Aktuálně: 4 984 inzerátů174 041 diskuzních příspěvků17 750 uživatelů

Rady a tipy pro korelu

Martin (neregistrovaný) 08.01.2012, 22:45:58 xxx.xxx.90.222
Čau... asi 2 měsíce zpátky jsem si pořídil korelu Péťa - zverimex. No už si na mě zvykl a nebojí se ( na prst si ale zatím nevleze ale jídlo z ruky jo :) ) rnrnPotřeboval bych pár rad:rn1) Co to je za pohlaví? Kdyžtak mi napište jaké fotky potřebujete pro určení.rn2) Co to je za mutaci?rn3) Mám "mu" dávat i nějaké spešl vitamíny nebo něco do vody? Kupuju směs nějakého zrní a slunečnic... no viděl jsem i něco na přepeřování apod...rn4) V kleci má sépiovou kost ale ani se jí netkl, spíš si zobák obrušuje o dřevo v kleci - je to nějaký problém?rn5) Když na něj promluvím nebo zazní nějaký hlasitější zvuk, tak zatřepe hlavou (nějaký tik...?) nesetkali jste se už s tím?rn6) V kleci má větvi na které si obrušuje drápky... v obchodě jsem viděl i bidýlko na obrušování. Je to lepší než obyč větev?rnrnTo je asi tak vše co mě zajímá... :)
Obrázek
Martin (neregistrovaný) 08.01.2012, 22:53:55 xxx.xxx.90.222
No zobrazilo se to hrozně a upravit se to nedá... Ještě by mě zajímalo zda-li se nedá aspoň odhadnout stáří?
Lenka (neregistrovaný) 11.01.2012, 15:08:49 xxx.xxx.64.140
ahoj, tipla bych to na samečka. Samečci mají výraznější červenou tvář a ještě se to nějak pozná na ocase. Mutace korel řádě neznám ale podle kresby bych to řekla na perlovou straku. Přípravky na přepeřování nejsou nutné pokud má peří v pořádku. Já je nikdy nedávala a vitamíny také nedávám, jen občas zeleninu a ovoce. Andulky mi berou nejraději salát či pekinkské zelí a okurku, ale takoví papoušíci žerou i šípky, jeřabiny, červenou řepu a další - skoro vše. Pokud nežere sépii, tak by jsi mu měl aspoň zkusit dát skořápky z vajíček kvůli vápníku. Mohl by mít potom problémy, kdyby vápník neměl vůbec. K tomu tiku si myslím že mu asi vadí hlasité zvuky, ale nikdy jsem se s tím nesetkala. Podle mě jsou nejlepší obyčejné větve. Z vrbových větviček já dělám papouškům kroužky a různě je splétám dohromady, to jim vyhovuje.
holandan007
holandan007 (36 příspěvků) 11.01.2012, 19:42:03 xxx.xxx.43.241
Ahoj, ja mam korely doma.Takze, dejte mu bidlo at se mu drapky nedotykaji.Muj nazor je ze to je samecek ale muzu se milit ale pozorujte jestli spiva.Kdyz ano tak je to tutovka samec.Koukam na neho a na spodni strane ocasu nesmi byt vlnky Jinak to bude samice ale poznate to az po prepereni ale vy mate krasne zlutebily takze typ, samec.Ale sledovat to spivani a roztahovaní kridel.Jinak kupte senegalske proso v klasech,piskoty nejake vitaminy.Jinak mluvit urcite nebude a to zadna korela,nemaji na to vlohy,piskani nejake melodie to ano.Jinak ho vzadnem pripade nechytejte rucnikem ani nijak nasilne,poridte si bidilko(strom) tak do ruky at si na nej vleze a potom jak si na vas zvikne tak na ruku a sup do klece jinak mnoho zdaru.Michael
Martin (neregistrovaný) 11.01.2012, 20:03:04 xxx.xxx.90.222
Díky za vaše zkušenosti, určitě se hodí... Prozpěvuje si celkem dost a podle toho co jsem se dočetl na internetu, tak by to měl být opravdu sameček ( 100% to poznám pokud snese vajíčko :-D ). Ty skořápky určitě vyzkouším díky za radu. Jinak na mluvení jsem si ho nekupoval, takže mi to nevadí když se to nenaučí. Do ručníku a pod ho nechytám už se totiž naučil lítat mi na rameno, pohladit se ale zatím nenechá :-D ...
Bessy102
Bessy102 (34 příspěvků) 11.01.2012, 20:23:52 xxx.xxx.192.89
Dobrý den, mám doma korelu ze zverimexu rok, do dvou měsíců perfektně ochočená ale když na ní hvízdnu nebo zepískám, také třepe hlavou a někdy se načepýří či odletí. Nemám sebemenší ponětí proč to dělá ale jedna korela ve zveráku to dělá taky.
anonymní (neregistrovaný) 08.02.2013, 00:40:58 xxx.xxx.48.132
Prej nenaučí, Korela se naučí až SLOVA. Náhánět se musí, když je večerka a nechtěj jít po dobrým do klece. Mám jednu bojovou korelu a jednu mladou.
Elamorka (neregistrovaný) 21.02.2013, 14:21:04 xxx.xxx.118.20
Dobrý den, mám 5ti letého samečka korely a loni v květnu jsme mu pořídili samičku od paní, která jí chtěla dát do páru, protože jim v roce snesla vajíčko. Oba se navzájem toleruji, ale víceméně sameček je dost bojácný (fixovaný na mě) a spíš se jí vyhýbá než vyhledává. Samička poslední dobou vypadá, že by se ráda pářila:-) dělá návrhy na páníčka ", na kterého je dost fixovaná a zabírá si skřínku v kuchyni, kde si "cvrliká. Nevím, co s nimi... k sobě jít nechtějí. ani jeden není zvyklý být v kleci, většinu dne tráví volně v bytě..jen na noc si občas zalezou každý do svého. Nevím, jak je na sebe tedy více přivyknout a zavřít je asi pro ně by bylo dost stresující
Obrázek

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.