Aktuálně: 4 900 inzerátů174 690 diskuzních příspěvků17 756 uživatelů

KŘIVÝ ZOBÁK

cone (neregistrovaný) 27.02.2012, 09:45:32 xxx.xxx.67.3
Poslední dobou při pročítání inzerce nacházím nabídku ručně odchovaných krotkých papoušků s různym stupněm vykřivení zobáku. Sdělení prodávajícího, že se jedná jen o drobnou kosmetickou vadu je velmi lživé, takto postižení jedinci vyžadují zastřihávání či jinou úpravu zobáku ,bez patřičné úpravy / několikrát do roku!!! by došlo následně k fázi, kdy by se měl takto postižený jedinec problém nakrmit. Dle mého mínění dochází k takovému vykřivení /překřížení / obou části zobáku nevhodnou technikouí při ručním dokrmování, možná také dokrmující nemá dostatek času na celé krmení a spěchá, otevírá přitom krmícím nástrojen ( inj. stříkačka, lžička ) zobák spíše násilím, tlakem, nebo je také nevhodně zvolená teplota dokrmovací kaše a mládě proto krmnou kaši odmítá. Cenové ohodnocení takového jedince by mělo být někde na polovici průměrné ceny ručně dokrmeného jedince, zlomková sleva z ceny nahrává jen prodávajícím diletantům. Navíc se domnívám, že správné zastřižení či jinou úpravu u druhů jako je třaba ara, žako či amazoňan není schopen provést každý sám doma. Mnoho z vás tedy s takto postiženým jedincem bude muset volit návštěvu veterináře. Sám jsem koupil loni v létě samce papouška s takto "přišláplým" zobákem, úpravu jsem již dvakrát prováděl a jen hnízdění takto složeného páru mi brání v nynější další úpravě. Opravdu velice dobře zvažtě, zda jste zrovna vy ti praví noví majitelétakto postižených budoucích PET mazlíčků.
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.02.2012, 11:58:34 xxx.xxx.161.104
ano také souhlasím s příspěvkem výše. poslední dobou je těchto inzerátů celkem dost, kdy se tito papoušci prodávají za zdánlivě nízkou cenu - slevu a kupující nadšen touto "nízkou cenou" ani takřka neví do čeho jde,ono se řekne, no co má trochu křivý zobák , to mi tak nevadí, hlavně že ho mám levněji než se běžně prodává a někteří jsou v dojmu, že růstem papouška a zobáku se mu zobák sám narovná a za několik let ho bude mít normálně nebo jen nepatrně křivý....... tady už nejde u nových majitelů (který chce do toho jít) jen o to si přečíst něco o papoušcích, ale zaprvé si o těchhle defektech něco zjistit a zjistit, zda mám někde v okolí vůbec nějakou dobrou vet. kde budou ochotní mi provádět péči kolem papouška s broušením atd. nepředpokládám, že nový majitel, kterého upoutá tato rádoby sleva bude experimentovat sám doma a provádět nutné výkony třeba na ararauně kterých jsem s těmito defekty zhlédl v inzerci poměrně dost. samozřejmě je jedinec od jedince a chovatel od chovatele, ale každopádně, pořízení takovéhoto papouška s defektem, je pro konečného chovatele daleko náročnější než pořízení papouška byť bez slevy, ale zato bez vad .......
v. (neregistrovaný) 27.02.2012, 18:10:58 xxx.xxx.52.1
ˇOdchoval jsem pouze 7 mláďat a.vínorudých ručně, ale některá mláďata měla opačnou polohu ve vejci a musel jsem jim pomáhat při líhnutí. Jedno mládě mě dalo obzvášť zabrat, bylo dost velké, líhlo se později, dnes vím že nemělo místo, aby zobákem narušilo celý obvod vejce , proto bylo větší /zpoždění 2 dny/a navíc bylo toto vejce dost špičaté. Málo místa a tvar vejce zapříčinilo, že asi po 10 dnech jsem si všiml, že má mírně vykřivený zobák a později i tvar přední části lebky je mírně zdeformovaný / pták úplně vpravo /. Ostatní mláďata byla i přes opačnou polohu v pohodě. Pokud je někdo schopen ptákovi vykřivit zobák sám , ručním krmením, tak by snad ani neměl ručně odchovávat. Já jsem krmil lžičkou a nedovedu si představit, co to musí být za sílu nebo čím to jsou ti lidé schopni udělat. Takže to nemusí být vždycky stylem krmením.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 27.02.2012, 18:59:01 xxx.xxx.33.151
Amazoňani jsou krásní. Mám pro ně slabost. Co se týká těch křivých zobáků, je toho ale v poslední době docela dost. Určitě všichni nemají problémy jako jste měl vy. Ono dokrmit X papoušků v jeden den je docela síla. A pakliže to někdo dělá celý rok, že skupuje od chovatelů mláďata a dokrmuje pouze na kšeft jako na běžícím páse, určitě, i když má v dokrmování rutinu, nemá k *položce* pro peníze takový vztah,jako když si někdo dokrmí mláďata ze svého hnízda. Pak se stane, že pro fofr, kterým musí nakrmit spoustu mláďat není čas *crcat* se s jedincem, který nechce třeba otevřít zobák, je pomalejší jedlík a v pozdějším věku i takový papoušek kouká po okolí než by se honem*nacpal* Některý nechce a prská jídlo kolem sebe a tak rychlodokrmovači nezbyde než násilí, aby vše bylo honem honem. Tak se stanou i maléry, které dříve nebyly, protože lidi dokrmovali ne na kšeft, ale protože třeba rodiče nekrmili, tak pro nutnost. A o tom to je.
