Aktuálně: 4 903 inzerátů174 703 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

KŘEPELKY ČÍNSKÉ

anonymní (neregistrovaný) 25.02.2012, 15:36:58 xxx.xxx.28.10
Dobrý den,prosím o radu mám párek křepelek a furt se mi páří,slepička snesla 3vajíčka a nezasedla tak jsem ty vajíčka dal prič protože do nich slepička klovala,a tet snesla zase 1 vajíčko a nezasedla.
nomis
nomis (245 příspěvků) 26.02.2012, 09:00:38 xxx.xxx.9.70
Dobrý den, moc Vás nepotěším. Tohle dělají křepelky, které jsou uměle odchované,sám mám taky jeden pár doma. .Druhý normálně odchovává,takže to umím porovnat. Když jsem je kupoval, tak prodávající se dušoval,že jsou odchované přírodně, nyní vím že né. Slepička co je uměle ochovaná snáší vajíčka na vícero míst a neusedá na hnízdo . . Pěkný den . .
astrild (neregistrovaný) 26.02.2012, 20:24:32 xxx.xxx.136.183
Hezký večer Aleši mám ,zcela opačnou zkušenost, slípka z vlastního odchovu snesla v minulé sezoně přes 40 vajec a nezasedla.Vždy v rohu voliéry snesla okolo 8 až 12 vajec ,dala pauzu a nesla do dalšího rohu a opět nezasedla.U druhého páru slípka zakoupená na burze a uměle vylíhnutá, udělala dvě hnízda.Příčina bude spíše v genetice.Přesto bych slípku nezatracoval a dal ji ještě šanci ,mně se stalo že neseděla jeden rok a další rok byla vzorná kvočna.Přeji hodně odchovaných křepelek
nomis
nomis (245 příspěvků) 27.02.2012, 19:52:23 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,samozřejmě,že každý z nás má jinou zkušenost. Je dost složité v dnešní době odchovat křepelky přírodní cestou. Na burzách vidím jak moc neprodejné jsou křepelky,ale bohudík já jsem nikdy s prodejem neměl(nemyslím tím výkup!) Po diskusích s jinými chovately jsme dospěli ke stejné teorii,a to i souvisí pak s prodejem. Nikdo nechce uměle odchované křepelky čínské . .no snad jen někdo kdo se nechá neznalostí nabulíkovat( stejně jak jsem dopadl před 2 roky i já), ale dnes už jsem obezřetnější a vidím jak jsou někteří " ůdajní " chovatelé vychytralí, mám je vytipované a dávám si na ně pozor. Ale myslím si že křepelky jsou nedoceněné . .je nádhera vidět jak za sebou pár vodí malé čmeláčky . .pěkný večer a hodně ůspěchů . .
astrild (neregistrovaný) 28.02.2012, 13:11:30 xxx.xxx.136.183
Hezký den Aleši máš pravdu v tom ,že již dost prodávaných křepelek pochází z líhní .Znám chovatele ,který líhne v líhni a prodává je jako líhlé přírodně,.Když někdo v únoru nebo březnu prodává plnou klec křepelek ,tak je jasné že jsou líhnuté uměle v líhni. Slípky sice v zimě nesou ,ale málokdy a málokomu vysedí,ale i takové jsou.To co jsem popisoval je skutečnost moje odchovaná a vychovaná pod vlastní slípkou mně vloni nezasedla a slípka z burzy ,která určitě byla z líhně vyseděla dvě hnízda.Je to spíš dané genetikou co se jí zafixuje v genech.Tím to potom je ,že křepelka líhlá pod vlastními rodiči nezasedne a ta z líhně ano a nebo i obráceně.je to můj poznatek nejen u křepelek ,ale i guld.Guldy líhnuté pod chůvkama vysedí a odchovájí a odchované pod vlastními rodiči , nanese a ani nezasedne.platí to i obráceně.
