Schi-tzu

Shih Tzu

Oficiální zkratka v ČR: SHI
Výška v kohoutku: 27 cm
Hmotnost: 8 kg
Délka života: 14-18 let
FCI: IX. - Společenská plemena a toy
Číslo standartu: 208
Využití: společník, vhodný k seniorům
velikost písma:  A A A
04.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     9569 zobrazení     3 komentáře

Shi-tzu (neboli čínsky lev), blízký plemeni Ihasa apso, je rovněž psem tibetských klášterů, kde byl šlechtěn jako Buddhův lvíček. Na čínský císařský dvůr se dostal jako „poplatkový pes“, který byl poté stále pečlivě šlechtěn až do dnešní podoby. Poněvadž disponuje toto plemeno vynikajícím sluchem, byl využíván i jako strážce buddhistických svatyní. Dnes je Schi-tzu společenský pes.

Schi-tzu je malý, statný pes s překypujícím temperamentem a s přátelským charakterem, ze kterého ale vyzařuje i určitá arogance. Je věrným přítelem svého pána, i když si ponechává určitou míru nezávislosti. Tento pes je velice inteligentní, učenlivý, živý, ale nikdy nervní. Ve vztahu k jiným psům je vcelku snášenlivý. K cizím lidem se chová přístupně a otevřené, ale rozhodně není dotěrný.

Je to robustní a mírumilovný pes, který je vhodným společníkem do temperamentních rodin, ale i do domácností osamělých lidí. Shi-tzu rád vychází na procházky a zůstává až do vysokého věku hravým psem. Dá se snadno vychovávat a dělá radost i začínajícím pejskařům. Srst tohoto plemene vyžaduje po jeho chovateli poměrně intenzivní pravidelnou péči, což znamená, že v běžném životě uvidíme shi-tzu většinou s ostříhanou srstí.

Schi-tzuNázvy ve světě

Anglický název: Shih Tzu

Foto: http://www.puppycuteness.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

30.04.2020, 18:46
Dobrý den,vážný zájem o fenku.Děkuji
marketzboril@seznam.cz
19.02.2018, 16:40
Dobrý den měla bych zájem? Děkuji
22.08.2017, 11:40
Je úžasný, povaha je vynikající, je stále veselỷ, hravý a hodnỷ ke všem