Aktuálně: 5 019 inzerátů173 937 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 11.07.2015, 13:16:36 xxx.xxx.112.251
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 09.07.2015, 18:03:49

Dobrý den,

papoušku se věnujeme celkem dost, skoro celý den je vypuštěný, běhá po podlaze a vzhledem k tomu, že je v obýváku tak tam má pokaždé aspoň jednu osobu.

Ale bohůžel vytrhávání peří v noci pokračuje. Dnešní ráno to bylo zhruba 18 peříček a včera zhruba to samé množství.

+ se k tomu přidala únava. Po většinu dne sedí a pospává, naštěstí co se týče příjmu potravy tak s tím nemá problém.

Tomy
Tomy (10 příspěvků) 09.07.2015, 15:09:29 xxx.xxx.112.251

Dobrý den,

mám takový problém. Před 3 dny když jsem ráno odkryl závěs, kterým papouška na noc přikrývám, čekalo mě překvapení. Dno klece bylo snad celé pokryté Pepeho (tak se jmenuje) peřím.

Byl jsem v celku zaskočený a přemýšlel jsem nad návštěvou veterináře, ale řekl jsem si že by to mohlo být začánající línání. A když se přes den choval úplně normálně a s jídlem neměl také žádný problém tak jsem to nechal být ...

Bohůžel dnes se to opakovalo. Je pravda že to nebylo takové množství jako minule, ale již to je na Pepem vidět.

Jediná věc, kterou jsem dělal ve stejné dny jak si škubal peří bylo to, že jsem ho ,,osprchoval,, ve vaně. Tak teď nevím, jestli to může mít nějákou souvislost vzhledem k tomu, že celé ty 3 roky nic podobného nebylo.

proto Vás žádám o jakoukoliv radu/zkušenost. Předem Vám děkuji ...

P.S. Přidávám fotku podestýlky a Pepeho z dneška.

Obrázek Obrázek Obrázek
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 05.05.2013, 22:10:30 xxx.xxx.49.57
Dobrý den, Mám doma 10 měsíčního Mníška Šedého. Protože byl ručně dokrmený tak již od mala byl na člověka, tedy i na ruce zvyklí a neměl žádný problém s tím si sednout na prst a nechat se hladit, pusinkovat, atd. Až do nedávné doby, kdy začal být velice agresivní a útočný! Ze začátku jsem si říkal že prostě nemusí mít svůj den, tak jsem ho pokaždé co mě kousnul nechal být. Stejně to pokračovalo zhuba týden. Pak jsem si řekl dost, že mu ukážu kdo je tady pánem. Pokaždé když mě kousnul jsem ho lehoulince cvrknul přes zobák a řekl důrazně TYTYTY ! ale bez úspěchů. Až jednoho dne co mě kousnul o dost silněji než obvykle jsem to přehnal ze silou a cvrknul o dost více až 10 sekund nehybně stál na místě a mrkal nepravidelně. Málem jsem se zhroutil, bál jsem se že jsem mu něco udělal. Ale naštěstí se mu nic nestalo. Od té doby co mě kousne ho cvrknu velmi jemně a důrazným tónem napomenu, ale bez sebemenších úspěchů. Útočí neustále, jen když mám něco dobrého k jídlu tak se nají, odpočívá, nechá se hladit a poté, co si odpočine to jde zase odzačátku. Prosím vás o radu. Jsem vážně zoufalý a bez jakéhokoliv nápadu jak vyřešit tuto situaci. S pozdravem Tomáš F.
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 14.07.2012, 18:21:40 xxx.xxx.243.242
Paní chovatelka mi ukazovala jak bych to měl dělat ... vzít Mníška a uchopit ho tak, aby mu mohl stříkačkou z levé horní strany podávat krmení do zobáku. A od té paní bral bez jakýchkoliv problému ... Oproti tomu ode mně pokaždé když ho vyndám z klece, dám na ubrousek tak mu musím tu stříkačku lehce vnutit do zobáku protože otáčí hlavu ze strany na stranu. Ale nikdy nepoznám kdy má dost a kdy ne. Protože dá se říct, že ani 1ml nechce, ale musí !
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 14.07.2012, 15:48:24 xxx.xxx.243.242
Po dvou hodinách mám další dotaz, který není v e-mailu od chovatelky. Chovatelka mi doporučila, abych si mníška bral často do ruky a hladil ho, povídal si s ním a dával mu jídlo z ruky. Problém je že když dám ruku do klece a něžně ho uchopím, tak se chytne mříží a nechce se pustit. Nechci mu něják ublížit tak ho pustím a hladím ho alespoň v kleci. Tohle nastalo dnešní den, a přitom ještě včera se nechal vyndat z klece. prosím proto o tuto radu. Děkuji Tomáš F.
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 14.07.2012, 13:36:28 xxx.xxx.243.242
Omlouvám se všem ... poté co jsem si přečetl komentáře ve kterých stálo : ,,informace nejen ústní ale hlavně písemné neposkytl chovatel - ka ,, tak teprvé poté jsem si uvědomil že mi chovatelka slíbila poslat veškeré informace na e-mail =)) A také je tam mám. Omlouvám se všem za mou hloupost. Byl sem tak rád když jsem ho držel poprvé v ruce, že jsem nevnímal na 100% co mi říkala chovatelka. Ještě jednou všem děkuji za POMOC ohledně nového přírustku do rodiny. S pozdravem Tomáš F.
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 08.07.2012, 18:38:20 xxx.xxx.243.242
Dobrý den, Zkušenosti s chováním mám mírně pokročilé a to díky chovu andulek, papoušků zpěvavých a zebřiček. V současné době nemám žádného a proto bych si rád pořídil buď papouška Senegalského nebo Mníška šedého, samozřejmě ručně dokrmeného. Ale nemohu se rozhodnout kterého. Byl bych rád kdyby jste mi poradili a napsali nějaké vlastní zkušenosti s těmito druhy. A pokud by jste mohli napsat v jaké cenové relaci se pohybují S pozdravem Tomáš F.
Tomy
Tomy (10 příspěvků) 17.06.2012, 14:44:38 xxx.xxx.243.242
Dobrý den, Zkušenosti s chováním mám mírně pokročilé a to díky chovu andulek, papoušků zpěvavých a zebřiček. V současné době nemám žádného a proto bych si rád pořídil buď Alexandra malého nebo Mníška šedého, samozřejmě ručně dokrmeného. Ale nemohu se rozhodnout kterého. Rád bych aby se mohl naučit napodobovat nějáké ty zvuky popřípadě lehká slova. Proto vás prosím o radu. S pozdravem Tomáš F.