Aktuálně: 4 571 inzerátů178 104 diskuzních příspěvků17 803 uživatelů

rozela + andulky

Lucka (neregistrovaný) 05.02.2012, 12:35:01 xxx.xxx.207.99
Chci se zeptat .. mužu dát andulku do jedné volierky s rozelou ?? nejsem si jista protoze jsem cetla ze by si neco udelaly .. :/ A jestě jetli nevíte co je to za pohlaví ????
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 05.02.2012, 13:18:57 xxx.xxx.211.123
samička a spolu bych je nedaval
PZ (neregistrovaný) 05.02.2012, 15:07:16 xxx.xxx.64.242
Záleží na tom, jak je velká ta Vaše voliérka a zda jde jen o jednu andulku a jednu rozelu a nebo jestli je chcete mít pohlromadě i v době rozmnožování.
Lucka (neregistrovaný) 05.02.2012, 15:28:46 xxx.xxx.207.99
Jde pouze o jednu rozelu a jednu andulku .. protoze na rozelu není moc cas takze aby nebyla furt sama v mistnosti .. rozměry asi šírka:48cm délka:82cm výška:102cm A rozmnozování neplánuji zatím to mam jen jako mazlíčka ne na chov . Já se ptam protoze jsem cetla nekde ze by se s jinými papousky nemaji rady .. tak nevím
Michal (neregistrovaný) 05.02.2012, 17:47:20 xxx.xxx.4.166
Myslím, že by si neměli nic udělat...Roseli jsou celkem dominantní, ale vyloženě agresivní jsou v době páření...Pro jistotu je ale první týden bedlivě střežte, nikdy si nemůžete být jistí jak zareagují...mě si třeba samec pestré roseli oblíbil samičku andulky,tak spolu vesele vysedávají na bidýlku :) samozřejmě je takto pospolu pouze zimuji a to ve voliéře 3*2*1(d*v*š) v metrech..s množstvím bidýlek, aby popřípadě měli kam uletět, jelikož samička od rosel si hlídá nejvyšší patra a nikoho tam nepustí :)
Lucka (neregistrovaný) 06.02.2012, 14:58:54 xxx.xxx.172.39
Tkze by se nic stat nemelo .. kdyz to bude samec a samice tak by nemusely si nec udedelat .. jinak mozna jo ? ... :)
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2012, 16:16:28 xxx.xxx.74.6
Keďže je Rosela v tej klietke "doma", tak by som andulku zaradil do "plánovaných strát"
Kapi (neregistrovaný) 06.05.2024, 18:06:47 xxx:xxx.cce4:8d0a

Já mám opravdu hodně velkou voliéru a v ní jeden pár rozel a dva páry andulek..trochu jsem se bála,že v době hnízdění budou problémy a prakticky z voliéry nespouštěla oči.voliera má několik budek a přesto si rozela a andulka vlezly do jedné..je pravda,že rozela se neuvěřitelně rozčiluje i jen jak se přiblížím,ale jinak nejsou problémy.samec krmí obě samice..teď je otázka,co se stane,až se budou líhnout mladé…osobně jsem se s takovou situaci za celé rok nesetkala a nikde jsem ani nedohledala žádnou takovou situaci.nemate někdo zkušenosti?

Obrázek
Armimen (neregistrovaný) 07.05.2024, 13:26:49 xxx.xxx.7.13
Kapi:

Já mám opravdu hodně velkou voliéru a v ní jeden pár rozel a dva páry andulek..trochu jsem se bála,že v době hnízdění budou problémy a prakticky z voliéry nespouštěla oči.voliera má několik budek a přesto si rozela a andulka vlezly do jedné..je pravda,že rozela se neuvěřitelně rozčiluje i jen jak se přiblížím,ale jinak nejsou problémy.samec krmí obě samice..teď je otázka,co se stane,až se budou líhnout mladé…osobně jsem se s takovou situaci za celé rok nesetkala a nikde jsem ani nedohledala žádnou takovou situaci.nemate někdo zkušenosti?

Obrázek

To je docela rarita, kdyby byla místo rosely korela, tak už se mi to stalo také. Rosela je docela agresivní takže máte velké štěstí, ještě bude ale zajímavé sledovat až se vylíhnou mladé u obou druhů. Informujte dál jak to dopadne.

Anonymní (neregistrovaný) 09.05.2024, 10:49:40 xxx.xxx.245.29
Kapi:

Já mám opravdu hodně velkou voliéru a v ní jeden pár rozel a dva páry andulek..trochu jsem se bála,že v době hnízdění budou problémy a prakticky z voliéry nespouštěla oči.voliera má několik budek a přesto si rozela a andulka vlezly do jedné..je pravda,že rozela se neuvěřitelně rozčiluje i jen jak se přiblížím,ale jinak nejsou problémy.samec krmí obě samice..teď je otázka,co se stane,až se budou líhnout mladé…osobně jsem se s takovou situaci za celé rok nesetkala a nikde jsem ani nedohledala žádnou takovou situaci.nemate někdo zkušenosti?

Obrázek

pořád to funguje bez problému? Samec krmí obě samice? To znamená co? Kdo koho krmí? Roselák i andulku nebo andulák roselu? 


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.