Aktuálně: 5 019 inzerátů173 898 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
mah
mah (188 příspěvků) 10.04.2008, 18:37:23 xxx.xxx.146.245
Já když kontroluji vajíčka a samice je v budce tak nejprve na budku z boku trošku zaškrábu, prostě po stěně přejedu pomalu párkrát rukou, samička už ví co se děje a tak povětšinou už při tomto vyleze a čeká před budkou.
mah
mah (188 příspěvků) 08.04.2008, 16:52:01 xxx.xxx.146.245
napište nám jakého sbarvení jsou rodiče vaší lutino samičky. spolu s tmavě modrým samečkem může vyjít opravdu dost variant, záleží na tom na co může samička štěpit. Pokud ale žádný z rodičů nebyl modrý tak se modrých mladých 100% nedočkáte...
mah
mah (188 příspěvků) 04.04.2008, 22:17:30 xxx.xxx.146.245
Přesně, Marek to trefil. Velmi důležitá je podpora rodičů. Nebo někoho kdo ti pomůže. Jasné, každodenní krmení... zvládneš sám, ale nebudeš pořád zdraví. Sám sem si letos zkusil 14 dní s angínou a i když sem se snažil tak sem zvířenu nakrmil za těch 14 dní 1x a byl sem KO. Taky odchovy někam vozit prodat... Po chovatelích koupit chovné ptáky... Ono se to nezdá, ale málokterý z rodičů je ochotný s tebou každý měsíc i několikrát někam jet a vstávat v neděli třeba v 6ráno... Taky by sem zkusil nejdřív aspon na rok chovat nejdřív malé exoty a až potom pokud budeš mít nějaký který budeš fakt chtít je vyzkoušek. Šak jak budeš jezdit a shánět ty třeba andulky do začátku tak možeš si zjišťovat i info o dalších papouchách a dělat si obrázek... Aby si pak věděl co chceš dál ;-)
mah
mah (188 příspěvků) 04.04.2008, 20:38:58 xxx.xxx.146.245
Pěkné rozměry voliéry, ale bude kam dát odchov? Pokud ne a bude muset zůstat nějaký čas s rodiči tak by jsem taky vybíral takové kteří nejsou moc agresivní, aby je nenapadali. To že jsou finance na dražší papoušky je sice pěkné, ale finance sami o sobě nestačí. Navíc vybereli si druh na horní hranici udané a (nevim jak jste na tom finančně ) třeba pár nebude harmonizovat, nebude to pár, jeden z páru uhyne... Budu mít poté finance na to, aby jsem si pořídil obratem nový kus? Toto by jsem zvážil já a podle toho vybral. Nevím kolik stojí rosela rubino, ale roseli jsou celkově ptáci pěkní a cenově dostupní. Za uvedené finance pořídíte pěkné ptáky a v případě nezdaru s párem stále máte nějaké další finance v kapse a můžete koupit nový...
mah
mah (188 příspěvků) 03.04.2008, 19:08:10 xxx.xxx.146.245
Já jsem papoušky nechytal. Mám je v boxech a tak jsem to zkusil při krmení. Samec zaletěl dál ode mne a samice do budky. Normálně sem se na něj díval a nastavil kyvadélko jeho směrem. A potom až vylezla samička z budky to samé... A fungovalo to, i na vzdálenost přez 40 cm . samozřejmě čím dále tím slabší efekt. Ale i tak sem měl kruhy přez 2 cm u samice na vajíčkách...
