Aktuálně: 4 857 inzerátů175 060 diskuzních příspěvků17 759 uživatelů

kontrola budok

anonymní (neregistrovaný) 12.01.2012, 17:39:42 xxx.xxx.69.2
Ako kontrolujete papagajom budky?ako casto?pocas hniezdenia. Hlavne take ze rozely a alexandre.Mám budky so zadnym kontrolnym otvorom a ked budu hniezdit a ze ako ich kontrolovat ze mlade sa kedy vyliahnu a kedy kruzkovaat... Aze ked ich budem kontrolovat ci sa nevyplasia neopustia hniezdo,alebo ci este zasadnu potom co by som ich vyplasil??
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2012, 18:44:27 xxx.xxx.99.35
Záleží jak máte plaché papoušky a jak jsou na vás zvyklí když se u nich pohybujete u některých se kontroly dají dělat u jiných je to horší. Já u rosel pestrých a pennantů kontroluji hnízdo poprvé když samice se začne dlouho zdržovat v boudě, po druhé asi 10 od snůšky prvního vajíčka jestli jsou plné a pak až při kroužkování mladých. Kontroly provádím tak, že si buď počkám až samice je mimo ní nebo klepnu na boudu a ona sama vylítne. Loni jsem kroužkovala mláďata r. pestré přímo z pod samice nechtěla se mi z budky hnout. Papoušci se mi vrací do budky po kontrole normálně.
cone
cone (1412 příspěvků) 12.01.2012, 19:13:13 xxx.xxx.67.3
Je to přesně tak, jak se píše v příspěvku nade mnou. Mám dva páry senegalců, jednonu vyndávám mláďata i dvakrát denně, druhý pár snad jednou za dva týdny- a to ještě s obavama. Taktéž konžští papoušci - jden pár bez problémů snáší kontrolu i denně, druhý pár je při kontrole tak rozrušen, že mám strach, aby se rodiče nepotloukli. Je to tedy silně individuální!
anonymní (neregistrovaný) 12.01.2012, 20:37:50 xxx.xxx.69.2
A krmenie pod budkou?tam nebudu ruseny?baraabandov a penantov nemam plachych ale alexandri kedy ako
Plumosus
Plumosus (51 příspěvků) 13.01.2012, 08:45:35 xxx.xxx.99.35
Pokud máte nádherné a pennanty klidné, tak tam si myslím, že by vám umístění krmení problémy dělat nemělo. u alexandrů nevím, ty nechovám. Je docela těžké v tomhle radit, jak jsem psala už v prvním příspěvku je to o tom vědět co si ke svým chovancům můžete dovolit a na tohle si musí každý přijít sám, protože každý jedinec je jiný a co sedí jednomu nemusí sedět druhému.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.