Aktuálně: 5 016 inzerátů173 879 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.08.2011, 13:18:02 xxx.xxx.226.3
Fuj , vyhodilo mě to, než jsem ten elaborát napsala.takže to nad tímhle je moje...o chatu. 4Aerforce: s chatem máš pravdu, ale...téma ptáci se na chatu semele během ,řekněme měsíce.Bavilo by tě neustále se bavit jen o ptácích, o chovu,o odchovech? Za pár měsíců by to lezlo krkem,protože život není jen o ptácích, ale i o jiných koníčcích a starostech. V případě, že tam budeme chodit jen na téma ptáci, bude chat takový jako dřív..jeden dva lidi, možná tři, kteří si řeknou co je nového, co se vylíhlo a za chvíli tam bude prázdno. Jsem skalní koňák, ale taky mě nebaví pořád krafat o koních . Zajímalo by mne, zda jsem jediná? Podle příspěvků v "chataři" jediná asi nejsem.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.08.2011, 10:58:14 xxx.xxx.226.3
Jedna nostalgická,kdysi dáávno jako dítě jsem měla grošáka a protože momentálně nám tu nic nedupe ve stájích, tak jsem si splnila dětský sen. Resp. dárek Honzíkovi :-))
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.08.2011, 07:25:42 xxx.xxx.226.3
Zdravím, volieru mají tuto: http://papousci.chovzvirat.com/diskuzni-forum/kategorie-1/tema-4414/ Budky s přepážkou dám možná příští rok, abych mohla zkusit porovnt "úspěšnost".Další rok pak opět dostanou normální. Nafotím něco nového, poslední dobou nějak není čas.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 19.08.2011, 00:47:05 xxx.xxx.226.3
Od poloviny roku 2010 zkouším společný chov aymar pruhovaných ve venkovní volieře. Při nákupu ptáků již většina z nich měla cca půl roku. Zpočátku od září 2010 byli společně ve velké volieře bez budek, na zimu se opět společně přestěhovali do zimoviště domů. Poznatky: - ani při přidání nových jedinců nedocházelo k šarvátkám, jen většímu křiku. -barevně se po většinu času drželi tmavé barvy u tmavých. - v zimovací volieře se již začal postupně projevovat dominantní samec, zatím bez šarvátek 29.3.2011 přesun hejna do venkovní voliery do společnosti páru hýlů mexických a páru kanárů a na zemi křep. čínské. Společenství bez šarvátek mezi druhy. Oproti tomu aymary, vedené dominantním tyrkys samcem, neskutečně řvou. Po výměně tyrkys samce je ve volieře klid.Pouze dočasně , protože zjišťuji, že si mezi sebou štípají drápky. Vzhledem k tomu, že skupinu mám pro sledování chování v hejnu, nezasahuji. Další "drápčí" ztráty nezaznamenány. Instalovány 4 ležaté budky s přední stěnou z kůry bez přepážky. Cremino samice snáší a zasedá. Vejce neoplozena. V budkách nocují, aktivně je navštěvují, snášky zatím žádné. O rozdělení do bednovek po párech neuvažuji. Do této doby zatím klid jak mezidruhově, tak v hejnu. Hlučnost 3 párů hlavně poránu a navečer, kdy si nezadají s andulkama. Tolik zatím ze společenstva aymar pruhovaných.
