Aktuálně: 5 016 inzerátů173 879 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů
t.rizek
t.rizek (6 příspěvků) 25.07.2012, 16:12:38 xxx.xxx.178.178
Jojo koukal jsem na to. To jsem to před tím ani nečetl. Přesně to určí je DNA test. Jen vím od chovatele, že samice bývají světlejší. Když jsem si kupoval já žaka, tak mi to vysvětloval chovatel a on to určil skoro vždy tak na 60-70% přesně podle světlosti opeření. Až pak jsme se koukali na testy DNA jestli je tomu doopravdy tak.
t.rizek
t.rizek (6 příspěvků) 25.07.2012, 16:05:38 xxx.xxx.178.178
Dobrý den, mám nebo spíše jsem měl ten samí problém se žakem(3měsíce, ručně dokrmený) ale vyřešil jsem to tím, že vždycky když papoušek šťípnul více než normálně "přátelsky", tak jsem vztyčil prst, zvýšil hlas a naštvaným tónem říkal "tytyty Bobo tytyty". Ihned s kousáním přestal a koukal na mě. Myslím si, že to po chvilce tréningu pochopil, že to nemá dělat, protože to již prakticky nedělá. A když to udělá, tak mu to takto vyčtu a již znovu to neudělá. Nevím proč, ale mě kousal hlavně do ponožek a prstů na noze. Osobně si myslím, že mě ponožku spíš za hračku - pouze moje doměnka, protože prsty v ponožce nejsou vidět, takže nevěděl co dělá špatně, ale po cca týdnu tréningu pochopil a už mi dělá jen radost. Jsou mu zatím jen 3 měsíce a jsem rád, že to pochopil takle brzo. Rozhodně papouška fyzicky netrestat!!! protože by to bylo velmi brzo ještě horší a daleko agresivnější a zůstalo by mu to.
t.rizek
t.rizek (6 příspěvků) 23.07.2012, 12:32:19 xxx.xxx.178.178
1 - samec 2 - samice 3- samec Beru jen podle opeření. Od chovatele vím, že samice jsou o trochu světlejší než samci, ale na 100% to rozlouskne až DNA test. Máte někdo už testy jestli jsem se trefil?:)
t.rizek
t.rizek (6 příspěvků) 23.07.2012, 11:36:14 xxx.xxx.178.178
To je přesně ten případ kdy Žako není zvyklí na klec. Chce to pomalu, ale jistě začít zvykat na to, že klec je jeho teritorium a pomalu výlety začít utlumovat. Nechávat ho venku méňe a méně. Denně ubírat cca 10-15min. Myslím, že 2 hodiny mu na létání stačí a i když je venku, tak se snažím, aby byl na svém bydle na vrchu klece. Tam povídá, kouše do všeho, cvičí křídla a když si řekne, že půjde něco zkontrolovat, tak mu v tom nebráním. Jen když vadí při luxování nebo jiné činnosti, tak ho dám zpátky na bidlo. Náš je venku max 2 hodiny denne odpoledne a cca 30min než jdeme do práce a je porad v klidu.
t.rizek
t.rizek (6 příspěvků) 23.07.2012, 11:18:04 xxx.xxx.178.178
Ukažte papouškovi přes pletivo klece piškot a uvidíte jak rychle bude v kleci. Mám 3 měsíčního žaka také doma a nic nefunguje lépe než piškoty. Stejný problém, aby nekálel mimo klec řešíme také. Dnes poprvé lítal po bytě, tak doufám, že se pomalu začne dařit i ten povel "kálení v kleci".:) Máte nějaké rady jak ho to nejlépe naučit? Nebo všem vesele kaká po bytě?:)
t.rizek
t.rizek (6 příspěvků) 03.07.2012, 10:53:40 xxx.xxx.178.178
Dobrý den, budu moc rád pokud si se mnou vyměnní cenné rady ohledně ochočení Žaka. Mé Žakyni je nyní 74dní (u mě v péči je 10 dní) od vylíhnutí, byl pořízen přímo od chovatele jako dokrmený(stále dokrmujem 2x denně ráno večer lžičkou - namočené granule zn. Zupreem) Zápletka-žako si bere z ruky vše co se dá uchopit do zobáku, buď jen na prozkoumání nebo na jídlo bez problémů, pokud je v kleci, tak na ruku jde poměrně ochotně, pouze když se nohou drží stěny klece, tak mu pomohu na ruku, aby pochopil, že se mu nic nestane pokud se pustí (nejisto je u něj patrná, protože neumí ještě létat) ale pokud je žako mimo klec, tak se mu na ruku nechce (pokud mám před ním položenou ruku, tak ji jen zkoumá zobákem a jazykem, ale né a né na ni nastoupit - mluvím na něj potichu, pobízím ho atd.) např. po krmení nemám jinou možnost, než ho vzít do obou dlaní i přes jeho nevůli a dát zpět do klece. Nelíbí se mu to a tím podle mě ztrácí důvěru v mou ruku, když mu minimálně dvakrát denně takle "ubližuji". Poradí někdo prosím?