Rodina se vzbudila a našla v kuchyni pumu

velikost písma:  A A A
01.02.2014, 18:38     Autor: Ing. Zbyněk Pokorný     2118 zobrazení     0 komentářů

Šokující probuzení zažila ve středu jedna rodina z chilského Santiaga. Do jejich domu se totiž zatoulala puma a uvelebila se v kuchyni. Šelma ale nikomu neublížila, zřejmě je zvyklá na lidi.

Dělala jsem snídani a najednou... Myslela jsem si, že je to pes, protože jsem napřed viděla končetiny, ale byla to opravdu puma. Stejná, jaké vidíte v zoo,“ svěřovala se místním médiím Amalin Haddadová, která zvíře spatřila jako první z rodiny.

I přes šok jednala rychle. Zavřela zvíře v kuchyni a zavolala raději policii. Svým křikem vzbudila i svého syna Nicolase.

Spal jsem a najednou jsem slyšel výkřiky ‚Je tu puma‘. Sešel jsem dolů a opravdu, v kuchyni jsme měli zavřenou pumu, říká Nicolas.

Na místo dorazila policie a také odchytová služba. Šelmu, která mezitím našla zalíbení v ničení nábytku a dalšího vybavení kuchyně, uspali pomocí šipek a odvezli ji do nedaleké zoologické zahrady, kde se jí dostalo patřičného ošetření.

Vzhledem k tomu, že puma nebyla agresivní, policisté předpokládali, že ji někdo choval jako domácího mazlíčka. Svému majiteli buď utekla, nebo se jí někdo chtěl zbavit. Co s ní bude po jejím zotavení z neobvyklého výletu, zatím není zcela jasné.

Ing. Zbyněk Pokorný Ing. Zbyněk Pokorný
Agronom a chovatel

Autor webu a chovatel zároveň. Snažím se starat o obsah tohoto webu. Chovám exotické ptactvo: 2,2 aratinga jendaj, 2,2 aratinga škraboškový, 1,1 amazoňan žlutolící, 1,1 amazoňan běločelý, 1,1 papoušek senegalský, 1,1 alexandr rudohlavý, 2,2 holoubek diamantový a také 6 ks suchozemských želv ostruhatých (Geochelone sulcata) - 3. největší suchozemská želva na světě. Zatím jde o mladé želvy bez určeného pohlaví. V minulosti jsem choval největší skupinu želv čtyřprstých (Testudo horsfieldii) v ČR - 30 ks, které jsem řadu let odchovával. Časem u mě však zvítězila touha přejít na větší druh želv.

Autorem od: 28.02.2013

Foto: http://www.felidaefund.org

Komentáře k článku

Vaše jméno:
Kolik je dva krát tři? *
Text komentáře: *
Napsáno je 0 a zbývá 500 znaků.
Zatím zde nejsou žádné komentáře, napište první.