Holub Moravská bagdeta

Původ: Česká republika
Plemenná skupina: Holubi bradavičnatí
Průměr kroužku: 10 mm
velikost písma:  A A A
09.02.2015     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2114 zobrazení     1 komentář

Moravská bagdeta je zařazena do plemenné skupiny holubi bradavičnatí, ve které je zapsán pod číslem 111. Původem pochází z České republiky, konkrétně z oblasti jižní Moravy.

Plemenné znaky – holub silné tělesné stavby a většího rámce. Vyniká užitkovostí, postavou, tvarem hlavy, špičatou chocholkou a výraznými obočnicemi.

Posuzované znaky – celkový dojem, hlava, tělesné tvary, zobák, obočnice, délka a tvar krku, barva a kresba.

Hlavu má moravská bagdeta mírně klenutou, delší, širší, v profilu tvoří se zobákem plynulý delší oblouk. Oči jsou u jednobarevných oranžové až červené. Bílí ptáci mají oči tmavé. U tygrů a strak všech barev jsou oči tmavé, nebo oranžové až červené. Obočnice těchto ptáků jsou výrazně červené, vyvinutější a pravidelné. Nepřesahují temeno hlavy a nedosahují koutků zobáku. Zobák je dlouhý a silný, plynule navazuje na oblouk hlavy. Křídla tohoto holuba jsou rovněž silná, delší a dobře přilehlá, spočívají na ocase a nekříží se. Ocas je dobře složený a nesený v linii hřbetu.

Vady se dělí na výlukové (perlové oči, chybějící chocholka), velké (malá, úzká nebo slabá postava, chybný tvar hlavy atd), malé (drobné vady zbarvení duhovky, náznak hřívy, nedostatky barvy a kresby, skvrnitý zobák, různobarevné drápky).

Moravská bagdeta  se označuje kroužkem o velikosti 10 milimetrů.

Holub Moravská bagdetaNázvy ve světě

Anglicky: Morovia Bagdad, Německy: Mahrische Bagdette, Francouzsky: Bagadais de Moravie

Foto: harepigeonlove.wordpress.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

18.09.2020, 22:14
Chtěl bych se dozvědět něco blíže o těchto holubech, rád bych choval nějaké vzácně chované holuby našeho národnéího plemene. Kontaktujte mně na e-mail Tkac.L@seznam.cz, nebo na tel. 605101918