Anolis rudokrký

Anolis carolinensis

Výskyt: Jižní část USA, Kuba
Velikost: 20 cm
Počet vajec: 2 ks, vícekrát ročně
Inkubace: 55-66 dnů
Krmivo: Cvrčci, mouchy, larvy zavíječe
velikost písma:  A A A
03.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     14574 zobrazení     1 komentář

Anolis rudokrký je ve volné přírodě rozšířen v jižní část USA (například na Floridě) a na Kubě, kde obývá listnaté lesy a křovinaté porosty.

Dospělí jedinci tohoto druhu dosahují délky těla kolem 20 centimetrů, polovinu z tohoto čísla tvoří samozřejmě ocas. Obě pohlaví mají zelené zbarvení a jsou schopné barvoměny. Samičky jsou menší než samečci, kteří mají na rozdíl od samiček nápadný červený hrdelní vak. Výztuhu hrdelního vaku tvoří složitý jazylkový aparát.

Pro jeden pár anolise rudokrkého musíme zařídit terárium o minimální velikosti 40 x 50 x 60 centimetrů. Nádrž větších rozměrů bude pro tohoto velmi čilého ještěra jistě vyhovující. Dno by mělo být složené ze směsi písku a zeminy. V teráriu rozložíme větší množství větví, po kterých budou anolisové s oblibou lézt, šplhat. Vhodné úkryty a pocit bezpečí jim poskytne bujný porost rostlin, opomenout nesmíme ani na misku s vodou, i když leguáni přijímají vodu pouze z krůpějí, a proto musíme v teráriu pravidelně rozstřikovat.

Anolis rudokrký konzumuje především larvy zavíječe voskového, mouchy a cvrčky. Některé exempláře anolise rudokrkého přijímají po určitou dobu pouze jeden typ potravy. Občas se tito ještěři uchylují k půstu, aniž bychom museli v teráriu snižovat teplotu.

Anolis rudokrkýNázvy ve světě

Anglicky: Green Anole

Foto: http://www.herpindiego.com

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

24.10.2017, 19:02
Můj anolis už nejedl skoro 3 týdny to není možné dávám mu mikro cvrčky a moučné červy ale nic z potravy nemizí :-(