Aktuálně: 4 827 inzerátů175 637 diskuzních příspěvků17 769 uživatelů

Senegalec - Neuspěšný odchov!

MK (neregistrovaný) 11.02.2012, 11:49:24 xxx.xxx.31.3
Dobrý den, Stala se mi taková věc při mém prvním pokusu o odchov papoušků senegálských jsem měl ze 3 vajec oplodněné pouze jedno říkal jsem si že na první snůšku páru který jsem složil teprve před 3 měsíci je to jako zkouška skvělé! Před 4 dny se mládě vyklubalo ... 2 dny bylo vše v pořádku a bohužel včera jsem neslišel pípání z budky a po kontrole zjistil že mládě ZMIZELO!!! (Zřejmě ho rodiče sežrali) setkal se někdo s takovým kanibalistickým chováním???? Děkuji MK
bellina (neregistrovaný) 11.02.2012, 14:32:57 xxx.xxx.174.89
Dobrý den, senegalské nechovám, ale podobný problém mám u páru pyrurek. Poctivě sedí, po vyklubání mladé 2-3 dny krmí a pak ho zabijou :-( Mladé sice nesežerou úplně, ale oštípou ho řádně /nohy, křídla..../ Nevím proč to dělají, ale už se to opakovalo potřetí.
cone (neregistrovaný) 11.02.2012, 15:07:01 xxx.xxx.67.3
Dobrý den, zcela běžné toto jednání není, ale je to možné nejen u pap. senegalských. Buďte optimista a věřte že to mohlo být třeba způsobeno malou sehraností nově složeného páru. Jinak chápu zcela vaše pocity, sám senegalce odchovávám od více párů snad 8 let a vždy mi odchov způsobí velkou radost, senegalci jsou svým chováním při odchovu tak trochu oříšek.Je docela možné, že vám zasednou ještě jednou a že se polepší. Moji senegalci právě započali své druhé snůšky.
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 11.02.2012, 19:18:46 xxx.xxx.85.66
osobně bych řekl, že problém bude u samice mám stejnou zkušenost také s pyrurama když podruhé ta samá samice pokousala mláďata zkoušel jsem prohodit jedince v páru, i s jiným samcem byl výsledek stejný byla strašně nevypočitatelná, nenapadla je najednou, ale v různém věku, jedno ve 4 dnech druhé takřka v 15 dnech jiné byly v pořádku oba jsem zachránil ruč,dokrmováním ale také jsem nepřišel na důvod jejího chování přičítám to pouze nějakému druhu stresu který samici mohl doprovázet během sezení (seděla vzorně od prvního ) nevím sice ve kterém článku kde jsem to kdy četl :-( , ale dočetl jsem se o možnosti, když samice zakusí krve, že ji to nepřejde a má sklony se k ní dostat i za cenu zabití mladých
Obrázek
MK (neregistrovaný) 15.02.2012, 15:41:31 xxx.xxx.114.64
Dobrý den , děkuji za vaše odpovědi uvědomil jsem si asi že rušivým elementem byla zřejmě přítelkyně jelikož ji senegálci moc neznají a já ji poslal zkontrolovat budku :-( Jsem přesvědčený že to byla chyba!!!! Je mi to samozřejmě moc líto skusím počkat jestli se bude páru chtít do druhé snůšky.......
Obrázek
cone (neregistrovaný) 15.02.2012, 17:25:16 xxx.xxx.67.3
Byla to chyba snad jedna z největších co jste mohl vyrobit. Senegalci jsou velmi citliví na cizí rušivé elementy v době sezení či krmení mladých, vesměs na takové podněty reagují velmi špatně. Snad si tedy do budoucna budete pamatovat, že žádné kontroly budek či mladých neprovádět ani za přítomností cizích osob, vesměs to končí všechno tragicky pro vejce či mladé. Jsou páry, které dokáži usmrtit či zmrzačit své mladé i po jen obyčejném nakroužkování.
anonymní (neregistrovaný) 15.02.2012, 21:48:32 xxx.xxx.11.169
Bohužel jsou mezi námi i chovatelé, kteří přímo doporučují, že se má samice odstrčit z hnízda a vejce spočítat. Že rušivé elementy při hnízdění je to to pravé pro hnízdící papoušky. Možná že ten komu tyto řádky píši si to přečtě a přečte si i to co píšou chovatelé o něco výš, jak dopadli s chovem, kdy ptáky nadměrně rušili. Dotyčný chovatel by se měl zamyslet na svými výroky po přečtení toho, co zde chovatelé píší.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.