Alexandr malý-společný chov

Dobrý den, mám dotaz ohledně Alexandr malý modrý.Chováme doma v kleci Alexandra malého modrého, je 1,5 rok starý.Je to samec,ke konečnému zbarvení zatím však nedošlo,bylo nám ale řečeno od chovatele když jsme ho od něj kupovali že je to samec(byl 3 měsíce starý). Chtěli bychom mu přikoupit kamaráda.Nevíme ale jestli se s nějakým jiným druhem snese.Na netu jsem četla že je lidé společně chovají ve venkovních voliérách s:Mníšek šedý,Kanár barevný,Andulka vlnkovaná,Korela chocholatá a s Rozelami.Nejvíc by se nám k němu zamlouvala Korela,ale nevíme,máme strach aby se neuklovali. Děkuji předem za odpověď komukoliv.
neregistrovaný Hantlová Lucie neregistrovaný
pokud mu neudelal endoskopii nebo dna tak jak muze vedet ze je samec myslim ten chovatel co vam ho prodal
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Ja som mala dve korely a kúpila som alexandra a mala som ich v dvoch klietkach,alexandre pri vypustení sa vždy nasťahoval do klietky ku korelam a keď som ho zavrela samého behal stále dokola tak som skúsila nechať ich spolu ale dlho to nefungovalo,lebo alexander korely stále preháňal a tak som radšej dokúpila druhého alexandra a teraz je klud.Takže najlepšie prikúpiť alexandra a je jedno aké pohlavie pokiaľ nechcete mať mladé.
neregistrovaný Daniela neregistrovaný
Pro 241.46 Neuznávám, když mi nějaký chovatel tvrdí, že je toto na 100% samec ( samice) u jakého - koli druhu ale lexandry chovám už nějaký pátek, mohu vám říct, že se to poznat dá. Přijďte si v létě a sestavím vám pár. Netvrdím na 100%, ale přes 90% si to typnu
neregistrovaný Smíšek neregistrovaný
pro zadavatelku: to jak zmiňujete , že na netu psali, že je chovají ve společných volierách s...........,by pro vás nemělo být až tak podstatné. Pokud tomu dobře rozumím, máte ho jako mazlíka, a chcete dalšího mazlíka. To je něco jiného. Spousta druhů papoušků jde chovat pohromadě, ale v době odchovu jsou ptáci agresivní, to znamená, když chováte pohromadě celé páry různých druhů. Pro vás platí, že si vlastně můžete vybrat jakéhokoliv dalšího papouška. Jen se připravte na variantu, že si prostě nebudou rozumět, a budete je třeba i muset držet každého zvlášť nejen na začátku, ale celoživotně. Ideální je koupit stejný druh, zda samce či samici, je zas jen a jen na vás, obojí má svá pro a proti. Dva alexandři budou mít podobný denní režim, podobné nápady a projevy. Pokud zvolíte jiný druh, dbejte na to, aby nebyl vyloženě třeba mnohem menším, protože pak by ho alexandr mohl škaredě šikanovat. Zkuste napsat, jaký další papoušek se vám líbí, určitě se to tu dá podrobněji probrat.
neregistrovaný Peťula neregistrovaný
Jde dát do voliery alex malé modré s korelami chocholatymi?
neregistrovaný Kuba neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »