Aktuálně: 5 019 inzerátů173 896 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Opelichaný kohout

Krůta04 (neregistrovaný) 25.10.2015, 14:59:15 xxx:xxx.cf49:522d

Dobrý den, dnes jsem se koukala na našeho kohouta. Máme ho asi tak 4 roky. A právě že jak mamjí ti kohouti ten ocas (ty brka) tak on měl jenom jedno. A přijdu z procházky, a neměl už žádné. Je už starý nebo čím to je? Asi tak stejně staré máme slepice (už jen 2) a ty už nenesou. Taky už jsou staré?

                                     Děkuji za odpověď

J.M. (neregistrovaný) 25.10.2015, 17:38:41 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Krůta04 z 25.10.2015, 14:59:15

Pro Krůta04:

  1. Čtyři roky staré slepice jsou už opravdu na chov tzv. "staré". Přesto by Vám mohly po přepelichání ještě nějaká vajíčka snést. Pokud Vám záleží na ekonomické efektivitě snášky slepic, tak si zjara kupte nové kuřičky, které opět nejméně 2 roky budou (při vzorné chovatelské péči) intenzívně snášet vejce. Kohouta pro snášení vajec NEPOTŘEBUJÍ ! Staré slepice zlikvidujte.
  2. Slepice touto dobou na podzim pravidelně jedenkrát každý rok pelichají a v době pelichání nesnáší vejce. Pelichá na podzim i kohout. Takže po přepelichání i kohout  znovu obroste peřím a získá opět svou kohoutí ozdobu tj. ocasní ozdobná pera.
Jana (neregistrovaný) 29.10.2015, 14:49:44 xxx.xxx.160.55

Dobry den,nedavno jsem psala,ze jsem si poridila 4 slepicky.Jsem s nimi spokojena,snuska je perfektni,kazdy den 4 vejce,malo kdy je jich min.Slepicky jsem postupne ucila na bidylko,ale co me ted udivuje je,ze kazdy den rano,a to je jedno v kterou hodinu je na zemi pod bidylkem vajicko a druhe ve snusce.Kdy snaseji a jak,kdyz je vajico na zemi??Pozdeji uz na jsou zbyle 2 vajicka,kde maji byt.Dekuji

J.M. (neregistrovaný) 29.10.2015, 18:22:48 xxx.xxx.168.107

Pro Jana:

Paní Jano, gratuluji Vám k téměř 100% snášce Vašich čtyř mladých slípek. Napřed prosím upřesním terminologii, abychom si rozuměly (snad Vaše názvosloví chápu správně ?):

  1.  Hřad je ve Vaší terminologii "bidylko", tj. tyč, na které slepice sedí a spí v noci.
  2. Hnízdo je ve Vaší terminologii " snuska ", tedy místo vystlané slámou, kde mají slepice snášet vejce. Správné hnízdo má mít rozměry š = 30 cm, d = 30 cm, v = 30 cm.

Váš problém je, že mladé slepice  snáší vejce brzy ráno s hřadu na podlahu.

Doporučení: Zařiďte si v kurníku v zimním období automatické svícení žárovkou v ráno době od 6°° hod do 8°° hod a v podvečer v době od  16°° hod do 18°° hodin. Slepice pak ráno budou vidět na cestu s hřadu do hnízda, a snad pak začnou snášet vejce správně do hnízda. Možná, že bude nutné ranní přisvícení dříve např. už v 5:30 hod ? Dále můžete počet hnízd zvýšit na čtyři, aby se nikdy nestalo, že slípka hodlající snášet, najde všechna hnízda obsazená. Pokud jsem Vám nerozuměla správně, tak mi to prosím v další zprávě upřesněte a já se pokusím Vám opět poradit. Chovu zdar !

