Aktuálně: 6 013 inzerátů162 951 diskuzních příspěvků17 582 uživatelů

Komentáře k článku

Kamerový systém v chovu papoušků

Vaše jméno:
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Stickers
Zde máte fotku pořízenou lepší kamerou v budce.
Jean
Děkuji, ale asi jsem špatně položil otázku. Nehledám rozdíl mezi obrazem v TV a v PC, ale chtěl jsem jen vidět screen obrazovky, který by se asi lépe dělal z PC :-). Zajímá mě totiž celková kvalita videa pořízená těmito kamerkami.
Stickers
Dobrý den, obraz pořízený kamerami v PC odpovídá kvalitě obrazu, který vidíte např. v TV. Papouška můžete v PC vidět trošku trhavě ale je to hlavně podle typu PCI karty. Čím dražší tím je výsledné video lepší. Ceny jsou pro 4 kamery od 2000Kč za kartu.
Zdravím. Nemátě někdo náhodou přenos videa do PC?

Zajímalo by mě, jak zhruba vypadá obraz pořízený těmito kamerkami :-)

Děkuji.
Hicks
Ano jak říkám. Člověk si musí připlatit pokud chce bezdrátovou kameru a chce kvalitní obraz. V práci máme i kamery za 8 tisíc. Zrovna předevčírem jsem jednu takovou držel v ruce :-) Prostě nádhera, ale pro mé účely plně dostačují ty nejlevnější.
Stickers
Tato bezdrátová kamera na obrázku má dosah 100m ve volném prostředí. Signál prochází pomalu metr silnou zdí a ještě jednou 30cm příčkou. Obraz je kvalitní ale jediné co mi štve je to, že to občas ruší naše mikrovlnka. Kamera stála 3000Kč.
Hicks
Dobrý den. Rozlišoval bych dva pojmy. Dobrý obraz a kvalitní obraz. Obraz při dobré viditelnosti, například kdyby bylo přepážkou jedno okno je dobrý, netřepe se je stálí, žádné zrnění. Kvalita obrazu nedosahuje takové kvality, jako u drátových kamer. Když se podíváte na obraz drátové kamery a pak přecvaknete přepínač na bezdrátovou kameru, tak by vám bylo vše jasné. Taky záleží k čemu kameru chcete využívat. Chcete sledovat ptáky ve voliéře a nebo pouze sledovat nezvané hosty. Pokud to chcete na sledování ptáků, tak musíte volit bližší místo k voliérám a taky mnohem dražší kameru, která má lepší rozlyšení. Pokud chcete pouze jednu kameru, tak doporučuji si za ni připlatit a pořídit nějakou lepší a se Zoomem.
Stickers
Pokud bude vzdušnou čarou vzdálenost od kamery k přijímači pouze 20m a překážka jen okno tak by měl být obraz dobrý. Bezdrátovou kameru mi občas ruší mikrovlná trouba ale pak je vše OK. Jak sem už psal víše jako neregistrovaný. Dávejte pozor při koupi aby vám neprodali kameru na 1,2GHz protože to je pro ČR PLACENÁ FREKVENCE!!! Povolená je 2,4GHz. Tady ta kamera by pro váš účel měla postačit.


http://www.deramax.cz/select_det.php?id_vyrobek=339&z=0&odkaz=1&skupina_back=23&klic=&kod=&od=0&do=100000&razeni=Kat_cislo&rozsah=&parents=-1,38,23
Jean
Aha, děkuji. Ale opravdu nevidím tahání drátů po celé zahradě jako nejlepší řešení :-). Myslíte, že by ta kvalita obrazu byla velmi špatná, kdyby jediná překážka mezi kamerou a přijímačem bylo pouze okno? (vzdušnou čarou cca 20m)
Stickers
Ještě levnější naleznete na www.deramax.cz přesný odkaz na jednu z kamer je zde http://www.deramax.cz/select_det.php?id_vyrobek=560&z=0&odkaz=1&skupina_back=38&klic=&kod=&od=0&do=100000&razeni=Kat_cislo&rozsah=&parents=-1,38
Hicks
Levnější naleznete zde. www.flajzar.czZnámej má přímo tady tuto.

http://www.flajzar.cz/detail.php?zbozi=46&cat=512&open=6&z=galerieMá tento model jak bezdrátovou, tak i drátovou a pozoruje snimi žaky a ary zelenokřídlé. Musím říci co jsem viděl, tak bezdrátovou bych nekupoval. To raději šikovně zamaskovat kabel a natáhnout ho až do domu. Kvalita obrazu je znatelně rozdílná.
Dobrý den, bezdrátová kamera vám může a nemusí fungovat. Vysílač a přijímač by na sebe měl vidět s malou překážkou jako je zeď. Přes více zdí by vám signál možná neprošel. Levnější mají dosah okolo 100m a cena je od 2000 víše. Jako u drátové kamery zajistit napájení. Zvažte zda-li není lepší rovnou natáhnou i kabel na přenos obrazu a máte to 100%. Jinak pozor bezdrátové kamery jsou u nás povoleny na frekvenci 2,4GHz. Jiní frekvence jsou určené pro vývoz a jejich používání je placené. Podívejte se třeba na www.minikamery.cz a tam je i bezdrátová kamera pro dosah 500m.

Zdravím. Taky jsem přemýšlel, že bych si pořídil něco podobného. Ale papoušky mám na zahradě. Tak jsem se chtěl zeptat, zda byste doporučil nějakou bezdrátovou minikameru i pro venkovní použití (za rozumnou cenu) Děkuji :-)
Milfis
Dobrej článek, čekal bych že to bude finančně náročnější... Taky by mě zajímalo co dělaj v mé nepřítomnosti...