Obrázek
Orina (neregistrovaný) 27.02.2012, 19:07:55 xxx.xxx.33.151
S láskou se dá dokrmit každé mládě, ale nesmí to být jen položka za kterou se inkasují peníze.
Obrázek
v. (neregistrovaný) 27.02.2012, 19:42:37 xxx.xxx.52.1
Když člověk musí z nějakého důvodu krmit od prvního dne, a přitom hned od začátku nemyslí na peníze, tak k těm ptákům musí získat chtě nechtě nějaký vztah. A kdybych jim měl sprasit zobáky jen kvůli penězům a zkazit jim a jejich novým majitelům zbytek dlouhého života, tak bych se na to vybodl. Ať takoví lidi raději vydělávají peníze jinde. Pokud toho jsou schopni. Možná proto valí tak výkup, v této " chudé zemi ". Peníze, peníze, peníze....
Obrázek
cone (neregistrovaný) 27.02.2012, 20:12:31 xxx.xxx.67.3
Amazoňany máte opravdu krásné, netušil jsem, že křivý zobák může být způsoben i vámi popisovanou okolností. Jinak zobáček je u větších druhů papoušků měkký do dvou či tří týdnů, nešetrné otevíraní během krmení leckdy deformace způsobí. No co, vždyť motto je " prachy až na prvním místě"
Orina (neregistrovaný) 27.02.2012, 20:36:31 xxx.xxx.33.151
A ještě fotečka, jak to všechno začíná než se mláďata vůbec vylíhnou. Už jsem myslela, že je pro letošní rok konec, ale dnes jsem tajně šmírovala a fotila. No, ještě neznamená, že z toho něco bude. Jiný roky jsme už touto dobou končili.
Obrázek
kadukaj
kadukaj (429 příspěvků) 27.02.2012, 20:50:04 xxx.xxx.85.66
bohužel ano :-( ,vetšinou je to jen o penězích,nejednou jsem se s takovýmito dokrmovači spojil (ikdyž nechtěně přes inzerát) a hned od prvního hovoru popřípadě mailu, šlo o peníze až na prvním místě "až jej dokrmím tak ty peníze za to dostanu" apod. pak se jen nový majitel může divit, že von ten "ručně dokrmený" papoušek není jako ten od známých...... samozřejmě, každý jedninec je u krmení jinačí a takový dokrmovač nemá čas se s tím "srá.." když nemá malé chuť, je pomalejší, další malé někde vřeští apod. potom přijde ke slovu nucené krmení a problémy s tím spojené. "vždyť on se někdo najde kdo ho koupí když dáme slevu"
v. (neregistrovaný) 27.02.2012, 21:04:34 xxx.xxx.51.2
Taky mě nařkl kolega ,že je to ze špatného ručního krmení, ale to je pro mě blábol, protože vím, a spousta chovatelů také ví, ale nepíší, proč taky, když vidí úroveň příspěvků třeba na fauně apod......Lepší přečíst a nereagovat a myslet si svoje, možná většinu příspěvků je zbytečné vůbec otvírat. Chovatelé, kteří by k tomu mohli něco říct sem, až na vyjímky, nepíší a ani nebudou psát. Je to zbytečné. Jistě víte proč. Ale je pravda , že v poslední době je hlavně araraun se špatnými zobáky hodně. Proč? Možná mělo pár lidí, kteří vidí jen kšeft štěstí? Nevím. Někdo odchová zebřičku a nechá na ní oči a udělá všechno, aby se měla co nejlépe a někdo má 5 araraun za rok a zobáky mají jak turecký šavle a valí a valí a valí. A nemá problém.......... Ono to opravdu nemá smysl v dnešní době, kdy každý sežral všechnu moudrost světa. Pouze prodebatovat se známými a jinak, žádné rady. Jinak z Vás udělají ještě blbce......
