Snášenlivost - Gekončík Noční

Dobrý den rok jsem choval svého Gekončíka Nočního v terárku (původně se jednalo o akvárium, které protékalo. Bylo i s vrchník víkem a s 3D zadní stěnou) o rozměrech 60*40*30. Jenže Gekončík celkem za ten rok vyrost a přišlo mi, že je na něj terárium moc malé. A tak jsem odkoupil od známého oroginální terárko i s výbavou o rozměrech 90*45*90 což mi na jednoho Gekona příjde moc velké. A tak bych potřeboval poradit co k němu přikoupit. Bohužel je můj Gekončík samec, tudíž se k němu další Gekončík Noční nehodí...( samici by uhnal a se samcem by vedli souboje o teritorium) A opravdu nevím co k němu koupit. Původně byl v terárku Chameleon Jemenský ten by se s Gekonem snesl?? Případně co jiného k němu koupit. Děkuji moc za odpověď.
  • Obrázek
  • Obrázek
neregistrovaný Lukáš neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lukáš z 18.07.2017, 18:06:36

Tedy zkušenost s chovem gekončíka nočního žádnou nemám. Ale domnívám se, že by i ve velkém terariu mohl být sám, však poroste asi dál. A možná (?), že by se k němu hodily třeba dvě ZDRAVÉ býložravé menší suchozemské želvičky, které žijí a pochází pokud možno např. ze stejné země a stejného přírodního prostředí, jako ten gekončík.  Nebo snad malý chameleonek ? Možná Vám poradí někdo ze Zverimexu.

neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Tak dnes jsem terárium dokončil je včetně UV lampy a tepelné lampy a tepelného kamene a včetně větví. Myslíte, že by se s Chameleonem snesl?? Moc děkuji za odpověď.
  • Obrázek
neregistrovaný Lukáš neregistrovaný
Odpověď na příspěvek uživatele Lukáš z 19.07.2017, 21:27:56

To je Lukáši moc pěkné terárium. Gratuluji. yes

Určitě se ještě zeptejte ve Zverimexu, zda se Gekončík a Chameleonek v teráriu snesou. Domnívám se, že oba musí být stejně velcí (nemám zkušenost). Ale někdy ti přírodní tvorečkové dokáží být snášenlivější, než někteří lidé. Musí se to vyzkoušet, a kdyby se neměli rádi, tak by se museli umístit každý samostatně (nebo vrátit, nebo prodat kamarádovi). Chovu zdar !

neregistrovaný J.M. neregistrovaný

Dobrý den mohu se vás zeptat jaká je životnost gekončíka nočního?

 

neregistrovaný gogo neregistrovaný

Gekončík noční žije v dobrých podmínkách i 20 let.  Mimochodem k puvodnimu přispěvku. Žádný jiný druh plazů ke gekončíkům určitě ne, pokud jich chceš víc kup dvě samice. ( min. 45g ) jinak by nemuseli samce zvládnout. 

neregistrovaný Nikol neregistrovaný
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 1 - 6 (celkem 6)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Kolik je dva krát tři?
Fotografie:
  Přidat další fotografii »