 

Jana (neregistrovaný) 31.10.2015, 07:16:47 xxx.xxx.160.55
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 29.10.2015, 18:22:48

Dekuji za odpoved,pochopila jste me spravne.No automat.sviceni asi nedosahnu a tak jsem navrsila vice slamy pod hřad,aby se vajicko nerozbilo.Hnizda jsou udelany 2,ale ony stejne chodi do jednoho.Jinak jsem fakt moc spokojena,jenom se trochu bojim zimy,aby mi tam holky nezmrzly.Je to zdeny kurnik,vytapeni tam zadne neni.Jenom jsem to cely obalila,aby tam nebyl pruvan,ale vic delat nemuzu.Jo a obcas maji ridky trus,mozna,ze delam neco spatne??Sypu jim tu krmnou smes co jste doporucila,cely den jsou na velke zahrade a taky jim davam vymackany chleb nebo nejaky ten zbytek od obeda.Takze dekuji za odpove .Jana.

J.M. (neregistrovaný) 31.10.2015, 08:16:52 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 31.10.2015, 07:16:47

Dobré jitro paní Jano. Odpovídám:

  1. Kurník můžete na zimu obalit starými koberci, nebo obložit balíky slámy (domnívám se, že by několik balíků slámy nemuselo být finančně drahou záležitostí).
  2. Ta svítící žárovka v kurníku není důležitá pouze pro prodloužení světelného dne nosnicím, a tím ke stimulaci jejich snášky v zimě. Ta žárovka je také zdrojem tepla v kurníku, tedy vlastně i takovým slabším vytápěním.
  3. Průjem  může být způsobený zbytky od oběda: nosnice nesnáší vyšší obsah soli, koření a omastku v těch zbytcích. Také se slepice mohou infikovat původci průjmu od lidí, které jsou v těch nepasterizovaných zbytcích živé obsažené. Nebo plesnivý chléb může způsobit průjem (některá plíseň ani nemusí být v chlebu vidět). Dejte jim proti průjmu do napáječky silný hořký čaj, nebo jim uvařte nesolenou nemaštěnou rýži. ( Když tak zase napište).

Chovu zdar !

 

 

J.M. (neregistrovaný) 31.10.2015, 21:27:18 xxx.xxx.168.107
Odpověď na příspěvek uživatele Jana z 31.10.2015, 07:16:47

Ještě dodatek ohledně hnízd:

Hnízda by měla být umístěna vedle sebe u stěny kurníku a ve stejné části kurníku, v šeru, snadno přístupná slepicím. Vchody do hnízd by měly být asi ze 4 / 5 zakryté látkovým tmavým závěsem, přibitými k hornímu okraji každého hnízda, aby ve hnízdech bylo šero. Závěsy vchodů hnízd se mi osvědčily vyrobené z pytloviny z klasických jutových pytlů od brambor.

Pokud si Vaše slípky "nechtějí dát říci" a snáší mermomocí pouze do jediného hnízda, tak se jim musíte přizpůsobit a to "oblíbené hnízdo" rozšířit a rozdělit kolmými prkénky (asi 7 cm vysokými) na 4 hnízdní místa o rozměrech 30 cm x 30 cm. Do každého vytvořte z dlouhé slámy úhledné hnízdo a do každého hnízda doprostřed dejte jeden porcelánový podkladek, aby slípky poznaly, že "tam se snáší vejce".

Jana (neregistrovaný) 08.11.2015, 08:04:02 xxx.xxx.160.55
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 31.10.2015, 21:27:18

Dobry den,tak jak jsem byla spokojena uz mam problem,nasla jsem vajicko pouze v obalu a jak naschval nemuzu  tady najit odpoved,pomozte.Jana.

Jana (neregistrovaný) 09.11.2015, 18:05:02 xxx.xxx.160.55
Odpověď na příspěvek uživatele J.M. z 08.11.2015, 23:34:59

No dekuji za odkaz,no nevim co si o tom mam myslet,dneska zase vsechno v poradku,tak nevim.


Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.