Aktuálně: 4 342 inzerátů190 140 diskuzních příspěvků17 958 uživatelů

Komentáře k článku

Jako miminko

Vaše jméno:
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
plomo
Tak ten popis, který jsi popisoval v článku znám dobře, ne tolik od naší korely Kuby, ale od našeho mazla Blacka, přál bych každému, aby zažil ten poci mít tohle zvířátko na klíně, vím, že s tímhle mám jít do jiné diskuze, ale napadlo mě, že vzhledem k tomu, že jsi psal, že to nemusí být krásný pocit jen s papouškem, dodávám důkaz o pravdivosti toho výrokuTak to je náš Blacček :-)
Tery - pokud chceš obě korely ochočené, je lepší si pořídit druhou až je ta první ochočená. A potom je mít ještě nějakou dobu odděleně - mít tu novou v karanténě (i kvůli připadné nemoci nové korely) a také můžeš tu novou začít ochočovat, než se obě setkají. Takto by mohli být ochočené obě. Ale každý pták je jiný a nikdy není záruka, že se dají ochočit. Ale pokud jim budeš věnovat dostatek času, mělo by to jít :-) . Je lepší, aby nová korela byla mladá, původní korela jí pak lépe přijme. K tomu odčervení - myslím, že u jednoho ptáka není riziko začervení tak velké, jako u větších chovů - ale raději bych se asi poradila s veterinářem (spec.na exot.ptactvo). Mě řekla veterinářka, že větší riziko je, pokud je dno venkovní voliéry z trávy, pokud se klec/voliéra udržuje čistá, není velké riziko. Já preventivně používám přípravek pro exoty, který okyseluje pitnou vodui. Snad ti něco z toho pomůže :-)
Ahoj taky mám korelu Ludvíčka též mi sedí na rameni a má volnost během dne i při otevřené větračce jen na noc ho raději zavírám.zajímalo by mne jak je to s tím odčervováním jestli to platí jen u větších papoušků nebo jestli mohu odčervit i Ludvu.Je to moje potěšení jen mě mrzí, že přes den je tam přeci jen sám tak přemýšlím jestli mu pořídit nějakou spolubydlící do klece.A to se bojím protože když jsem byla malá měla jsem andulku které jsem pořídila další ale neměli se rádi.Bojim se jak by Ludva reagoval, protože i když mu je teprve 5 měsíců je pěkně rozmazlený.Jestli mmá někdo tuto zkušenost poraďte mi prosím.Díky Tereza
Ahoj no paráda, je to jako kdyby jsi mluvil a mě a o mé korelce, která taky byla pokládána za Karlíka než mi vyprdla neoplodněné vajíčko. Pořizovala jsem si ji s tím, že nebudu doma sama a bude mi veseleji. svůj účel plní na výbornou, doma je veseleji, pořád se něco děje, má neomezený prostor pro létaní a klec otevřenou 24 hod. denně. Pořád mi sedí na ramenou, okusuje mě, pusinkuje, no prostě je to můj miláček.
Luke
... a ještě jedna.
Luke
Ahojte všichni. Konečně se mi podařilo stahnout fotky. Takžr tady jsou moji krasavci :-)
Lukáš
Luke
Ahoj Luboši. Díky. Fotky budou, neboj. Chtěl jsem je tam dát už v době, když jsem psal čláken, ale nevyšlo to. Snad během dneška se mi podaří vyřešit problémy s foťákem a pak je tam stáhnu.
Lukáš
raven_kix
Ahoj, napsal jsi skvělý článek. Jsme rádi, že jsi se o své zážitky s papoušky podělil. Někdy můžeš přiložit nějakou fotografii, třeba sem do diskuze ;-).

Ahoj, Luboš