Aktuálně: 5 002 inzerátů173 733 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 07.03.2011, 14:51:36 xxx.xxx.38.222
V TV rozhovoru jsem se zmínila, že jsem proti vysazování divokých šelem do naší přírody a jako jeden z důvodů uvedla myslivce. Podívejte se, jak vypadá taková 22letá "kariéra" POUZE JEDNOHO z nich.. A co teprve kariéra všech členů mysliveckého svazu? Umíte si to představit? http://www.youtube.com/watch?v=cREsPIYDNKE&feature=player_embedded
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.03.2011, 13:38:46 xxx.xxx.38.222
Pane Gajdoši, v době, kdy jste mě navštívil, byl náš gepard Barney ještě v pobertě. Teď už dospěl a někdy je pěkně protivný a neodbytný, přesto si myslím, že by jste si ten kontakt mohl zopakovat. Nemyslete si, že já nemám z šelem respekt, to mám a jaký! Včera jsme odchytávali rysy a dávali je ven do výběhu(měla jsem je přes zimu doma) a díky samici se mi hned 2x pěkně stáhnul žaludek. Ale vše se obešlo bez zranění, odchyt obou rysů byl díky přípravě velmi rychlý(5 minut) a už si užívají venku jara.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.03.2011, 19:55:14 xxx.xxx.38.222
Jj. Člověk je tvor neskromný a ve své podstatě i pohodlný. Musí mít všechno a ve velkém množství a pokud možno bez námahy. Když už píšete o té zelenině, tak není nad tu z vlastní zahrádky, když má někdo tu možnost - jen překonat vlastní pohodlnost a vypěstovat si ji sám. pak ji nemusí kupovat v Tescu. Takže další způsob, čím začít sám u sebe a pomoci přírodě a zvířatům. Pěkně krůček za krůčkem.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.03.2011, 18:35:20 xxx.xxx.38.222
Pane Gajdoši děkuji, určitě jsem nebyla v Tv naposledy, je to součást toho, co se snažím pro zvířata dělat. Tenhle pořad byl takovým malým přiblížením divokých zvířat laické veřejnosti.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.03.2011, 18:30:31 xxx.xxx.38.222
Pro pet: Ano, všichni se podílíme na úbytku zvířat v přírodě. Pokud se to má změnit, musíme, opět všichni, pro to něco udělat. Nejlépe, když začne každý sám u sebe. Je jedno jak, možností je mnoho, třeba vegetariánství, nenosit kožichy ze zvířat, pokusit se odchovávat vzácné druhy, propagovat přírodu a zvířata v ní atd.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 05.03.2011, 18:23:15 xxx.xxx.38.222
Lucie, jsem ráda, že máte stejný názor. Vztah člověk a příroda je velmi problematický. Místo, aby si lidé v dnešní uspěchané a přetechnizované době přírodu chránili nejen pro sebe, ale i pro další generace, tak ji ničí. Zvláště moje a předešlé generace se na dnešním stavu přírody podepsaly nejvíce. Ráda bych věřila, že ta Vaše a následující generace pobere více rozumu a pokusí se to napravit. Pokud jde o srovnání člověk a zvíře, pak já patřím mezi ty podivíny, kteří se přiklání na stranu zvířat a také si s nimi lépe rozumím. Pytláci jsou kapitola sama pro sebe a ještě bych k nim přidala i většinu myslivců. Bohužel tu chybí pořádné zákony na ochranu zvířat. K papouškům se časem určitě dostanete, držím palce, ať se Vám Vaše přání splní.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 03.03.2011, 19:54:50 xxx.xxx.38.222
Ano, v tom s Vámi souhlasím, jde totiž o přímý přenos a jistě by bylo pro pozvané hosty příjemnější jít do tv. studia na natáčení třeba odpoledne a ne v noci.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 28.02.2011, 01:25:09 xxx.xxx.38.222
Lukáši, budete-li chtít vědět cokoliv o chovu kočkovitých šelem, klidně se zeptejte. Pokusím se Vám odpovědět.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 23.02.2011, 20:12:00 xxx.xxx.38.222
