Rodina se vzbudila a našla v kuchyni pumu

velikost písma:  A A A
01.02.2014, 18:38     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     1583 zobrazení     0 komentářů

Šokující probuzení zažila ve středu jedna rodina z chilského Santiaga. Do jejich domu se totiž zatoulala puma a uvelebila se v kuchyni. Šelma ale nikomu neublížila, zřejmě je zvyklá na lidi.

Dělala jsem snídani a najednou... Myslela jsem si, že je to pes, protože jsem napřed viděla končetiny, ale byla to opravdu puma. Stejná, jaké vidíte v zoo,“ svěřovala se místním médiím Amalin Haddadová, která zvíře spatřila jako první z rodiny.

I přes šok jednala rychle. Zavřela zvíře v kuchyni a zavolala raději policii. Svým křikem vzbudila i svého syna Nicolase.

Spal jsem a najednou jsem slyšel výkřiky ‚Je tu puma‘. Sešel jsem dolů a opravdu, v kuchyni jsme měli zavřenou pumu, říká Nicolas.

Na místo dorazila policie a také odchytová služba. Šelmu, která mezitím našla zalíbení v ničení nábytku a dalšího vybavení kuchyně, uspali pomocí šipek a odvezli ji do nedaleké zoologické zahrady, kde se jí dostalo patřičného ošetření.

Vzhledem k tomu, že puma nebyla agresivní, policisté předpokládali, že ji někdo choval jako domácího mazlíčka. Svému majiteli buď utekla, nebo se jí někdo chtěl zbavit. Co s ní bude po jejím zotavení z neobvyklého výletu, zatím není zcela jasné.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: amazoňan oranžovokřídlý, amazoňan žlutolící, aratinga jendaj, papoušek senegalský, alexandr malý, alexandr rudohlavý, křepelky čínské a holoubky diamantové. Tyto druhy se mi daří i odchovávat. Z terarijních zvířat chovám suchozemské želvy čtyřprsté (Testudo horsfieldii), v současnosti už 28 kusů různého stáří. Několik let už se mi daří odchovy. Vysokoškolský titul jsem vystudoval na Mendlově univerzitě v Brně v oboru zaměřeném na rostliny, v tomto oboru jsem také zaměstnán.

Autorem od: 28.02.2013

Foto: http://www.felidaefund.org

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.