Skalára vysoká

Skalára vysoká

Pterophyllum altum

Výskyt: Brazílie, Guyana, Ekvádor, Peru
Délka těla: 20 cm
Vhodná teplota: 27-31 °C
Počet jiker: 300-400 ks
Délka života: 10 let
Krmivo: Nitěnky, perloočky, buchanky, larvy komárů
velikost písma:  A A A
07.12.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     11856 zobrazení     1 komentář

Popis

Skalára vysoká je překrásná majestátní ryba. Její chov je doporučován pouze zkušeným chovatelům. Tělo je stříbřitě zlaté s výraznými černými pruhy. Skalára vysoká je velmi citlivá na kvalitu vody. Nesnáší ve vodě žádné chemikálie včetně léčiv. Vyžaduje teplejší vodu, při 20 °C už trpí nemocemi. Je choulostivá k zacházení s ní, při transportu si muže snadno poškodit ploutve. Co se týče druhové skladby akvárií, nejlépe se snáší s terčovci. Forma Orinoco - altum pravá má dlouhé protáhlé ploutve, dosahuje v dospělosti 35 až 40 cm včetně ploutví.

Chov

Akvárium pro tento chov musí mít objem minimálně 200 litrů a výška akvária má být aspoň 60 cm. Odchov této skaláry je v zajetí možný, ale velice náročný. Podaří se pouze zkušeným chovatelům. Vytvoří trvalý pár, který je schopen rozmnožování až ve druhém nebo třetím roce života. Samice klade až několik stovek jiker. Rodiče se o potomstvo vzorně starají. V případě nebezpečí plůdek sežerou. Co se týče snášenlivosti, je možné chovat tuto skaláru v hejnu, pouze v době tření je značně teritoriální. Jedná se o dlouhověký druh, v dobrých podmínkách se dožívá až deseti let.

Krmivo

Skalára vysoká je všežravý druh. Preferuje ovšem živou potravu, nitěnky, perloočky, buchanky, larvy komárů a pakomárů, mražené, vločkové, granule.

Skalára vysokáNázvy ve světě

Anglicky: Deep Angelfish, Německy: Hoher Segelflosser

Foto: http://www.ciclidos-mexico.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

23.01.2019, 19:17
Dobrý den sháním 3 páry skaláry vysoké nevíte někdo kdo by je měl na prodej děkuji. chovplzen@seznam.cz.