Aktuálně: 5 019 inzerátů173 898 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 24.05.2013, 11:52:49 xxx.xxx.38.222
Anno, pokud máte zájem, ozvěte se mi na tel. nebo na mail, najdete obojí v horní liště v kontaktech, návštěvu u šelem Vám mohu umožnit.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 12.03.2013, 13:54:36 xxx.xxx.38.222
Vy jste mě špatně pochopil nebo jsem se špatně vyjádřila...Chtěla jsem tím říct, že jsem byla první, kdo upozornil na to, že u chovatelů dochází ke zraněním a jsem ráda, že to zde napsal i ATT. Tvrdit, že se to žádnému chovateli nestalo, jako se bylo možné dočíst na konkurenčním webu od chovatele rysů, který za svůj mylný názor bojoval jako lev, je NESMYSL! Jsme jenom lidi, děláme chyby a taky za ně platíme, což byl zřejmě případ i té ošetřovatelky. U šelem se vyplatí být dvojnásob opatrný, velké mohou při napadení zabít a malé ošklivě poranit, i když na to nevypadají. Naučila jsem se raději všechno 3x zkontrolovat než 1x zapomenout. Myslím, že i náš gepard(jinak nejméně nebezpečný z velkých koček) by si se mnou hravě poradil. Ostatně byla jsem svědkem ošklivého zranění ošetřovatelky v zoo, a to se jednalo jen o tříměsíční koťata. Skoro bych řekla, že k chovu šelem nějaké to zranění prostě patří a je jedno, jestli jde o chov v zoo nebo u soukromníka. Věřím, že pokud takové zranění není fatální, tak si postižený už bude dávat mnohem větší pozor. Problém nastává právě v zoo zahradách, kam chodí na praxi studenti a chyba se snadno stane - viz nedávný případ napadení praktikanta v zoo Liberec.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 11.03.2013, 18:58:52 xxx.xxx.38.222
ATT: V tom s Vámi naprosto souhlasím, většinou jde o chybu člověka, i když ne vždy. Mám v paměti hned několik útěků nebezpečných zvířat v různých zoo. Těch pět bodů, které jste zmínil - takto to vidí zkušený člověk, ať už pracovník zoo nebo chovatel, ne však laik. Ten si tyhle věci vůbec při pohledu na video neuvědomí, jednoduše ho něco takového nenapadne. Moc se mi líbí 5. bod, přiznám se, že jsem se i zasmála, protože i já mám tu zkušenost s chirurgií. Pravda je, že chovatelé se veřejně k něčemu takovému nepřiznají, když jsem to jako první přiznala a upozornila, že se tak děje, na konkurenčním webu, byla jsem ukamenována jistým chovatelem rysů. Jsem ráda, že to kromě mě řekl jasně i někdo jiný! A ještě bych dodala, že každé takové líbivé video je otázkou okamžiku, který se neděje denně...
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.02.2013, 14:43:51 xxx.xxx.38.222
Bohužel tyto případy se stávají a poměrně často, laik si ale toto nebezpečí odmítá připustit a má představu šelmy, se kterou se bude mazlit v obýváku na gauči. A mnohá videa na internetu ho o tom ještě přesvědčují. Ten krotitel neměl šanci, útok byl nečekaný a velice rychlý. Toto jsou důsledky drezúry divokých zvířat jako atrakce pro senzacechtivé lidi a v tomto případě přišel o život i tygr. Kdyby byl tam, kam patří, tedy ve volné přírodě anebo v pořádném výběhu v zoo či u chovatele, tak mohli žít oba dva.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 06.12.2012, 20:37:26 xxx.xxx.38.222
Čistě hypoteticky:-). Netvrdím, že bych si levharta nepořídila vůbec, ale rozhodně bych si ho nepořídila na mazla!!! Je to po jaguárovi nejvíce nebezpečná šelma, levhart je nevyzpytatelný a zatraceně rychlý, dobře šplhá a skáče, je třeba mít opravdu dobře zabezpečený výběh, rozhodně nestačí obyčejné pletivo. Je třeba i myslet na to, že se samotným jedincem budou v budoucnu potíže(samice může trpět opakovanými říjemi a v důsledku toho zdravotními problémy, samec bude agresivní). Pro mě by tedy přicházel v úvahu pouze chov páru a tam už je to vše o něčem úplně jiném, chce to profi přístup nejen k samotným zvířatům z hlediska péče, ale je nutno myslet i na budoucnost, tzn. případné odchovy koťat, co dále s nimi, oddělení samce od samice a mnoho dalších věcí a v závislosti na tom budovat pro ně zázemí vyhovující jak samici s mláďaty, tak samci a samozřejmě i chovateli po praktické stránce. Je nutné pořídit různé věci, které u jednoho zvířete nejsou třeba, takový chov je mnohem náročnější po všech stránkách, nejen po té finanční. Myslím, že tento způsob chovu už je pro zkušené chovatele, kteří se vyznají nejen v chovu šelem, ale ovládají i veterinu, mají známosti mezi odborníky, kteří v případě potřeby poradí nebo pomohou. Není to jednoduché, osobně bych si takový chov velmi rozmyslela...
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 08.05.2012, 21:35:20 xxx.xxx.38.222
Dobrý den Melindo, děkuji za pochvalu. Ve Vašem příspěvku se mě na nic neptáte, ale pokud máte nějaké konkrétní otázky týkající se chovu gepardů, ráda Vám je zodpovím, budu-li vědět.
