Rhodeský ridgeback

Rhodesian ridgeback

Oficiální zkratka v ČR: RR
Výška v kohoutku: 61-69 cm
Hmotnost: 29-38 kg
Délka života: 12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 146
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
06.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     34963 zobrazení     2 komentáře

Rhodeský ridgeback se odvozuje od afrických loveckých psů s hřebenitou (ridge) srstí na hřbetě, chovaných domorodci v jižní Africe. Křížení probíhalo s loveckými psy a s chrty, které přivezli do Afriky bílí přistěhovalci.

Dříve byl Rhodeský ridgeback používán při lovu lvů; dva nebo tři psi vyhledávali, stavěli a štěkotem až do příchodu lovce oznamovali lva. Dnes je Ridgeback všestranně využívaný lovecký, ale i strážný a doprovodný pes.

Ridgeback je nádherný a nadprůměrně inteligentní pes, silný, temperamentní a rychlý. K cizím lidem se chová zdrženlivě. Je to pes s bystrými smysly. Citově je velmi vázán na svého pána. Rhodeský ridgeback je velice ostražitý a má i dobře vyvinutý sebeobranný pud. Je velmi teritoriální, a proto se k cizím psům ve svém okrsku chová silně nesnášenlivě.

I pro znalce je to na chov velmi náročný pes, který vyžaduje důslednou výchovu a jasné vedení. Poněvadž Rhodeský ridgeback bývá často nežádoucím způsobem prokřížený, je třeba dbát na čistotu plemene a časnou výchovu štěňat! Ridgeback vyžaduje po svém majiteli dostatečný životní prostor a hodně zaměstnání a pohybu. Je vhodným psem pouze pro sportovně založené lidi. Péče o jeho srst je poměrně snadná.

Rhodeský ridgebackNázvy ve světě

Anglicky: Rhodesian ridgeback

Foto: http://ridgebackchivas.wordpress.com/

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

28.03.2021, 04:02
..do tehdejšího Československa se ridgeback dostal v roce 1987.
31.03.2017, 16:34
první