Aktuálně: 4 581 inzerátů178 021 diskuzních příspěvků17 797 uživatelů

Voliéra - velikost a osazení

Honza (neregistrovaný) 25.02.2012, 19:02:44 xxx.xxx.243.98
Zdravím, jsem chovatel začátečník - v současné době mám jednu venkovní voliéru o rozměru 1 x 2 x 2,5 (šxvxd), ve které mám dva páry korel, teda doufám, že jsou to dva páry :-) Všichni jsou mladí (1-2 roky), snůšku očekávám letos. Jak se o to ale čím dál víc zajímám, tak zjišťuji, že rozměr voliéry pro dva páry je malý, ačkoliv zatím je to bez problémů. Chci tedy stavit větší voliéru a chovat více druhů. A proto se chci zeptat, zda-li je lepší udělat 3 voliéry o rozměrech cca. 1 x 2 x 3 (šxvxd) nebo jednu spojenou o rozměru cca. 3 x 2 x 3 (šxvxd) - mám na mysli výletovou zónu, samozřejmě chci vytvořit i zimní závětří z itongu. Nemohu se tedy rozhodnout, zda udělat samostatné či je rozdělit a jak následně pořešit osazení. Chci si ponechat současné korely, k nim by se mi líbil jeden pár andulek. Dále bych chtěl mít nějakou roselu - doma už jsem měl roselu pestrou (tu mi bohužel zabila kuna, když jsem jí dopřál venkovní voliéru - z toho poučení: uděláno dvojité pletivo). No a pak se mi líbí třeba kakariky nebo alexandři malý, ale je i spousta dalších pěkných kousků. Co by jste doporučili, tedy jak voliéru vystavit a jak jí osadit, aby se to spolu sneslo ? A druhá část otázky: kam mám v nově udělané voliéře umístit krmení a vodu? Když to totiž dám do výletové zóny, tak mi do toho bude ale pršet, protože to chci mít komplet odkryté. Takže to budu muset dát do záletu, kde již střecha bude, ale to budu muset zase vymyslet dobrý systém obsluhy krmítek. A pokud udělám společnou voliéru pro všechny druhy, tak jakým způsobem mám řešit krmení a vodu? kolik tam mám dát misek?
Smíšek (neregistrovaný) 25.02.2012, 19:53:18 xxx.xxx.26.38
Pokud chcete chovat všechno co popisujete, tak to musíte rozdělit. Jak již zde bylo mnohokrát napsáno rosely i alexandři musí být samostatně ( i když jsou výjimky ). Doporučil bych i korelky, který jsou sice snášenlivé k ostatním druhům, ale mezi sebou se ruší. Druhý pár vám pravděpodobně zasedne až bude ten první sedět, protože do té doby bude ten první obtěžovat konkurenční pár.
nomis
nomis (245 příspěvků) 26.02.2012, 19:01:50 xxx.xxx.9.70
Dobrý večer,určitě bych udělal každou voliéru zvlášt,učitě to v budoucnu oceníte. Nemluvě o chovu Alexandrů,Rosel , Korel a andulek . .Každý druh potřebuje své.Předám Vám zkušenost,kterou jsem převzal a je super .. Vždy druhy jako korely,andulky chovejte v lichých párech . .nikdy v sudých a vůbec už né ve dvou párech,neustále mezi sebou soupeří a hašteří se . .Já jsem tak učinil a měl jsem po problémech . .Hodně ůspěchů . .

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.