Obrázek
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 25.04.2012, 21:59:01 xxx.xxx.38.222
Příběh levhartice Penny je poutavý příběh, stejně jako Skvrnitá sfinga(o gepardech) rovněž od J. Adamsové. Kniha vyšla bohužel kdysi dávno pouze na Slovensku.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 16.03.2012, 10:42:41 xxx.xxx.38.222
Přečtěte si tady v diskuzi téma "Krmení šelem", tam jsem to spočítala celkem přesně, ať máte představu. Nejlevnější na chov jsou rysi, u těch se dá i při chovu více kusů krmení ufinancovat i když by někdo kupoval v supermarketu, ale samozřejmě se to tak nedělá. Snad ještě dodatek, že chovateléé aby ušetřili, krmí všechny druhy šelem bez rozdílu převážně kuřaty a slepicemi, což ale není pro některé druhy dobré. U některých druhů by mělo ve stravě převažovat hovězí. Ještě k tomu vepřovému - to se nedává žádným kočkám s výjimkou gepardů právě proto, že je tučné(a taky kvůli možné nákaze kr. - jakobs. chorobou, která je smrtelná), a při dlouhodobém krmení vepřovým by se vytvořil tuk okolo vnitřních orgánů, což může zapříčinit např. selhání jater atd.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 16.03.2012, 10:30:05 xxx.xxx.38.222
Je to taj, jak píše kolega. Před pořízením šelmy je dobré mít zajištěné různé zdroje masa na krmení, záleží i na tom, kde chovatel bydlí, ne v každém kraji se dá sehnat levné maso, např s hovězím mají problémy i některé zoo a berou ho za 60,- kilo. Já jsem z JM kraje a tady např. nejsou za rozumnou cenu králíci, musela jsem si kdysi pro ně jezdit 200 km daleko, ale teď už to mám vyřešené, chce to stále hledat. Se slepicemi a kuřaty problém není, ty seženete všude, se zvěřinou je to horší.Ale všechno se dá. Kdyby chovatelé chodili maso pro šelmy kupovat do supermarketu, tak by se nedoplatili. Vemte si třeba tu chov. co má 30 tygrů, potřebuje 240 kg masa denně, tak si to spočítejte. Má známé, kteří jí zavolají,když uhyne nějaké zvíře, byla jsem u toho, když jí zrovna takhle někdo volal, sedla do náklaďáku a za půl hod. byla zpět s celou krávou a koněm, naporcují jí to pracovníci, které tam má.... Tak asi takhle se shání maso pro šelmy, samozřejmě každý jinak podle možností v místě bydliště. Od státu samozřejmě soukr. chovatel nic nedostává a vstupné od návštěv se taky nedá vybírat. Chov si zkrátka každý financuje sám a že je to někdy těžké, ví každý chovatel, který má doma více šelem. Kupovat v supermarketu může jen ten , kdo má jednu.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 13.03.2012, 20:22:22 xxx.xxx.38.222
Ano, už jsem psala , že chovatelé si musí vše financovat sami a budovat vlastníma rukama, je to náročné, myslím, že nikdo nemá doma v šuplíku staticíce na to, aby si nechal vyv budovat výběh firmou, případně ještě oslovil architekta. Účelem tohoto tématu není kritika některých chovatelů - to si musí srovnat každý sám se svým svědomím, jak se o pořízená zvířata stará, ale poukázat na současnné zákonné podmínky chovu a vyvolat diskuzi, zda jsou dostačující. V souvislosti s nedávným odchytek uprchlého rysa jsem byla ihned po jeho odchytu požádána, abych poskytla rozhovor do rádia na toto téma. Na rozhovor navazovala diskuze posluchačů právě na téma zákonných podmínek chovu a byla dost zarážející a zároveň vyvolala u většiny posluchačů otázku, zda by neměl být chov šelem úplně zakázán. I proto jsem založila tohle téma.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 13.03.2012, 19:19:20 xxx.xxx.38.222
Řeč je o šelmách, tedy bych se držele v diskuzi chovu šelem a v té souvislosti se ptám, jaké potřeby člověk uspokojuje tím, že si pořídí šelmy. Já bych to snad ani nenazývala potřebami, spíše touhami - touha vlastnit exotické zvíře, které jiní nemají, touha po výdělku u osob problematiky neznalých, touha pomazlit se s divokým zvířetem, které jiní znají jen z fotek, či v lepším případě je vidí za sklem v zoo. Důvody mohou být různé, ale jde zde vesměs o ohrožené druhy zvířat, proto(a nejen proto) je třeba i povolení k chovu, pokud si takové zvíře někdo pořídí, měl by se o něho i podle určitých regulí(pokud by byly jasně dány) starat. Některé případy, které jsou vidět na fotkách byly zcela jasně týráním zvířat. Změnou a zpřísněním zákonných podmínek by se tomu ve velké míře dalo zabránit.
Cherry1402
Cherry1402 (165 příspěvků) 13.03.2012, 17:19:11 xxx.xxx.38.222
Tato přepravka pro kočky sloužila jako"domov" pro 3 mláďata kanadských rysů v prvních měsících života. Neodborně vedený odchov na flašce a nedostatečná strava byla příčinou smrti jednoho z nich a trvalého zdrav. postižení dalších dvou.
Obrázek