astrild (neregistrovaný) 28.02.2012, 13:30:28 xxx.xxx.136.183
ještě pro zadavatele : křepelka zasedne až nanese celou snůšku ,někdy snáší na několika místech a když má celou snůšku tak si vajíčka dokoulí na jedno místo a zasedne .Možná to co považujete za klování do vajec mohlo být nakulování vajec ,to některé dělají že po dobu snůšky vajíčka přemisťují z místa na místo.Jinak onyi nerady sedají na tvrdý podklad ,tak dejte do rohu kde snáší karton(víko z krabice).Snůška u křepelky je osm až dvanáct vajec,líhnutí je 18.den od zasednutí.
daninka
daninka (38 příspěvků) 29.02.2012, 21:18:51 xxx.xxx.1.60
Dobrý večer, mám tu zkušenost, že křepelky které byly z líhně mi vyseděly bez problému mladé. Záleží, jaké jim vytvoříte podmínky. Jedny mám venku, s minimálními úkryty a s celkovým zakrytím ty jen snáší( do hnízda), ale nevysedí. Ty které mám venku s přirozenými trsy trávy, vyseděli mladé. Mám část zakrytou ( v suchu) a část jako v přírodě. Tam je to bez problémů. Slepička si mladé v době deště odvede do zakryté suché části a zahřívá je. Takže já si myslím, že není úplně pravda, že když jsou z líhně, že nemají přirozený instinkt se rozmnožovat. U mě vidím rozdíly v prostředí.
astrild (neregistrovaný) 01.03.2012, 05:45:58 xxx.xxx.136.183
Hezký den Po vašem příspěvku ,uznávám že i prostředí může mít vliv na hnízdění.Vkládám foto v 1. volieře křepelka jenom snášela a nesedla a v té za ní ,je uvnitř voliér vyváděla mladé bez problému.Asi v té krajní voliéře se necítí v bezpečí ,chodí kolem psi a kočky ve dne i v noci.Jinak jsou obě voliery přibližně stejně zarostlé se stejným množstvím úkrytů.Novou sezonu dám páry křepelek obráceně a uvidím ,jestli se to potvrdí.
Obrázek
astrild (neregistrovaný) 01.03.2012, 05:55:20 xxx.xxx.136.183
Ještě jedno foto jak to vypadá v létě ve volierách
Obrázek
Peťula (neregistrovaný) 01.03.2012, 07:33:15 xxx.xxx.6.82
4 astrild: ty zarostlé voliery jsou pro papouškáře nádherný sen :-) 4 zadavatele: křepelka opravdu zasedá až na celou snůžku, když ji vajíčka odeberete, zmaříte ji její přirozené počínání. Je potřeba nechat vše být, snažit se vytvořit opravdu chráněné místo a být trpělivý. Někdy je fajn chov dvou slípek a jednoho kohoutka, rozptýlí se tím jeho přílišná pozornost, a slípky mají víc klidu a vzájemně se motivují k sesezení. Já měla s křepelkami jiný problém, samička vždy po prvním jednom či dvou kuřatech slezla a zbytek zastydl a nevyklubal se. Vyhazovala jsem pak vajíčka s plně vyvynutými mrtvými kuřátky. Dnes už vím, že stačilo zasáhnout a dát je dolíhnout pod lampičku s kouskem navlhčeného hadříku. Hodně štěstí při odchovu, ta radost za trochu patálií stojí :-)
Obrázek
astrild (neregistrovaný) 01.03.2012, 08:42:55 xxx.xxx.136.183
Pohodový den pro :Peťulu asi ještě dlouho zůstane snem ,neznám rostlinu která by odolala papouškům,ale i kanáři dokázali zlikvidovat zeleň ve voliéře.Zkušenost s dvěma slípkami a jedním kohoutkem nemám,ale s tím že mi slípka opustila s několika kuřátky a zbytek neodseděla mám také.pokud jsem přišel včas tak se mi je podařilo zachránit pod žárovkou.Nejčastěji jsem ale musel kuřátka odchytit a s kvočnou umístit do male klícky ,neboť na ploše 2x4 metry se často stávalo že některé kuřátko uvízlo u malé větvičky a nemohlo doběhnout za matkou a po velmi krátké době prochladlo a uhynulo .Ale byly i takové matky křepelky ,že to zvládly odchovat v té ,, velké"voliéře.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.