mah
mah (188 příspěvků) 02.04.2008, 17:00:47 xxx.xxx.146.245
Děkuji za obsáhlé informace. Zkusím ty dva zkušební programi. Nemám stovku natož 3 ,které by jsem mohl investovat bokem. Všechno to spolkne chovatelsví :-) Jedná se o cca 30 fotek tak to bude stačit... Děkuji
mah
mah (188 příspěvků) 02.04.2008, 16:43:33 xxx.xxx.146.245
Promiň mi, ale příspěvek typu je to volovina ste blbci že na tom ztrácíte čas podle mne k tématu rozhodně nepatří. Pokud by to psal samozřejmě někdo v klidu a s rozumem a napsal svůj názor a rozumně nám sdělil proč této metodě nevěří, tak samozřejmě má zde prostor, ale urážet vážně ne! Co se týče toho ,aby jsem nebyl další Hicks... pokud sis pozorně pročetl zdejší diskusy, navštěvuji tento web už dlouho. Málo přispívám do diskusí což je pravda, ale to je dáno tím, že nepřispívám tam, kde nemám čím přispět a kde se nemohu podělit o vlastní zkušenosti. Píšu jen k tématu o kterém mám nějaké zkušenosti nebo o kterém se chci něco dozvědět, že mne zajímá. Pokud je to pro mne nóvum tak jen pozorně sleduji a získávám informace takto. U Hickse byl problém že nebyl ochotný neustále odpovídat na dotazy, a přitom měl pocit, že má monopol na rady takže přispíval i neúčelně, bohužel, jinak pokud měl chuŤ a náladu jeho příspěvky byli velmi kvalitní. Zvlášť jsem oceňoval jeho články, je škoda že zde již nejsou. Nepopírám, že praxe je nejlepší učitel, ale diskuse je také dobrá pokud je zdravá. Nevím proč jsi neustále opakoval PRAX, PRAX, PRAX... absolutně mimo mísu. Zkušenosti(nebo - li tvoje PRAX) můžeš získat v mnoha dovednostech. Takže i v tomto (poznávání pomocí prstenu či podobně). Dále k těm 50-ti%. Jo, jasně samec a samice 50:50, ale myslel jsem tím zvětšení šancí. Jako takových, ty se snad při nákupu zvířat spoleháš jen třeba na tvar hlavy(pokud chováš nějaké papoušky u kterých nění jasný pohlavní dimorfismus)? Nebo posuzuješ i stavbu těla a další tak aby si své šance co nejvíc zvětšil. A promiň mi to rýpnutí, ale chovatel v Kristových letech by se měl umět ovládnout v tak nevinné záležitosti a ne surově a sprostě napadat. Sám tu vyzdvihuješ STÁŘÍ a MOUDROST, tak se tak sám chovej nebo si svým chováním buď silně protiřečíš (za předpokladu že si nekecal o svém věku) a nebo dokazuješ svou nevychovanost a neznalost(v případě že jsi o věku lhal). Tak a teď jsme se k tématu vyjádřili oba a tak pokud máš důvod k dalšímu pokračování v této diskusy napiš mi na mail, a pokud ti to nevadí, napiš mi z majlu kde je uvedeno tvé jméno ať navzájem víme kdo má s kým tu čest. Já tu své jméno i kontakty uvedeny mám. No, a pro kompletní informovanost letos mi bude 18.
mah
mah (188 příspěvků) 01.04.2008, 23:30:45 xxx.xxx.146.245
Chtěl by jsem se zeptat, jak a v jakém programu vkládáte na fotky popis. Např. majitelé tohoto webu vkládají chovzvirat.com a dole malinkym foto: autor... Mám svoje stránky o králíkách a nechci aby když už si ode mne někdo ´´vypujčí´´ fotky ,aby je vydával za svoje... Děkuji
mah
mah (188 příspěvků) 01.04.2008, 23:13:49 xxx.xxx.146.245
k původnímu dotazu: nejen ´vzácnější´ papoušky odchováváme v zimě, ale i menší exoty, třeba já andulky. U mne je to podmíněno tím, že je jsou na jaře lepší ceny za mladé a tím ,že je mám celoročně v budově, kde je stálá teplotanad +15C. U ´vzácnějších´ jak bylo řečeno v přírodě hnízdí ,když je tady ZIMA a navíc nejsou většinou na naši zimu dostatečně odolní a tak se stejně musí umístit do zateplených prostor. Tak když už pro ně máme místo kde je dostatek tepla v jejich přirozenou dobu, kdy se množí, tak proč je v tu dobu neodchovávat???
mah
mah (188 příspěvků) 01.04.2008, 23:03:08 xxx.xxx.146.245
Samozřejmě ,že provázek, který drží prstýnek nebo kroužek držíme v ruce. Zavěšené na bidle to nemůže fungovat, to by jinak nemuseli být ani proutkáři na vodu, každý by si dal tyčky do země nebo je někam pověsil a dle toho určoval... Musí být jakýsi střet energií nebo tak. Neumím to přesně vysvětlit...
