Aktuálně: 4 938 inzerátů174 286 diskuzních příspěvků17 751 uživatelů

prosím o radu nemohu se rozhod

anonymní (neregistrovaný) 30.01.2012, 17:17:38 xxx.xxx.230.3
Dobrý den rozhoduji se mezi dvěma druhy papoušků a to aymarou a papoušíčkem šedokřídlým který z nich je lépe ochočitelný komu nevadí že nebe v páru a který znich je tišší děkuji
Terka H. (neregistrovaný) 30.01.2012, 18:17:25 xxx.xxx.140.24
Dobrý den, já myslím, že vám každý odpoví něco jinýho podle toho jaké má zkušenosti nebo co má doma. Osobně mám doma mladého aymarku a zatím si nemůžu stěžovat. Je komunikativní a zvědavý, drbat se nechal už třetí den po přivezení od chovatele a teď ho vyžaduje skoro pořád. Co se hlasu týče tak štěbetá skoro celý den, ale potichu, takže ho sotva slyším, když jsem ve vedlejším pokoji. Navíc má hlásek na papouška příjemný, trochu připomíná vrzání činčily nebo morčete. Řekla bych, že taky záleží na jedinci. Přeju hodně štěstí při výběru kamaráda.
Obrázek
sunflowersman (neregistrovaný) 30.01.2012, 19:58:11 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Mám v chovu aymary pruhované i papoušíčky šedokřídlé. Tuto zimu jsem je měl možnost poslechnout si je jak v klidu, tak i v toku a za sebe mohu říci, že těžko budete hledat tišší druhy papoušků. Je pravda, že někdy také dokáží pěkně štěbetat a obzvláště, když je více kusů pohromadě. I tak jsou to u mě jedni z nejtišších druhů, které jsem kdy choval.
Peťula (neregistrovaný) 31.01.2012, 00:01:28 xxx.xxx.6.82
ahoj, chovám oba druhy, 1 pár brýlatých, 2 páry aymar pruhovaných, nejsou ručně dokrmení. Rozdíli mezi nimi jsou asi následující. Papoušíčci jsou tišší, aymarky zase od přírody minimálně plaché. Avšak oba druhy jsou mezi sebou v páru natolik kontaktní, tulí se k sobě, probírají peříčka, neustále komunikují mezi sebou, že si nedovedu představit chovat je jen jako jednotlivce. Podle vašich požadavků bych volila aymaru. Je méně plachý a není tak křehký jako malinkatý papoušíček.
Cairo.White
Cairo.White (80 příspěvků) 02.02.2012, 18:33:13 xxx.xxx.250.26
Dobrý den, když jsem se rozhodovala pro nového papouška, taky jsem váhala mezi aymarkou a papoušíčkem. Nakonec aymarka zvítězila (ručně dokrmená). Netrvalo dlouho a už měla pokojík prošmejděný, každý den se mnou seděla u počítače nebo pozorovala copak dělám, jenomže mi jí bylo hrozně líto, že je půlku dne sama, tak jsem jí po půl roce pořídila parťáka a v životě bych neměnila. I když jejich vztah vypadal zezačátku všelijak, dneska bez sebe nedají ani ránu. Ač jsou dvě, hluku opravdu moc nenadělají, rádi prozkoumávají a zkoušejí nové věci, nu a po celém dni se k sobě přitisknou ve svém stanu a chrní dokuď se nevzbudím nebo nezasvítí sluníčko. Takže za mě rozhodně doporučuji aymarky, jsou to suproví společníci a na to, jak jsou maličcí, se chovají jako velcí :)

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.