Mantela zlatá

Mantela zlatá

Mantella aurantiaca

Výskyt: Madagaskar
Velikost: 2-2,5 cm
Počet vajíček: 20-60 ks
Inkubace: 14 dnů
Přeměna pulce v žábu: 70 dnů
Krmivo: Cvrčci, svinky, mšice
velikost písma:  A A A
05.11.2013     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     5319 zobrazení     2 komentáře

Mantela zlatá je ve volné přírodě v Severovýchodním Madagaskaru. Mantela zlatá obývá půdní etáž deštného pralesa.

V dospělosti dorůstá mantela velikosti kolem 2-2,5 centimetrů. Typické je její svítivé a nestálé základní zbarvení těla, jehož spektrum může sahat od žlutě oranžové až po červeně oranžovou. Samičky jsou větší než samečci.

Pro tři chované exempláře mantely zlaté je optimální terárium o velikosti 50 x 50 x 30 centimetrů. Jelikož mantele vyhovuje spíše tlumenější světlo, nemělo by být osvětlení oslňující. Tato rosnička vyžaduje i vodní oddíl s výškou hladiny kolem 3 centimetrů a s pozvolna do vody klesajícím břehem. Není rozhodující, jestli pro chov použijeme akvaterárium, nebo pouze vlhké terárium s vodní nádrží. V každém případě však musíme nádrž osázet rostlinami (například dracénami) a dno vyložíme různým listím a také mechem, popřípadě i kořeny a kousky korku, ze kterých vytvoříme vhodné úkryty, kam se rosničky mohou schovat a budou se cítit bezpečně.

Mantela zlatá požírá octomilky, drobné cvrčci, svinky, mšice, vzhledem k tomu, že tyto rosničky vycházejí na lov kořisti zejména časné ráno, musíme této době přizpůsobit i podávání potravy, které by mělo být rovněž v ranních hodinách.

Mantela zlatáNázvy ve světě

Anglicky: Golden Frog

http://www.cites.org

Komentáře ke zvířeti

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.

28.01.2020, 11:09
ahoj
hbhbvgcffccf ccffcgfvgv
28.01.2020, 11:07
kjh\ygdfawdqE RZF