Polský ogar

Polský ogar

Polski ogar

Oficiální zkratka v ČR: PO
Výška v kohoutku: 55-65 cm
Hmotnost: 20-32 kg
Délka života: 12 let
FCI: VI. - Honiči, barváři a příbuzná plemena
Číslo standartu: 52
Využití: společník, lovecký
velikost písma:  A A A
09.10.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     6018 zobrazení     0 komentářů

Původní polské plemeno, Polský ogar je potomkem starých tatarských a ruských honičů, později křížených s francouzským plemenem svatého Huberta a s domácím, chrtům podobným plemenem loveckého psa.

Polský ogar není smečkovým psem a loví buď samostatně, nebo nanejvýš ve dvojici.

Tento silný a těžký pes pronásleduje zvěř rozvážně a vytrvale i v těch nejtěžších podmínkách. Je to velmi dobrý stopař v nejrůznějších terénech, od bažinatého terénu, stejně tak v hustém, nepřístupném zalesněném revíru. Je to výborný barvář do horského terénu za každého počasí. K lidem se chová Polský ogar přívětivě a velice přilne ke svému chovateli. Je to velmi citlivý a učenlivý pes, který se ale musí sám chtít učit, dobrovolně a samozřejmě bez jakéhokoliv nátlaku. Při styku, s lidmi není tento pes vůbec ostrý.

Tento silný a těžký polský ogar je náruživým lovcem, který se dobře adaptuje téměř v jakémkoliv nabídnutím prostředí, stejně tak i v rodinném prostředí. Dá se také snadno vychovávat, i když si ve vlastním revíru ponechává určitou samostatnost a volnost, aniž by však ztrácel kontakt s rodinou, ve které se chová klidně a nevtíravě. Je velmi dobrým mysliveckým i rodinným psem. Jeho krátká a hustá srst vyžaduje po chovateli pouze minimální péči.

Polský ogarNázvy ve světě

Anglicky: Polish Hound, Polsky: Ogar Polski

Foto: http://psy.re.pl

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.