Aktuálně: 4 791 inzerátů176 086 diskuzních příspěvků17 778 uživatelů

Zvláštní korela

Krista.com (neregistrovaný) 10.01.2007, 14:12:40 xxx.xxx.252.108
Prosím poradte, myslím si, že moje korela je trochu jiná než ostatní. Je to samička a vždycky snáší hodněkrát do roka (tolik že si to přesně nepamatuju, víc jak 3x) po 2-3 vejcích. Nemáme samečka, ale máme ji přes 3 roky. No a dále- neumí mluvit, i když na ni mluvíme atd. Prý se povídá, že samičky se nikdy nenaučí mluvit. Je to tak? Místo mluvení sičí když se jí něco nelíbí. Ani se nenechá poškrábat. Dokonce i když na ni jenom sáhnu nebo ani to ne tak mě klovne. Jinak je hodná a mazlí se se mnou a vybírá žluté a bílé korálky které pohazuje všude kolem. Uvažovala jsem, že já i matka můžeme mít alergii, tak jsme se rozhodli, že postavíme voliéru.
P.S.- Jo a když ještě přikoupíme samečka, změní se nějak? No a kdyby měla vejce, nemusím do snůšky nijak zasahovat??? Děkuji moc za odpověd´
zbynek
zbynek (920 příspěvků) autor webu
10.01.2007, 14:43:06 xxx.xxx.111.1
Zdravím. Pokud snáší 3x do roka tak to není nic nezvyklého. U mě hnízdí páry korel také 3x. Pokud jsou v jedné snůšce 2-3 vejce není to vysoký počet, který by samici nějak extrémně vysiloval.
Mluvit se může naučit jak samice tak samec, na pohlaví až tak nesejde. Záleží však na každém jedinci a u korel to platí obzvlášť. Hold některé se nenaučí mluvit nikdy i při sebevětší píli chovatele a někteří jedinci se naučí poměrně dost slov a to i s poměrně dobrou výslovností. Sám jsem ze svého chovu prodal pár čerstvě vylétlých kusů do domácností a údajně se z těchto korel stali velcí mazlíčci, kteří umí mlvit. Jeden majitel ji nosí i na procházky ven, což bych ale nedoporučoval. Nicméně ve 3 letech už není moc vysoká šance, že se naučí ještě mluvit, zkus prvně třeba 2- tónové, které se učí ptáci asi nejlépe. Využít můžeš nahrávky na mobilní telefon a pak zjistíš, jak je na tom tvoje korela s talentem napodobovat zvuky.
Trochu nechápu část příspěvku, ve které si docela protiřečíš, když píšeš, že na sebe nenechá sáhnout a štípne tě a ve větě na to stojí: jinak je hodná a mazlí se semnou.
Já bych asi doporučil to co píšeš v závěru, tj. postavit zahradní voliéru, přikoupit samečka a nechat je hnízdit. To bude asi nejrozumnější a do procesu hnízdění neumíš nijak zasahovat. O vajíčka se postarají rodiče sami. Jen občasná kontrola je na místě. A na ochočení a mluvení si potom můžeš vzít odchované mládě, kde budeš mít jistotu, že jde o mladého ptáka.
Zbyněk
Krista.com (neregistrovaný) 10.01.2007, 18:59:16 xxx.xxx.252.108
Jo dík za radu... No a o té jedné části - Vzít se o děmě nechá na ruku i na rameno kde se mi prohrabává ve vlasech atak. Ale pokud ji chci pohladit od břicha výše, začne klovat. S tím samečkem musím počkat, co řeknou rodiče. Ale přece jenom, mamka není moc dobrá odolávat hezkým zvířatům, právě takhle jsme koupili naši korelu-náhoda.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.