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 28.02.2012, 10:12:39 xxx.xxx.39.223
V tom máte pravdu. Máte nějaký chovatelský postup, který se nemusí zrovna dalším lidem líbit a už to máte na talíři se vší parádou a udělají z vás blbce, přestože se vám chov daří a člověk se okolo toho točí od rána do večera. Tak je vlastně odliv lidí, kteří už nemají nebo nechtějí k chovu nic říkat s větou *ať si každý poradí sám jak umí* je to škoda, protože z každého chovatelského postupu, i když třeba nestandartního, se dá něco okopírovat. A když ne hodně lidí, tak třeba někdo, kdo okopírovanou věc posune dál k dokonalosti. Ne pro každého se postupy jednotlivých chovatelů hodí, ale člověk si rád přečte jak to kdo dělá. Při odlivu diskutujících se nedozvíme vůbec nic.
anonymní (neregistrovaný) 28.02.2012, 22:26:38 xxx.xxx.18.227
Křivý zobák je většinou zpusobem špatným zpusobem dokrmovaní-dokrmovánim laiku, kteří si myslí ,že na tom nic není ,ovšem zmrzačí papouška na celý život . Muže jit o špatný poměr dokrmovací směsi, nedostatek vápníku .Deformace u mladat ,jak tady pan popisuje -špatná vyživa u chovného páru v době hnízdění.
cone (neregistrovaný) 28.02.2012, 22:35:52 xxx.xxx.67.3
Myslím, že i laik se může držet návodu na balení dokrmovací směsi a nějak to moc nezkazit, nedostatek vápníků by se projevil i na křivých nožkách, jsem přesvědčen o tom, že krom možných jiných vlivů vede špatná technika dokrmováníí, nedostatek citu pro to, co dotyčný dělá, časový nedostatek pro to co dělá. Pak vlastně i občas zahlédnete jedince třeba s dobrým zobákem, ale pap. konžské velikosti senegalce,žaky velikosti pap. konžských.Jen zcela málo inteligentní lidé si mohou myslet, že nakrmí ráno o páté, vypadnou do práce a další krmení že stačí po příchodu kolem 16hodiny, v noci klídek, je třeba spát a šupajdit do práce
Orina (neregistrovaný) 28.02.2012, 22:47:41 xxx.xxx.45.246
Ono k dokrmování stačí přečíst si pár diskuzí, kdy se chovatel ptá jak dokrmovat. Buď proto, že má problém v hnízdě nebo si to chce taky zkusit. Najednou stoji před hotovou věcí a neví kde začít, jak krmit, čím krmit a pokud je mládě opravdu malé, tak je dokrmování v krabici od bot taky problém. Třeba jednou úspěšně dokrmí, už je mistr světa a ve finále se při příštím dokrmování může hodně divit.
anonymní (neregistrovaný) 29.02.2012, 09:52:24 xxx.xxx.18.227
Pane Cone taky jsem si myslel -logicky na návodu nejde nic zkazit.Ale, opak je pravdou ,chovatel zalijíe tuto dokrmovací směs vřelou vodou,tím všechny živiny zničí.Mohl bych pokračovat ,někteří chovatelé si namíchaví větší množství směsi i na měsic a pak ,to dají do mražaku . Když se mladě začne opeřovat ,aby ušetřily ,tak žadná dokrmovací směs,okamžitě se přechází na nutribird granule .na tom není nic špatného pokud se dokrmuje i dokrmovací směsi .Vrcholem si myslim jsou fotky ,kde malé ditě krmí žaky ,takzv.vodou od těchto granulí ,že tito paooušci pak trpí zanětem střev a jsou neurotičtí to je jiná věc a jiné téma.
daninka
daninka (38 příspěvků) 29.02.2012, 21:02:35 xxx.xxx.1.60
Také se mě stalo v jednom hnízdě u korel, že jedno mládě mělo křivější zobák do strany. Nejdřív to nebylo vůbec poznat, až když vylétlo z hnízda. Bylo odchováno rodiči a nemyslím si, že by měli nějaký nedostatek vitamínů,či minerálů. Stalo se mi to pouze jedinkrát během mnoha let odchovů.Vrchní díl zobáku byl výrazně vybočený. Darovala jsem ho známému, pravidelně ho sleduji a zatím zastřihávání není nutné. Potravu přijímá bez problémů.
cone (neregistrovaný) 15.05.2012, 19:14:17 xxx.xxx.67.3
přidávám foto zobáku samce pap. konžského, asi týden po úpravě, tento stav pokládám již za neměnný, snad u mladých jedinců se razatními upravami dokáže docílit nápravy
Obrázek
Helena (neregistrovaný) 24.08.2012, 17:18:54 xxx.xxx.117.24
Scháněla jem také ručně dokrmované miminko papouška senegalského,a taky jsem našla chovatelku,která mi hned při tel.hovoru řekla že má Malou kosmetickou vadu,křivý zobáček.A že ho tedy nechá levněji,ale vubec ne za poloviční cenu! Chtěla za něj4.500.Ty zdravé prodává prý za5.500.Zdálo se mi to moc.A pak mi odpověděl chovatel, který zdravé miminko prodal za stejnou cenu.A mužu vám říct,že je to náš miláček.Přítulný,opravdu ochočený,takový domácí mazel.Pravdou zustavá,že by měl mít člověk nejen štěstí,na povahu papouška,každý jedinec je jiný,ale také na jeho chovatele.A z toho jsem měla největší strach..ale povedlo se.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.