Aktuálně: 4 786 inzerátů176 418 diskuzních příspěvků17 780 uživatelů

Žako a výškubávání peří

Frýdek (neregistrovaný) 21.01.2008, 19:09:09 xxx.xxx.64.236
Mám nyní přesně rok starého papouška. Nehledě na to, žě pěkně vyslovuje asi 30 slov, neustále se drbe a vytrhává si části pírek a velmi jemného peří za nohami u ocasu. Žádnou holou část tam ale nemá a během okamžiku se to bělá na zemi. Jednou v pravo a zase hned v levo, jako když pes honí blechu. Žádný větší brk mu však ale ještě nevypadl. Každý den se proletí, je jak dělová koule, která neví kde dopadne. Pak sedí na kleci a čistí se. Nestrádá, jídla má plno a věnujeme se mu také dost. Přestane s tím po přepeření, nebo si mám nechat ušít duchnu a sbirat pírko po pírku jak na BĚLIDLE. Děkuji Frýdek
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 21.01.2008, 23:56:52 xxx.xxx.48.224
papoušek v roce pelichá přepeřuje to je normální od nejjemějšího peří po velké
anonymní (neregistrovaný) 22.01.2008, 08:04:13 xxx.xxx.62.209
***během okamžiku se to bělá na zemi.***
No, to zrovna na preperovani nevypada. Pri preperovani sice z papouska peri pada hojne, ale ne, ze by pod nim pak lezela hromada.
cone
cone (1412 příspěvků) 23.01.2008, 10:39:27 xxx.xxx.176.221
Pan Hála má pravdu - těch pírek se nezbavíte, ale zase tolik jak popisujete jich není,tedy pokud papoušek žako normálně přepeřuje. Je jich více než u jiných papoušků, ale hromádka denně ne. Sprchujte rozprašovačem na květiny, eventuelně mokrou rukou zvlhčujte peří žaka, podle toho co bude líp snášet, uvidíte během týdne jestli se to zlepší.Cone
anonymní (neregistrovaný) 25.01.2008, 22:41:56 xxx.xxx.64.236
Zatím děkuji za rady. K tomu koupání. Každý den ho sprchuji rozprašovačem, což i vítá, ale nesmím na hlavu. Nejradší se však pokouší namočit v malé misce s pitím, ale velkou odmítá. Také s tím prachovým peřím je mi to jasné, ale on si nevyškubává přachové ani celá pírka, ale jen jejich části a to vždy jen z jednoho místa u přechodu na péra ocasní. Jak na pravé, tak i levé straně. Myslel jsem si, zda nemá všenky, nebo roztoče a neměl bych na to koupi pudr. Také jsem se nikde nedočetl, kdy mu poprvé vypadnou velké letky. Jsou mu již 384 dny a mimo prachového a těch vyškublých,
žádné větší, či menší péro. Děkuji
anonymní (neregistrovaný) 06.02.2008, 12:20:00 xxx.xxx.48.224
můj žako též přepeřuje někdy si myslím že sněží podávám vitamíny a rosím je to normální a to se děje každý rok jen lítám s vysavačem a nestíhám Hodně zdaru a trpělivosti
Lenka (neregistrovaný) 20.04.2008, 13:46:26 xxx.xxx.16.78
Mám stejný problém jako pan Frýdek,ale na víc náš papoušek odmítá jakékoliv ovoce a zeleninu .Vždy misku vyklopí a ničeho si nevšímá.Jinak je čilý,krásně mluví nezdá se,že by strádal.Mám však strach,aby se to neprojevilo v budoucnu nějakou formou nemoci. Dávala jsem mu do vody Paganol,ale asi to není dostačující.Poradí někdo nějakou jinou formu vitamínů?? Děkuji
bambam (neregistrovaný) 20.04.2008, 14:47:11 xxx.xxx.224.196
Pokud nepřijímá ovoce ani zeleninu já bych řekl že dobrá volba by byli granule.
cone
cone (1412 příspěvků) 20.04.2008, 15:18:41 xxx.xxx.176.221
V každém případě by měla být miska uchycená a zajištěná tak, aby ji žako nepřevrátil, nebo krmte z těžších kameninových nebo umělohmotných misek. Když nepřijímá ovoce a zeleninu, nakrájejte je na kousky a zamíchejte do krmení - zrnin, které přijímá, granule jsou také velmi dobrá volba.Musíte se však obrnit trpělivostí, protože při krmení bude žako v první řadě z misky vyhazovat to, co nechce jíst. Musí to však brát do zobáku a časem zjistí, že to co vyhazuje je také k jídlu.Ale misky se nesmí dát převrátit.Prozatím do vody dávejte nějaké ve vodě rozpustné přípravky / Amino,Amivit, Optimin /, které jsou volně k dostání.
Žakové jsou velmi konzervativní ptáci, donutit je přijímat něco nového je běh na delší trať.Mi se nyní podařilo přesvědčit své žaky, že cedrové semínko se dá také pozřít a ne jenom vyhodit z misky, trvalo to ale asi tři měsíce.Dopručil bych vám také přečíst novou knihu ŽAKO - PAPOUŠEK ŠEDÝ od autora Milana Bartla, kde jistě najdete fundované odpovědi i na vaše ještě nevyslovené otázky. Autor sám je úspěšný chovatel nejen žaků a shrnul ve své knize nejnovější poznatky z držení jednotlivého žaka a také z chovu v páru.
Hodně radosti z vašeho papouška.
Lenka (neregistrovaný) 23.04.2008, 23:06:55 xxx.xxx.16.78
Granule už jsme taky zkoušeli,to radši nic nejedl...Z těžký misky na dně klece to vždy vyhází přes rošt dolů a misky jinak těžko vyklopitelný na stěnách klece se naučil vytáčet,tak až spadnou.Je chytrý,ale fak dost konzervativní k novýmu..Dneska jsem koupila vitamínový doplněk v práškový formě,který se obaluje na zrníčka.Musím zaklepat,ale docela mu chutná,tak uvidím.jinak díky za rady a budu trpělivě zkoušet dál..
Frýdek (neregistrovaný) 11.09.2008, 18:52:52 xxx.xxx.64.236
Mně také neustále převracel a vyhazoval závěsné misky, ale jen do té doby, než jsem koupil umělohmotné šroubovací. Od té doby je pokoj. Akorát, že v obchodě stojí 250,- a ve velkoskladu v Poděbradech 125,-. Jinak žakoušovi je již 20 měsíců a stále se ještě nezbavil všech letek, které jsem mu zastřihl hnedle ve 3 měsících. Kdy se přepeří úplně? Jinak drobných pírek je z něj stále dost a dost.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.