Thajský ridgeback

Thailand-Ridgeback

Oficiální zkratka v ČR: TR
Výška v kohoutku: 56-61 cm
Hmotnost: do 30 kg
Délka života: 10-12 let
FCI: V. - Špicové a primitivní typy
Číslo standartu: 338
Využití: společník
velikost písma:  A A A
10.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3262 zobrazení     0 komentářů

Thajský ridgeback je typická původní forma loveckého psa, především severního Thajska. Nasazuje se i jako strážný pes. V dnešní době se toto plemeno využívá jako lovecký a doprovodný pes.

Thajský ridgeback je robustní a živý pes s tělesnými dispozicemi k vysokému, dlouhému skoku. Je ostražitý, k cizím lidem nepřístupný až rezervovaný.

V rodině je láskyplným psem. Ridgeback loví většinou samostatně a nezávisle na lovci, který ho pouze následuje. Pes nemá těsnou vazbu na konkrétní osobu. Pokud se někdy podřídí, tak pouze silné osobnosti.

Tento stále ještě hodně původní pes patří pouze do rukou znalce. Je to lovecký pes, který nebyl stvořen pro rodinný život. Thajský ridgeback je velmi inteligentní, učenlivý a také dobře vychovatelný. Musíme se ale smířit s tím, že vždy dá přednost své lovecké vášni před poslušností. Volný výběh je proto velmi problematický, zejména při jeho schopnosti překonávat i poměrně vysoké ploty. Abychom vykompenzovali jeho lovecký pud, musíme ho smysluplně zaměstnat a postarat se mu o dostatečný pohyb. Nevyhovuje mu pasivní chovatel ani městské prostředí. Jeho krátká srst s charakteristickým hřebenem na hřbetě vyžaduje po majiteli tohoto plemene pouze minimální péči.

Thajský ridgebackNázvy ve světě

Anglicky: Thailand-Ridgeback

Foto: http://www.matibo.estranky.cz

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.