Aktuálně: 5 013 inzerátů173 833 diskuzních příspěvků17 748 uživatelů
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 29.01.2009, 18:29:48 xxx.xxx.6.158
Podle mě většinou všichni doporučují beton, z důvodu snadného úklidu a hygieny. Já osobně benon ve všech voliérách nemám.Všude mám spíše písek, protože tráva tam nikdy nevydrží. Ale jinak venku bych nechal trávu nebo jen hlínu či písek a beton bych nechal jen v kryté části voliéry. (Tam by tráva stejně nerostla),ale hlavně že tam ptáci nocují mají i krmivo, takže aby se zde lehce uklízelo.
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 02.01.2009, 17:39:12 xxx.xxx.6.158
Tak já sem něčím přispěju. Bohužel to není focené u mě doma, ale je to focené v zoo ve Dvoře
Obrázek
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 16.12.2008, 18:50:04 xxx.xxx.6.158
Někdy to může být docela složité, protože slepička může být z líhně a ty sedět někdy nechtějí. Dalším důvodem je, že nemá třeba dostatečný úkryt pro vystavění hnízda. Zkuste drny trávy,slámu či nějakou dřevěnou bedničku, chvojí atd. Ale jestli myslíte, že samička snáší vajíčka teď v zimě a nechce sedět, tak to je vpořádku. To čínské křepelky dělají. Počkejte do jara a uvidíte.
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 02.12.2008, 17:40:47 xxx.xxx.6.158
Rozhodně jim dejte i jiné zrní, než je slunečnice.Tu mají nejraději ,ale když budou mít hlad, tak i proso a jiné drobné zrní sezobou. Ovoce jim taky klidně dávejte. Já jim ho taky dávám. Nejlepší je jim dát takové množství, aby ho stačili sníst, než zmrzne, ale i to zmrzlé rádi snědí.Slyšel jsem názory, že jim zmrzlé ovoce nevadí, někde že jim to může ublížit. U mě jedí i zmrzlé a zatím je vše v požádku.
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 02.12.2008, 17:35:07 xxx.xxx.6.158
raději bahají jen po zemi,ale často i létají, hlavně když se vyplaší.To je docela problém, že zprudka vyletí a při tom narážejí do stropu a přitom se můžou i zranit.Mě se ještě nikdy nestalo, že by se zranili,ale s tím létánm je to časté.
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 02.12.2008, 17:08:01 xxx.xxx.6.158
rozhodně souhlasím, že potkani jsou nejhorší díky nim jsem přišel o všechny ptáky v zimovišti.venku mě zatím obtěžují jen myši těm jde jen o to, aby se najedli.Ptákům vůbec nevadí. Kolikrát jsem viděl ptáky a myši jak hodují vedle sebe a vůbec to nikomu nevadí.dokonce ani neutečou když mě uvidí.Ještě k tomu chytání, nejlíp se mi chytají myši,tam kde mám krmení,Stačí dát belík vedle něčeho, po čem můžou lehce vylézt a do belíku trochu slunečnice. Myši do belíku vlezou, ale ven se již nedostanou.Pak už jen stačí zavolat kočky a vše je vyřešené.
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 02.12.2008, 17:00:46 xxx.xxx.6.158
když jsem ještě choval křepelky, tak jsem je taky dával na zimu dohromady.měl jsem tam tři páry + odchovy, které se mi nikdy nepovedlo prodat, takže bylo spolu i víc jak 10 křepelek a vše bylo dobré. ještě k té teplotě, někde jsem slyšel, že můžou být venku i přes zimu, to však potvrdit nemůžu protože jsem to nikdy nezkoušel.
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 21.11.2008, 19:03:32 xxx.xxx.6.158
taky roste často v lese a celkem snadno se dá najít i v zimě pokud není sníh. například loni jsem měl celou zimu žabinec z vlastní zahrady.a pokud napadne sníh, tak ho roste ještě hodně ve skleníku
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 21.11.2008, 15:54:19 xxx.xxx.6.158
nikdy jsem to sice nezkoušel,ale myslím si, že bude stačit dát do nějaké nádoby kompost a zasadit tam rostliny, které se brzy rozrostou. Asi bude nejchodnější nějaké chladné místo třeba jako chodba
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 18.11.2008, 16:34:45 xxx.xxx.6.158
já taky dávám kakariky na zimu do společnosti jiných ptáků a vše je OK. Taky abych nemusel zateplovat všechny voliéry,tak všechny nastěhuju do tří voliér a ještě jim nechám všem otevřené dveře,takže si každý může být v jakékoliv voliéře a pak se neperou. Mám tak pár rosel pestrých,pár kakariků ,6 párů andulek ,hrdličky, dva páry zpěváků .... a vše je v pohodě,ale přes hnízdění je rozděluju po párech,takže nevím jak by se snesli.Ale jak se uvádí v kiaždé literatůře, třeba o tom že rosely u sebe nic nesnesou, tak já je mám s andulkama a zatím je vše dobré.Prostě to záleří na jednotlivých jedincích, jakou mají povahu
pepafrynta
pepafrynta (26 příspěvků) 13.11.2008, 18:27:22 xxx.xxx.6.158
je to docela složité a větší množství v domácích podmínkach by asi nešlo.Já si ho pěstuju jen tak na okrasu a těch pár semínek potom využiju.Nejjednosušším způsobem je zralé květy rozemnít v dlaních,ale nevýhodou je, že tam jsou takové "chloupky",které jsou docela nepříjemné.Taky jsem zkoušel,jestli si to papoušci vyzobou sami,ale nějak to nechtěly.