdou ven třeba až druhý – třetí den, tak pokusují do prstů, nosu,rukou, ale jakmile to najede do svých kolejí tak to samovolně odezní. Podle mě tím vyjadřují určité „potrestání“ majiteli že se mu nevěnuje. Nemyslím to ve zlém, ale příčina tohoto chování bude určitě ve vašem chodu domácnosti a jeho blízkému okolí. Papoušek hold není televize kterou si pustíte až když máte čas a chcete se na ni koukat. Zvažte jak přizpůsobit vaši domácnost papouškovi a další věc, určitě by si měl zvykat na dceru. Věčně je nemůžete stranit.
Pepa (neregistrovaný) 08.01.2012, 17:28:47 xxx.xxx.96.99
Jak bylo napsáno, ten kdo si pořídí papouška musí počítat s tím že mu musí věnovat spoustu času, zvláště když má jenom jednoho jako domácího mazla. Když se mu málo věnuje tak je papoušek chudák a strádá. Papoušek je společenský tvor a potřebuje společnost. Když si některý z mých přátel chtějí pořídit třeba andulku tak jim to říkám na rovinu co je s takovým tvorečkem práce a že to není na rok ale na mnoho let. Já mám doma v bytě párek Nobilisek, nejprve jsem koupil samici a ta byla vždy puštěna po bytě když jsem byl doma. Jakmile jsem přišel z práce tak křičela a chtěla ke mě. Po roce jsem koupil ještě samečka aby ji nebylo smutno a tak čas kdy jsem mimo domov tráví společně v prostorné kleci. Když jsem doma tak jsou neustále u mě na rameni nebo na ptačím stromě kam se naučili chodit i na záchod.Mluví pár slov a kdo chová Nobilisky tak ví jak jsou hlučné a někdy to je opravdu řev až se divím že na mě nepřijde sousedka. Chovat doma papoušky je náročné a krásné zároveň ale oni vám tu lásku a péči mnohonásobně vrátí.....
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 21:17:43 xxx.xxx.42.187
Dceru bych stranit nechtěla, celý den je sním v kontaktu když je v kleci, ale jsou jí dva roky a je třošku divočejší, takže zkouší strkat prstíky do klece, protože je zvyklá od menších papoušků u tchýně, že ji jemně oklovávají, když jsme párkrát zkoušeli papouška pustit, když byla malá v pokoji tak ona k němu třeba rychle přiběhne a vlepí mu pusu nebo ho chce pohladit a když samozřejmě papouška vyplaší a on chvilku létá, tak to má jak legraci a já ji můžu kárat jak chci a stejně to udělá zas, jsme papouškovský nováček, tak bych chtěla samozžřejmě to zařídit tak, aby to papouškovi vyhovovalo, ale v rámci naších možností, jak tedy z předešlých rad chápu pap. totiž vždy když ho manžel pustí a většinou ho pouští on mu vletí na hlavu nebo na rameno a kouše ho všude a když si pap. vezmu já na bidýlko a on chce odejít z místnosti tak zas při každém jeho pohybu mu vletí na hlavu......ještě jeden dotaz míváte papoušky mimo klec i když nejste doma, protože toho já bych se bála , aby si nic neudělal
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 21:25:04 xxx.xxx.42.187
Hlavně se bojím, abychom neudělali nějakou zásadní chybu a pap. nebyl zlý nappořád
anonymní (neregistrovaný) 08.01.2012, 21:27:40 xxx.xxx.42.187
ještě já pap. máme od 23.12. tak jestli to ještě není brzy, jestli si nezvykají déle a taky se vůbec nenechá pohladit
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 09.01.2012, 12:47:28 xxx.xxx.161.104
papoušek volně pokud nemáte místnost v němž se nachází "holobyt", tak určitě né ! bez jakéhokoli dozoru, nepřichází v úvahu, jednak od věcí které by vám mohl - určitě poničil, až po fakt že si může ublížit i se zabít (el. proud - šnůry, provázky - oběsit, atd....)
Movy (neregistrovaný) 09.01.2012, 18:16:32 xxx.xxx.88.195
Předně nenechat papouška lítat na hlavu-když na Vás letí,nastavit mu ruku,aby přistál na ní....a hlavně začít s výchovou papouška-dokud bude hryzat,nedovolit mu chodit na rameno...tam totiž na něj nevidíte a náš žako třeba,když se mu nevěnuju a mám ho na rameni,tak taky upozorňuje pokusováním,že chce hladit....takže třeba mytí nádobí u toho,když jí mám na rameni,fakt nehrozí.... No a amazoňan a takhle malý dítě-to potěš....paní,od které máme žaka,tak nám amazoňana nedoporučovala k dětem vůbec....a mně se amazoňané tolik líbí....no,s každým ppaouškem je práce,doporučuju koupit knížky a pročítat-Proč náš papoušek.... a Škola pro papoušky...tam je spoustu rad,jak papouška vychovávat. A v neposlední řadě trošku i tu malou učit,jak se k takhle velkýmu papouchovi chovat,aby pak nakonec jí nekousl tak,že ho mu bude dělat naschvály nebo se ho zbytečně bát Hodně zdaru:-) m.
anonymní (neregistrovaný) 09.01.2012, 22:21:01 xxx.xxx.42.187
No vidíte a nám byl zas amazoňan doporučen když máme děti
anonymní (neregistrovaný) 09.01.2012, 22:44:09 xxx.xxx.67.86
Určitě je k dětem amazoňan lepší,hlavně z toho důvodu, že tolik nepráší- neodlamujou se mu tolik s peří částečky, které víří v místnosti a u dítěte tak můžou způsobit dýchací potíže. Co se týká klování, je to úplně jedno. Zobák mají oba stejný.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.