Dobrý den Lukáši. Předně je třeba si uvědomit, že z šelmy nikdy ideální mazel nebude. Nikdy s ní nebudete moci zacházet jako s kočkou nebo psem. I když jde šelmu do určité míry ochočit, vždy budete muset být při kontaktu s ní obezřetný a respektovat její nálady. Na ochočení musíte mít mladé zvíře a platí, že čím více času mu budete věnovat, tím lépe bude ochočené. Je nutný celodenní kontakt, musíte kotěti de facto nahradit biologickou mámu, hrát si s ním, ale také ho usměrňovat v projevech, jako je kousání, škrábání a pod., krmit ho z ruky, masírovat bříško a vychovávat ho. Kotě by mělo mít volnost v pohybu, tedy nikam ho nezavírat. To s sebou ovšem přináší, shozené či vyhrabané květináče, roztrhané oblečení, loužičky a hromádky než se naučí chodit na záchodek atd. Koťata jsou hravá a dělat lumpárničky je jim vlastní, nelze je ale za to trestat. Je třeba počítat i s tím, že i ochočená šelma se Vás jednou pokusí napadnout(většinou v době, kdy dosáhne dospělosti a uvědomí si své "já"), aby si vydobyla pozici vůdce směčky, a pak to musíte být Vy, kdo vyhraje. Pokud se zaleknete a utečete, tak jste jednou pro vždy prohrál. Nesmíte si ale pozici vůdce smečky vydobýt takovým způsobem, aby se Vás šelma začala bát( to by bylo špatné), ale tak, aby Vás přijala s respektem, jako "hlavní šelmu" v rodině. Tento respekt by ale měl být oboustranný.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 20.02.2011, 19:01:16 xxx.xxx.38.222
Miloši, pleteš dohromady kočky divoké a domestikované. Zkus nejdřív o kočkách něco nastudovat. Jestli chceš kočku do pokoje, jak jsi psal, tak vybírej mezi těmi, které jsem Ti uvedla výše. A k tomu krmení - ani obývákové kočce nestačí jen granule a myši(zvlášť nevhodné jsou ty odchycené na poli), tak nastuduj ještě i to krmení koček a taky veterinární péči, pak si teprve nějakou pořiď, abys byl spokojený nejen Ty, ale i ta kočka.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 19.02.2011, 02:05:10 xxx.xxx.38.222
Ještě nějaké foto - tady surikata na stráži(vždy jedna hlídá, aby upozornila ostatní na případné nebezpečí)
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 03.02.2011, 13:33:27 xxx.xxx.38.222
Barbaro, já miluju, když se lvi hlasově projevují. Je v tom slyšet síla a majestátnost a já bych to poslouchala od rána do večera. Až k Vám pojedu, doufám, že se aspoň trochu projeví, abych si je mohla nahrát a doma si to pouštět jako ukolébavku před spaním:-)). Zatím jezdím ke známému do Čech, ale jeho lev, ač neochočený na mě odmítá zařvat a raději se nechá ode mě drbat po hřívě:-)). Kouká na mě z 20 cm přes mříž, přivírá oči a asi se mu to drbání líbí, takže od něho se hlasového projevu nejspíš nedočkám.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 01.02.2011, 17:47:11 xxx.xxx.38.222
Dobrý den Barbaro. Tak to vypadá, že šlehačku milují všechny šelmy. Tygři paní Iršové se po ni můžou utlouct a moje šelmy taky. Musím dát misku každému zvlášť, protože jinak by všechno snědl ten dominantní a na druhého by nic nezbylo. Moji chlupáči ale plnotučnou nechtějí, chutná jim naopak šlehačka rostlinná a dokonce u nich podporuje chuť k jídlu. Jsou to zkrátka labužníci, koukám, že Cesar by jí snědl kilo:-))
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 01.02.2011, 03:33:26 xxx.xxx.38.222
Dobrý den Barbaro. Jsem ráda, že jste se tu objevila. Lvi jsou překrásní a já stále více přemýšlím o tom, že svůj chov koček rozšířím právě o ně. Hned tak to ale nebude, a tak doufám, že Vás budu moci co nejdříve navštívit, jak jsme se domluvily a alespoň se zatím pokochat pohledem na ně. Děkuji Vám za krásné video, pokud mi takových pošlete více, tak myslím, že mé rozhodnutí pořídit si lva uspíšíte :-)). To krmení jednou za 3 dny Vám trochu závidím, máte to jednodušší, já krmím 2x denně. Zajímavé je, že každý chovatel velkých koček krmí úplně jinak. Pro zajímavost přidávám jídelníček velkých koček ve dvou ZOO, který byl vypracován jako vzor na základě dlouholetých zkušeností a pozorování odborníků ze ZOO. Je platný pro všechny velké kočky s vyjímkou gepardů, u těch je jídelníček specifický, jak jsem psala výše. A takhle krmí ZOO: ZOO Dvůr Králové: 1. den hovězí maso s kostí 2. den maso na kosti+maso krájené+vejce 3. den vnitřnosti+maso bez kosti 4. den vykostěná slepice 5. den vykostěná slepice 6. den půst 7. den vnitřnosti+maso bez kosti 8. den půst ZOO Schónbrunn Vídeň: 1. den hovězí maso s kostí 2. den hovězí bez kostí 3. den hladovka 4., 5., a 6. den maso bez kosti 7. den hladovka Mohla by jste sem napsat, jakým způsobem a čím krmíte lvy Vy? K tomu lvíčeti, co baští rýži bych jen dodala, že i šelmy mají různé chutě, když vidím, co všechno chutná těm mým, skoro bych řekla, že to nejsou výhradně masožravci :-)) Taky mají Vaši lvi rádi šlehačku? Věra