Aktuálně: 4 676 inzerátů177 305 diskuzních příspěvků17 792 uživatelů

Chovatelské zařízení - chyby

fylip
fylip (1289 příspěvků) 24.01.2012, 19:46:09 xxx.xxx.80.34
Dobrý večer, Právě teď promýšlím a předběžně navrhují nové voliéry, které bych měl začít stavět na jaře. Budu dost omezen místem a samozřejmě také financema, takže nevím jak velké budou. Z vlastní zkušenosti vím, že na chyby, které jsou na naších voliérách příjdeme vždy až potom, co je postavíme, proto bych se Vás chtěl zeptat, jaké chyby jste na voliérách udělali, popřípadě co by jste změnili, nebo udělali jinak, kdyby jste měli tu možnost. Chtěl bych se těmto chybám co nejvíce vyhnout. Jisté je, že jedna část voliér bude zavěšená asi dva a půl metru ve vzduchu, výlety budou 1x1x1 m, prakticky jen pro přístup na vzduch, sluníčko a déšť. Zálety budou asi o půl metru delší. Do těchto voliér bych přesunul amazonky černotemenné a alexandry vousté, celkem tyto voliéry plánuji tři, takže do třetí přijde něco nového. jde mi také o to, aby papoušci uměli z vnitřní části bez problému vyletět ven a tím pádem bych jim zvětšil prostor na prolet, k tomu budu ale muset přizpůsobit také okna, jak velké by jste doporučovali pro tyto druhy? Do zbývající voliéry uvažuju o podobně velkých papoušcích, snad něco z rodu poicephalus, nebo možná měnší amazoňani běločelí. Nechtěl bych mít přes zimu velké tepelné straty. Druhá část stavby je ta, kterou mám zatím promyšlenou o hodně méně. Jelikož přijde celá budova, kde mám teď zálety pro amazonky a alexandry strhnout, tak půjdou dolů i zálety. Tím pádem budu muset stavět nové. Ty budou napojeny na stávající výlety. Velikosti záletů, ani osazenstvo těchto voliér ještě nevím, to se přizpůsobí podle místa. Není to zrovna praktické kvůli trusu z vrchních voliér, ale spodní výlety budou přímo pod těma, které budou zavěšené na hoře, ale jak už jsem psal, jsem omezen místem - budu to muset ještě nějak vymyslet. V obou případech záletů budou určitě otočné krmné pulty pro čtyři misky a jedny velké dvířka na vlezení do voliéry Dále bych chtěl ve větších záletech dvířka po pravé straně voliéry, kde bude vevnitř stojan na budku, které budou pro kontrolu budek a nebudu tím pádem muset nic vystřihovat do pletiva. U menších záletů budou pravděpodobně budky z venku. Prosím tedy o napsání všech chyb, které by jste Vy neudělali, snad mi to pomůže při stavbě voliér.
anonymní (neregistrovaný) 25.01.2012, 17:09:15 xxx.xxx.211.123
skuz sem dat planek planované voliery, Podívej se i k jiným chovatelúm Skuz napsat článek i do WWW. IFAUNA.CZ
cone
cone (1412 příspěvků) 25.01.2012, 17:30:35 xxx.xxx.67.3
Ahoj Filipe, myslím že první část máš vlastně tak trochu inspiraci u Lukáše, zkus se ho zeptatco by udělal lépe, je jeden z těch co u práce myslí. Jinak ta druhá část není špatná, jen to umístění výletů nad sebou není zrovna ideální, přemýšlel bych jak zabránit propadávání trusu z horních ubikací do spodních, určitě by stačilo mít něco na zachytávání nečistot jen pod bidlem. Držím palce ať to vše promyslíš co nejlépe, je otrava pak něco stále předělávat a vylepšovat za pochodu.
sunflowersman (neregistrovaný) 26.01.2012, 16:25:54 xxx.xxx.175.196
Ahoj Filipe. Napadlo mě, pokud by byla trochu větší mezera mezi závěsnými výlety a výlety pod nimi, tak by jsi mohl upevnit v těch horních výletech bidla uprostřed a pod horními výlety vytvořit například z plechu účko nebo nějaké koryto a vysadit do něj nějakou výsadbu, které nevadí přílišné hnojení trusem ptactva. Tohle koryto, by mohlo mít odtokové díry kvůli přebytku vody a pod ním by mohla být navařená rýnka v dobrém úhlu pro odtok vody.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.01.2012, 22:19:45 xxx.xxx.80.34
Pane Šiška, s Lukášem jsem se už o tom bavil s na jaře se ke mě staví s zkusíme to nějak vymyslet. Vlastně mě ty výlety napadly právě podle jeho voliér. Nad tím trusem právě ještě budu muset popřemýšlet. Mirku, jestli jsem Tě pochopil dobře, tak by to mohlo být dobré, zkusím si to promyslet.
fylip
fylip (1289 příspěvků) 26.01.2012, 22:26:13 xxx.xxx.80.34
Napadla mě ještě jedna věc, kteou na konec nejspíš takto udělám. Spodní výlety jsou jedna voliéry o rozměrech 3m na délku, 2m na výšku a 1m na šířku, která je rozděléna na dva výlety. Mezistěnu chci odstranit a vznikne jedna 3 metry dlouhá voliéry, do které bych umístil Eklektuse. Zálet bych mohl udělat na prostoru 4x1x2m, takže prostor to pro ně bude pěkný. Nad touto voliérou budou popisované výlety. Teď jsem ještě začal uvažovat, jestli mám udělat čtyři výlety s šířkou jeden metr a nebo pět výletů s šířkou 80cm. Taťka se teď rozmýšlí, mezi dvěm varianatama prodloužení dílny a na tom vlastně závysí celé ty vrchní výlety. První a pravděpodobnější varianta by vedl k vystavění čtyř, nebo pěti výletů, podle šířky jednotlivých boxů a druhá by umožňovala až sedm výletů, takže uvidím, až budu vědět něco víc, dám sem vědět. i tak bych ale chtěl, aby jste sem přispívali s chybami, které jste na svých voliérách udělali.
anonymní (neregistrovaný) 03.02.2012, 19:54:46 xxx.xxx.233.244
Chcem Vás poprosiť o radu k vnútornej voliére. Bude umiestnená v presklenej nevykurovanej verande. Teplota tam neklesá ani cez tuhú zimu pod 12°C. Mala by to byť vlastne dvojvoliéra.Bude pre 2 páry anduliek a 1 alex. malého - mazlík.(ten samozrejme lieta mimo takmer celý deň, ale 1 -2x týždenne som preč a maželka ho sama nepustí) Celkový rozmer môže byť max.: D 220 cm, V 120 cm, Š 70 cm. Bude lepšie spraviť: 1)100x120x70 pre alexandra a vedľa 120x120x70 pre andulky? alebo 2) 220x60x70 pre alexandra a 220x60x70 pre andulky? Materiál bude al profil 20x20x2, pletivo 15x15x1,5.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.