Poštovní holubi

Dobrý den.

Prosím odborníky a chovatele poštovních holubů, aby na tento web přispěli základními informacemi o jejich koníčku. Tedy: Která plemena holubů jsou poštovní, základní metodika jejich chovu, co znamená označení kroužky a hlavně podmínky mezinárodních závodů těchto holubů. Co všechno musí chovatelé pro závody zajistit a jak se výkony jednotlivých holubů hodnotí. Přibližná cena Kč jednoho velmi dobrého poštovního holuba. Co má dělat člověk laik, pokud se některý poštovní holoubek rozhodne v průběhu závodu si u něho přechodně odpočinout. Jak může takový člověk holoubkovi pomoci.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den.

Myslím, že chov poštovních holubů může bejt zajimavý. Proto bych se chtěl zeptat. Kdybych chtěl začít s chovem poštovních holubů.

Jaké základní věci musím podstoupit pro chov poštovních holubů, kolik bolubů bych měl vlastnit a zároveň jaká je celková roční investice atd.

neregistrovaný Miloš neregistrovaný

Za minimální počet s kterým lze začít považuji 3 páry, pokud máte v plánu pošťáky pouštět na volno po okolí je nutné sehnat opravdu mladé holubi, staří pošťáci se často vrátí do původního domova i když už mají v novém domově partnera, případně vejce nebo mladé. Jestli se chcete chovu pošťáků věnovat sportovně v soutěžích nebo s nimi létat jen pro svou radost je to už o něčem jiném. Roční investice-to neporadím nikdy jsem to nějak neřešil, záleží co vše chcete holubům dopřát.

Marťan Marťan 669 příspěvků

Díky za informaci ohledně chovu. Přesto, zkusím se zeptat ještě jinak.

Když se dávají holubi na závody. Na kolik takové závody chovatele vyjdou za jednu sezonu? Když závodí cca s 15 holuby.

 

neregistrovaný Miloš neregistrovaný

Zkuste se obrátit s tímto dotazem přímo na nějakého chovatele pošty. Já choval vždy spíše okrasná plemena a v poslední době jsem nadobro propadl akrobatickým plemenům. Pro akrobatická plemena už se také konají závody a to na holubník nebo na klícku.

Marťan Marťan 669 příspěvků

Chtěl bych se zeptat chovatelů holubů, kolikrát do roku přepeřuje holub, děkui za odpověď.

neregistrovaný Květoslav neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Květoslav z 13.04.2015, 15:56:24

Zkuste se zeptat někoho z autorů článků o holubech:

http://www.chovzvirat.cz/clanky/holubi/

 

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Já už vám odpověděl ve vašem druhém tématu.

neregistrovaný Kaja neregistrovaný

 Dobrý den mám podle mě velký problém s jedním holubem když sem je totiž prvně pustil tak mi ho chytla kočka holuba jsem zachránil ale ted když ho vemu do ruky natáhnu mu křídlo tak to nejde nevím proč to druhé křídlo má vpořádku ale nevím nechci se ho zbavit je mi ho líto .. prosím poradte

neregistrovaný MilošABC neregistrovaný
Zajímalo by mě co je to za holuba, kdy se to stalo a asi tedy nelétá že? Pak také důvod proč je chováte (kdyby to byl chovný holub šéf by do chovu stále použít, jestli pro radost dá se chovat ve voliéře nebo v boudičce nízko nad zemí) atd. Nejsem v tomhle znalý, ale nejspíš to bude šlachou nebo taky ne:-)
neregistrovaný Laik neregistrovaný
Známý našel pošťáka také s nepoužitelným křídlem zjistil si kontakt na chovatele ale ten ho už nechtěl,tak mu na dvorku udělal místo u slepic a už ho má tak půl roku.
neregistrovaný Laik neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Laik z 14.11.2015, 08:27:48

Je to poštovní holub je to bohužel letošní podzimní holoubě a nevím jestli vůbec přežije zimu a jestli to má cenu, mám ještě jednoho holuba pavíka který je vpořádku akorát že když letěl tak spadnul do bahna a slepice ho poklobali ale ten už je ted vpořádku jen nemůže létat tak mam 2 holubi na zemi ale jen doufám že se pošták zpamatuje jinak by to nemělo cenu aby pak měl na jaře holoubata :-(

neregistrovaný MilošABC neregistrovaný

zdravím jen se chci zeptat kde se fají sehnat informace o kroužku co má holub na noze ...tedy jestli se dá zjistit majitel

neregistrovaný paja neregistrovaný
neregistrovaný J.M. neregistrovaný

dete doprdele vsicki

neregistrovaný Anonymní neregistrovaný

Zdravím všechny,

na facebooku jsem otevřel stránku, na které budu pravidelně informovat o chovu poštovních holubů, o závodech, o technologiích, o krmení...prostě o všem. Budu rád, když mě navštívíte a třeba dáte like.

Letu zdar,

Petr

https://www.facebook.com/CihakRacingPigeons/

neregistrovaný Topigeon neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Anonymní z 16.04.2017, 06:56:15

I s tebou☻☻☻

neregistrovaný vsicky neregistrovaný

Dobrý den..

Dostal jsem párek poštovních holubů.. Jsem naprostý laik, nemám v tomto odvětví žádné znalosti, proto bych chtěl získat pár informací u nejpovolanějších.. Nemám moc času se holubům nějak víc věnovat (myslím tím výstavy, závody..), ale jelikož bydlím na statku, kam určitě patří, chtěl bych, aby tam s námi byli, pokud to bude jen trochu možné.. Zatím jsem je ubytoval ve větším kotci nepoužívané králíkárny.. Podlahu jsem vystlal senem, do korýtka pšenici, hrách, do misky vodu.. Proto bych se rád zeptal, co dalšího bych měl udělat, aby jim tam bylo tak nějak dobře.. Mají kroužky, na jednom je datum 17, u druhého z páru jsem to ještě nezlistil, ale bude to možná podobné... Docela by mě lákalo, udělat jim holubník na sloupku, kde by byly cca max. 4 budníky (moc rozšiřovat chov nechci už jen kvůli sousedům..), ale určitě nějaké přírůstky budou.. A to je právě má otázka, zda třeba neuletí a nevrátí se do svého původního místa, když je třeba po nějaké době pobytu u nás budu chtít pustit proletět.. Další věc je, zda jim dát nějaké léčivo atd... Omlouvám se za dětinsky-amatérské otázky, ale učený z nebe asi nespad a mám zájem se o tom něco dozvědět... Předem moc děkuji! Pavel   

neregistrovaný PAVEL neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele PAVEL z 21.01.2019, 16:56:10

Dobrý den pane Pavle. Poštovní holubi jsou krásní, chytří a vytrvalí letci. Chovatelé je vozí daleko do ciziny na závody stovky kilometrů daleko. Ti holubi mají specifické požadavky na podmínky chovu. Domnívám se proto, že byste se na jejich chov měl zeptat přímo "Českomoravského svazu chovatelů poštovních holubů", na který Vám dále uvádím klasickou adresu, jméno, tel.č. a e-mail na předsedu ZO:

Českomoravský svaz chovatelů poštovních holubů,

Základní organizace č. 018 - Lom u Mostu

Předseda ZO č. 018 :  Růta Pavel, tel.č. 776178082

ruta54@seznam.cz

Chovu zdar.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 27.01.2019, 21:34:29

Dobrý den,

moc děkuji za informace, určitě se na Vámi doporučených místech budu informovat..

Děkuji!!!

neregistrovaný PAVEL neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 20 (celkem 21)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »