Aktuálně: 5 082 inzerátů172 779 diskuzních příspěvků17 727 uživatelů

Komentáře k článku

Mami, kup mi koně! Co je třeba zvážit před pořízením koně?

Vaše jméno:
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Napřed jsem si Honzo při čtení tvého komentu trochu klepala na čelo (obávám se, že nemáš moc představu o světě poníků a koní pro děti a důvodech, které ke koupi vlastního vedou), ale pak jsem si uvědomila, že v jedné věci máš pravdu. Dítě nemá vlastnit koně, koně má vlastnit někdo dospělý a zodpovědný, i když na něm dítě jezdí. Fyzicky to není rozdíl, ale v přístupu ano. Alespoň to je moje osobní zkušenost s mými ratolestmi.:-)
jbb
No, článek vtipný, ale za mne škodlivý. První, druhé i padesáté vyznění článku by mělo znít: "Nekupujte dítěti koně".
Vlastního koně má mít někdo, kdo jezdit umí a kdo je ochoten a schopen to financovat.
Tedy za mne "umožněte dítěti, aby se na koni naučilo jezdit. Ale na koně vlastního nechť si vydělá až bude výdělečně činné" Výjimky za mne jen koňských a miliardářských rodinách, ale pro ty tenhle článek asi není určen.
Buggyra
Výborné, více takových článků.

Postrádám zmínku o celoživotním sebevzdělávání všech účastníků "zájezdu" :-D Protože chcete-li svému koni (a koně si pořizuje rodič, nikoli dítě) zajistit skutečně adekvátní péči, je třeba o tom něco (hodně) vědět. A to i když koně ustájíte u doporučovaného ustajovatele a k ruce máte doporučovaného instruktora-trenéra-dozor. A chce to umět kriticky hodnotit informace.

Osobně bych kladla též větší důraz na to, že kůň nesmí být držen v samotě.
kometa
Trefné! Souhlas!