Jako miminko

raritka v bytě

velikost písma:  A A A
03.01.2007, 08:24     Autor: Lukáš Plas     5177 zobrazení     8 komentářů

Že se korely dožívají až dvaceti let, je všeobecně známo. Jeden chovatel mi řekl, že v zajetí se mohou dožít tak okolo sedmnácti let. Jsem moc rád, že i já se mohu řadit mezi ty šťastlivce, kteří chovají korelu, která (doufám) šťastně prožívá podzim života. Moje albino je holčička a když mi ji před šestnácti lety koupili k desátým narozeninám, nejen že to pro všechny byl kluk, ale navíc nikdo nedoufal, že bych mohl být schopný se o toho tvorečka starat.

A ejhle, je mi 26, naše zem prožila jednu revoluci, já jsem si prošel základkou, střední školou a v současnosti mám svou již třetí práci a ten maličkej tvoreček se z čilého opeřeného "divocha" změnil v moudrou, klidnou, zkušenou, méně opeřenou, ale o to roztomilejši papouščí babičku.

James James

Pokaždé, když mi sedí na prstě a nechává se drbat za krkem cítím teplo toho malého tělíčka a zároveň neuvěřitelné štěstí. Je to něco, co zná každý, kdo má nejlepšího kamaráda, který pro něj znamená mnoho. Duše spojené v jednu. Nikdy jsem ho (nebo vlastně "ji") nenaučil mluvit, za což může tehdejší mladická lenost a nezkušenost, ale o to víc si cením každého okamžiku, kdy mi Miky sedí na dlani či na rameni. Je to ta telepatie, kterou spolu komunikujeme.

Teď trošku žárlí, protože od 23.12.2006 nám společnost dělá bělohlavý James, který si zatím zvyká jak na nás, tak na prostředí, čímž vyžaduje mnoho pozornosti (z Mikiho pohledu samozřejmě zbytečně) :-), ale pevně doufám, že i k němu časem budu cítít ono splynutí duší.

Taky doufám, že až mi bude 42, v době kdy Miky už bude v papouščím nebi, budu mít stále možnost kochat se nádherou společného života s Jamesem, který je teď ještě miminko.

Kdo to neprožil, neuvěří. Vy, kolegové chovatelé (nejen papoušků) ten pocit znáte, vy ostatní netušíte o co přicházíte.

Miky a James - bitva o koryto Miky a James - bitva o koryto

Lukáš Plas Lukáš Plas
Autorem od: 04.01.2014
1 článek 0 popisů zvířat

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

02.12.2007, 10:57 plomo
Tak ten popis, který jsi popisoval v článku znám dobře, ne tolik od naší korely Kuby, ale od našeho mazla Blacka, přál bych každému, aby zažil ten poci mít tohle zvířátko na klíně, vím, že s tímhle mám jít do jiné diskuze, ale napadlo mě, že vzhledem k tomu, že jsi psal, že to nemusí být krásný pocit jen s papouškem, dodávám důkaz o pravdivosti toho výrokuTak to je náš Blacček :-)
13.11.2007, 13:22
Tery - pokud chceš obě korely ochočené, je lepší si pořídit druhou až je ta první ochočená. A potom je mít ještě nějakou dobu odděleně - mít tu novou v karanténě (i kvůli připadné nemoci nové korely) a také můžeš tu novou začít ochočovat, než se obě setkají. Takto by mohli být ochočené obě. Ale každý pták je jiný a nikdy není záruka, že se dají ochočit. Ale pokud jim budeš věnovat dostatek času, mělo by to jít :-) . Je lepší, aby nová korela byla mladá, původní korela jí pak lépe přijme. K tomu odčervení - myslím, že u jednoho ptáka není riziko začervení tak velké, jako u větších chovů - ale raději bych se asi poradila s veterinářem (spec.na exot.ptactvo). Mě řekla veterinářka, že větší riziko je, pokud je dno venkovní voliéry z trávy, pokud se klec/voliéra udržuje čistá, není velké riziko. Já preventivně používám přípravek pro exoty, který okyseluje pitnou vodui. Snad ti něco z toho pomůže :-)
09.11.2007, 12:41
Ahoj taky mám korelu Ludvíčka též mi sedí na rameni a má volnost během dne i při otevřené větračce jen na noc ho raději zavírám.zajímalo by mne jak je to s tím odčervováním jestli to platí jen u větších papoušků nebo jestli mohu odčervit i Ludvu.Je to moje potěšení jen mě mrzí, že přes den je tam přeci jen sám tak přemýšlím jestli mu pořídit nějakou spolubydlící do klece.A to se bojím protože když jsem byla malá měla jsem andulku které jsem pořídila další ale neměli se rádi.Bojim se jak by Ludva reagoval, protože i když mu je teprve 5 měsíců je pěkně rozmazlený.Jestli mmá někdo tuto zkušenost poraďte mi prosím.Díky Tereza
11.05.2007, 10:55
Ahoj no paráda, je to jako kdyby jsi mluvil a mě a o mé korelce, která taky byla pokládána za Karlíka než mi vyprdla neoplodněné vajíčko. Pořizovala jsem si ji s tím, že nebudu doma sama a bude mi veseleji. svůj účel plní na výbornou, doma je veseleji, pořád se něco děje, má neomezený prostor pro létaní a klec otevřenou 24 hod. denně. Pořád mi sedí na ramenou, okusuje mě, pusinkuje, no prostě je to můj miláček.
05.01.2007, 09:27 Luke
... a ještě jedna.
05.01.2007, 09:26 Luke
Ahojte všichni. Konečně se mi podařilo stahnout fotky. Takžr tady jsou moji krasavci :-)
Lukáš
03.01.2007, 13:28 Luke
Ahoj Luboši. Díky. Fotky budou, neboj. Chtěl jsem je tam dát už v době, když jsem psal čláken, ale nevyšlo to. Snad během dneška se mi podaří vyřešit problémy s foťákem a pak je tam stáhnu.
Lukáš
03.01.2007, 11:02 raven_kix
Ahoj, napsal jsi skvělý článek. Jsme rádi, že jsi se o své zážitky s papoušky podělil. Někdy můžeš přiložit nějakou fotografii, třeba sem do diskuze ;-).

Ahoj, Luboš