Prot to je blbost! Když se nemáte zájem účastnit diskuse a jen urážet techniku, která je pro některé z nás úspěšná aspoň z 50% tak rači ´´držte klávesnici´´ a nepřispívejte!!! Netradiční formy léčby taky někdo považuje za šarlatánství a někdo ne. Klidně si jinde piště že tomu nevěříte, ale tady si píšeme postřehy ti co toto využíváme nebo máme zájem něco zkusit.
PROSÍM ADMIN TÝM, JESTLI BY NEBYLO MOŽNO ZAKÁZAT PŘISPÍVAT BEZEJMENNÝM PRÁVĚ PRO PODOBNÉ PŘÍPADY, KDY NEMOHU ODLIŠIT JEDNOHO NEREG. OD DRUHÉHO A NEMOHL JSEM JE ODLIŠIT V TEXTU. A možná by ty některé CHYTRÁKY nebavilo vkládat takové blbiny ,kdyby ještě museli vypisovat jméno... Děkuji (nepsal jsem rovnou zákaz psát nereg. protože zde jsou i velmi dobří přispěvatelé kteří jsou neregostrovaní a publikují jen pod nickem ;-)
mah
mah (188 příspěvků) 31.03.2008, 20:02:10 xxx.xxx.146.245
No, nasadili jste mi brouka do hlavy a tak jsem to také zkusil. Nejprve na anudlkách kde pohlaví vím 100% a poté na agoších a výletcích ,kde pohlaví ještě nevím... Také na králících,... mně u samic dělá (užívám matičku na provázku) kroužky a u samečků se jen lehounce koupe, tměř nevýtazně. Řekl bych že pohyb není specifický pro pohlaví u všech lidí a tak by každý kdo toto chce zkusit měl nejdříve vyzkoušet na tom, kde pohlaví ví a rozezná... a až posléze na těch kde to nejde. Rozhodně toto teď budu často využívat, ne jako 100% metodu, ale pro zvětšení mé šance ,že např. koupím pohlaví papouška, které potřebuji.
mah
mah (188 příspěvků) 31.03.2008, 19:43:25 xxx.xxx.146.245
a ještě záleží na velikosti. Pokud máme velké rodič budou i mladé nejspíš velké a pokud máme i mezi klasickýma andulkama mrňouse tak třeba i později... je to vážně individuální...
mah
mah (188 příspěvků) 30.03.2008, 10:57:02 xxx.xxx.146.245
A jaký kroužek k tomu používáte? stačí i matička nebo to musí být zlatý prstýnek? Proutkařina mi de a u agošů mám s pohlavím problémy tak by sem to chtěl zkusit... Díky
mah
mah (188 příspěvků) 28.03.2008, 21:31:24 xxx.xxx.146.245
nevím, jestli to je správně, ale hledal by jsem příčinu v přírodě. Jako příklad: Andulka v austrálii létá ve velkých hejnech, kde mají největší šanci na přežití- čím víc tím lépe, proto si myslím že mají i hodně vajíček. A velcí papoušci? ti jsou dostatečně silní? nebo prostě odolní, schpní, aby se i v menší skupině ubránili?, přežili...
mah
mah (188 příspěvků) 27.03.2008, 19:49:19 xxx.xxx.146.245
samozřejmě různé mutace (barvy) od jednoho druhu(škraboškáč, růžohrdlý...) mít v páru můžeš (př. škraboškáči modrý a přírodní...)
mah
mah (188 příspěvků) 25.03.2008, 16:17:03 xxx.xxx.146.245
Pro mne je největší odměnou, když si dokážu udělat čas a v klidu posedět před klecma a dívat se jak papoušci lítaj, probírají si peří. Jak se krmí páry, vylítají mladí... to je vždycky nádhera