Amsterodamský voláč

Původ: Holandsko
Plemenná skupina: Voláči
Průměr kroužku: 8 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2935 zobrazení     3 komentáře

Amsterodamský voláč je řazen mezi voláče, kde je zapsán pod číslem 331. Původem pochází z Holandska. Amsterodamský voláč je malá, krátký, kulatý, široký, proporcionální zakrslý voláč, důvěřivé povahy, s více širším než vyšším nafouklým voletem, plně kulovitým tělem, graciésní v pohybu, při čemž letky a ocas jsou neseny vodorovně, ještě lépe o něco pozvednuté.

Posuzování

  • Celkový dojem
  • Tvar a držení těla
  • Krk a volavost
  • Barva a kresba
  • barva očí

Hlavu má amsterodamský voláč hladkou, středně velkou a dobře zakulacenou, s mírně zaobleným čelem. Oči jsou malé, žluté až oranžové, u bílých plemen tmavé. Obočnice bývají úzké, jemné, podle barvy opeření světle masové až tmavošedé. Zobák bývá středně dlouhý, masové barvy u jednobarevných bílých, červených a žlutých, rohový u stříbřitých, červeně a žlutě plavých. Křídla tohoto plemene jsou krátká a široká, se širokými pery, položená na ocase. Ocas má amsterodamský voláč krátký, se širokými pery, o málo víc než vodorovně držený. Končetiny jsou střední délky, hladké, nebo mírně opeřené. Krk je dlouhý a platím, že čím delší, tím lepší, na pohled je elegantní, esovitého tvaru. Vole je v harmonii s tělem, při nafouknutí kryje ohbí křídel a zdokonaluje tak celkový dojem kulovitého tvaru.

Amsterodamský voláčNázvy ve světě

Anglicky: Holle Cropper, Německy: Amsterdamer Kropfer, Francouzsky: Boulant d´ Amsterdam

Foto: www.holubnik.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

05.05.2020, 14:35
Babi prooc tadihle pises takouvi blbozti sagra spamatujsa ty blbec
05.05.2020, 14:33
Ploc my mi neodepizujete jja jsem dnas spadnul a robilo se my loket tak Plosim odepizte Plosim potrebuju nekaki infornace plosim
05.05.2020, 14:29
Ja bich chtel vjedet ak se menuje tuta zvire ok
Plosim odepizte