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 18.08.2011, 23:36:10 xxx.xxx.226.3
4 Cone. musím vstoupit a trochu tě zarazit v rozletu:-), .....snaha o sektářství u skalních chatařů... zas trochu nevhodně nazvaný fakt, že se chat rozjel a začalo se tam scházet víc lidí, že jsme se začali v rámci možností scházet na burzách nebo i na výstavách, že se tam probírají kolikrát i věci všedního života a ne jen papoušci.Potud vysvětlení k chatařům, které bych vůbec nezatracovala pro jisté "pospolitářství" , které některým z nás přineslo nové kamarády, za některé bych ruku do ohně dala, to mi věř. Odkazy na chat při nějaké radě, které některým ležely nebo ještě snad leží v žaludku, vnímám jako mnohem rychlejší popovídání než čekat ve vláknu, zda si mého dotazu , s prominutím, milostivě někdo všimne. Potud chataři. Pro povinnou registraci jsem, jak jsem již vysvětlila právě na chatu, z toho důvodu, že vím (tedy doufám , že vím) s kým si povídám, od koho čtu rady. A mohu se s ním ev. spojit pro bližší kontakt přes email nebo telefon. Co je mi platné, že koukám na fotku pěkných ptáků nebo volier, ale nevím komu patří, už jen z toho důvodu, že bych jej ráda třeba navštívila (ano, patřím k těm notorickým "oblejzačům, co chovatele okrádají o čas a nic nekoupí"). Raději budu debatovat s Lojzou a Máňou než s nějakým neregistrovaným, protože přiznám se, šmejdit po IP adresách a stále kontrolovat, zda je to ten s kterým vedu diskusi mě fakt nebaví ( bez ironie Mirku:-) ) Proto také většinou na nereg. nereaguji. Registrace zabere minimum času, ukážu, že se neschovávám, kdo jsem, čím jsem ,a že si za tím stojím!! Ruku na srdce, kolikrát promrháme jinýma hloupostma víc času na PC než registrací. Vemte chat: vidíte konkrétně všechny kontakty, což je prima, vemte fotky chatařů, kdo se "za sebe nestydí" a ukáže se, je to jen o té otevřenosti. Zvládnete to? Budete umět se trochu otevřít , aby ostatní věděli ,co jste zač? Co chováte a odkud jste? Nebo se stále někteří budete schovávat za neregistraci a omlouvat to nechutí kliknout, vymlouvat se na to, že nechcete tohle a nechcete támhleto, a že je pro vás moooc těžké tohle v pár vteřinách vyplnit? I na ifauně, na amadině jsem registrovaná a chleba mi to doma nežere, nechodí mi anonymní emaily, nikdo mi netluče na vrata..věřte není to tak hrozné. Mojí vlastností je , když jde stádo tam, tak já jdu opačně a stavím se do opozice :-P, v tomto případě, ale půjdu ráda s davem pro registraci (i když už ji vlastně mám) Nu, jsem zvědavá, jak vše nakonec dopadne...
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 16.08.2011, 07:32:34 xxx.xxx.226.3
Klesáme, klesáme hloubš a hloubš, tak nás trochu vyhodím nahoru:-)) Příští týden pro mě končí chovná sezona a sundavám budky. Jakpak jste na tom vy? Zdalipak už máte opravená hrabla, připravený štěrk na led, desky a igelity na voliery?
Obrázek
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 12.08.2011, 16:58:44 xxx.xxx.226.3
Tak to ti závidím, ohýnky, buřtíky, les, koupačka (tedy pokud se ti povede prorazit led ). Kdo ti bude krmit ptáky? Mě ten net chyběl spíš kvůli kontaktu s lidma a hlavně kvůli zprávám.
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 05.08.2011, 19:59:58 xxx.xxx.226.3
Leef: hihi, já se za ní nestydím, dyk mě znáš.Jen se tam budu motat jak nudla v bandě, ale pár víkendů a budu tam jak doma:-)) V říjnu počítám s Přerovem...
Ruza5
Ruza5 (988 příspěvků) 05.08.2011, 19:29:14 xxx.xxx.226.3
Kajik: no, až mě potkáš osobně, tak mi prostě budeš taky tykat, co jiného :-P Mě to čeká zítra,po tolika letech jedu do velkoměsta,musím vyklepat slámu z bot:-)) Jinak pro 155.190. jméno,jméno, kam mám ty pěkný ptáky zařadit..ke komu???:-))