Český holub

Původ: Česká republika
Plemenná skupina: Holubi barevní
Průměr kroužku: 8 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     3492 zobrazení     0 komentářů

Český holub je zařazen v plemenné skupině holubi barevní. Zapsán je pod číslem 401. Vyšlechtěno bylo toto plemeno v Čechách a v 19. Století se rozšířilo do Německa. Hlavu má tento holub střední, dobře zaoblenou a čelo vystouplé.

Oči českého holuba mají oranžovou barvu nebo rubínové červenou. Obočnice je jednokruhová až dvoukruhová, u černých, červených a žlutých je červená, u ostatních šedá. Zobák je střední délky. Křídla má toto plemeno holuba silnější a jsou pevně přilehlá, záda dobře kryjící. Ocas je dobře složený a pokud možno vodorovně nesený. Končetiny bývají středně dlouhé, neopeřené a drápky světlé. Postavou je český holub silnější polního typu. Tělo je drženo vodorovně, hruď široká a dobře zakulacená. Všechny barvy na tomto holubovi jsou syté a čisté. Základní barva je bílá, pouze hlava, obojek, štíty křídel a ocas s kostřecem a podocasnímek jsou barevné. Kresba hlavy v zátylku není příliš hluboká. V chovech se český holub vyskytuje v celé škále barevných variací.

Mezi nejčastější vady tohoto plemene náleží slabé a malé tělo, vysoký postoj, silná plošinka hlavy, zvednutý ocas, vysoký postoj, nečistý zobák u červených a žlutých, nečistá barva a pruhy, prokvetlý ocas atd.

Holoubata tohoto plemene kroužkujeme kroužkem o průměru 8 milimetrů.

Český holubNázvy ve světě

Anglicky: Bohemian Pigeon, Německy: Bohmentaube, Francouzsky: Pigeon de Bohéme

Foto: pigeon-kingdom.blogspot.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.