Aktuálně: 4 911 inzerátů174 433 diskuzních příspěvků17 752 uživatelů

Agresivní pyrura

Evík (neregistrovaný) 11.02.2012, 10:18:15 xxx.xxx.206.128
Dobrý den mám asi půl roku pyruru poslední měsíc nás kouše ted už začíná kousat do krve už se jí bojím i poštět z klece nevím co sní mám dělat :( Porad te někdo
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2012, 18:09:32 xxx.xxx.16.80
pyrury nejsou nejak agresivni. Je mozne, ze je to samec a chtel by samicku. Snad poradi jeste nekdo
bellina (neregistrovaný) 13.02.2012, 21:07:30 xxx.xxx.174.89
Před časem jsme řešily podobný problém. Měli jsme doma pyrurku, perfektní mazlík... Věčně mi seděla na ramení, vše jsme dělali spolu. Dokonce se se mnou chodila i sprchovat. Pak najednou přišla změna, ze dne na den začala štípat. Ze začátku nesměle pak přidávala na síle až mi jednou proštípla ucho fakt až hooodně do krve. Nevím čím to bylo způsobeno, ale myslím, že touhou po partnerovi. Pořídili jsme tedy samečka, padli si do oka okamžitě hned první noc už spolu spali v budce. Od té doby se od sebe nehli,už třikrát hnízdili-bohužel neúspěšně. Její chování k nám se ale nezlepšilo spíš naopak.
M.Svobodová-Orina (neregistrovaný) 13.02.2012, 21:31:01 xxx.xxx.57.102
Pyrury jsou při hnízdění dost agresívní. Právě dokrmení ptáci, kteří nemají strach před člověkem útočí nejvíc. Bohužel bude útočit i samotný domácí mazel v době toku. V bytě si může vyhlédnout nějaký úkryt jako hnízdo. Může to být obyčejný polštář na pohovce, který se mu zalíbí a bude ho považovat za svoje hnízdo. Je potřeba v době hnízdění krmit přes krmný pult. Když hnízdění páru nebo tok jednoho ptáka přejde, pyrura se opět uklidní. Pozor, abyste mu v době toku nedávali záminku ke kousání, že ho budete klepat za to, že kousl. Pták se začne bránit, že ho napadáte. Nebude to brát jako že on začal první. On pouze brání hnízdo.
Evík (neregistrovaný) 13.02.2012, 22:30:37 xxx.xxx.206.128
A co mám tedy dělat a na hnízdě je ještě mladý bude jeden rok a na víc není ručně dokrmený a ani nevím jestli to je ona nebo on ale je pravda že jsem si ho ochočila tak jako by byl nechával se drbat i na bríšku a rovnou to i vyžadoval ale ted se to obrátilo dnes jsem mu i vyčistila klec ku podivu moc nekousal . A jak dlouho trvá takové hnízdění ?!
Orina (neregistrovaný) 14.02.2012, 03:16:25 xxx.xxx.36.18
Pyrury můžou hnízdit už v jednom roce. Všechno chce klid a nechat ho (pozor na rod v češtině -ten pyrura ,ať je to samec nebo samice) jeho přirozenému chování. V tom se opravdu nedá nic dělat. Stále upozorňuji na to, že papoušci jsou divoká zvířata vytržená z přírody jen několik málo generací. Není to domestiovaný pes, který poslechne na slovo. A i ten má občas svoji hlavu a někteří majitelé ho nezvládají, třeba při venčení když uteče a není možné ho přivolat. Občas čtu na ifauně jak si majitelé pořizují domu lvy nebo tygry. Tam se nikdo nediví, že mají svojí hlavu, i když se nechají drbat a hladit, tak můžou seknout packou. U ptáků se nad chováním lidi podivují, ale je to vpodstatě to samé, ale jen proto že jsou malincí jen se zahnutým zobáčkem, tak lidi neberou v potaz jeho divokou povahu. Máte doma kus krásné divoké přírody, tak jí musíte brát se vším všudy. Pochopit jí a přizpůsobit se jí.
Obrázek
morrre (neregistrovaný) 07.06.2015, 18:29:41 xxx.xxx.16.82

dobry den, mame 2 pryrury... 1. je dva roky stara, perfektne ochocena, mazlik na entou, 2. je rok stary, oba byli rucne odchovani, ale ten prvni asi nejak lip, protoze byl sam a pan na nej mel cas,u druheho byli 4 v hnizde a vsechny odkrmil, a asi se jim tak nevenoval... 1. je mazel a neni s nim problem, nikdy nestipal a kdyz tak jen tak nezne obira ucho, nebo prst, bere to jako mazleni. ale 2. je agresor.. nejvice na me, protoze na me je c.1 uplne zavisly.. kdyz jsme je seznamovali, nebyl zadny problem a hned druhy den od koupi c.2 byli spolu v kleci a byli nejvetsi kamosi.. bohuzel, c.2 miva zachvaty agrese, kdy mi sedi na rameni a znicehonic me klobne do ucha, do ramene, kamkoliv kde vidi holou kuzi.. nejradeji utoci na prsty bez ponozek.. zkouseli jsme klepani za utok, pomohlo jen na chvili.. pote, jsme zkouseli, zavrit ho do klece samostatne po utoku, take zabralo jen docasne, dnes uz na nej skoro nic nezabira.. zabere jen kdyz c.1 ho klobne a "vynada mu"... mame oba popousky moc radi, zkouseli jsme uplacet odmenami, mazleni, vsechno mozne, uz nas nic moc nenapada.. jeho utoky jsou bolestive, nevime zda mame samicky, samecky, nebo 1:1...

Anonymní (neregistrovaný) 08.06.2015, 13:54:25 xxx.xxx.193.249

Váš postup je správný za každé klovnutí by měl následovat trest zavření do klece jen třeba na 5 minut, když ho znovu pustíte a klovne tak zase zavřít na 5 minut, tím zajistíte že bude vědět že to je trest za klovnutí. Papoušci nemají rádi fouknutí, tak na něj můžete i fouknout po klovnutí.

morrre (neregistrovaný) 08.06.2015, 17:39:56 xxx.xxx.16.82
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 08.06.2015, 13:54:25

bohužel kyž na něj foukneme, tak se ihned ožene a většinou se i trefi a štípne.. vím, že to je asi žárlivost na druhého.. ale snažíme se věnovaat oboum, ale Agresor, neni tak plně ochočen a nechce se mazlit, nepřijde sám a nezačne se otírat jako první, sedí a ruce, kouká, opírá se o 1. ale když na něj chci sáhnout, nahrbí se, braní se a štípe, takže se ho snažíme podplacet ovocem aby mel dotyk spojeny s prijemnou zkušenosti, ale ani to moc nezabira, je to obrance a na jakkykoliv kontakt reaguje utokem, a nas to mrzi, protoze 1 je mazlik.. kdyz byl agresor mensi, nechal se od mamky hladit, relativne se i mazlil, mamka je jedina na koho neutoci, ale i on e obcas splete a mamku kousne do ucha, kdyz ji obira nausnici, ale neni to tak agrsivni jako na me... zavírani tolik bohuzel nezabira, treba vcera jsem ho zavrela 5x za sebou a pokazde po 5 minutach venku zase kousnul do krku, nebo do paže :(


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.