Aktuálně: 5 005 inzerátů173 765 diskuzních příspěvků17 746 uživatelů

Chameleon jemenský-chov

anonymní (neregistrovaný) 10.06.2011, 16:12:00 xxx.xxx.13.109
Pomožete mi??? Mam chameleona jemenskeho ktory sa vôbec nezvlieka z kože. Čítala som ze mu mozu chybat vytaminy ale ja mu stale davam vytaminy tak neviem preco.Jeden chovatel mi dal este jeden prasok ktorym mu mam posipat 1 cvrca asi tak kazdy 3 den vraj ten prasok je na to aby sa dobre zvliekal z koze.ale on sa vobec nezvlieka namoze mu volaco byt???? POMôžTE MI PROSIM!!!!!!!!!!!
Lenka (neregistrovaný) 10.06.2011, 21:44:16 xxx.xxx.18.251
Dobrý den,potřebovala bych poradit uvažovala jsem o koupi chameleona jamenského,jelikož pěstuji i akvarijní rybičky tak mám 1 akvárko navíc cca 205l takže bych se chtěla zeptat jestli když akvarko postavím na víšku tak myslíte že bych v něm chamíka mohla mít??A ještě jedna taková menší otazka může chamík jíst i doma chycene mrtvé mouchy nebo jen živé??Děkuji Z.L
Lenča (neregistrovaný) 03.07.2011, 16:34:07 xxx.xxx.128.3
Dobrý den, dnes jsme si dovezli malýho chamika, má 5 týdnu,je rozkrmený. Ale nám se nedaří ho nakrmit, když jsme cvrčka dali do pinzety před jeho tlamičku tak se bál, cvrčka jsme pustili tedy do terária, ale terárium je docela velké, bojíme se, že si ho chamik nenajde. Prosím o radu. Děkuji.
Chami (neregistrovaný) 03.07.2011, 21:03:03 xxx.xxx.7.98
Lenča skus mu ho davat v nejekom pohari aj ja som to tak robila a potom si zvykol ho chytat z pinzety.
anonymní (neregistrovaný) 28.07.2011, 21:36:17 xxx.xxx.234.1
lenčo vem si pruhlednou krabicku a dokola ji polep tmavou lepenkou a usetris si spoustu casu a muzez tam dat vic pokrmu
anonymní (neregistrovaný) 02.08.2011, 20:17:56 xxx.xxx.146.248
mam chameleona jemenskeho a v terarku mam nejaku kôru mam mu tu kôru menit alebo netreba.všmla som si ze tam ma nejake male pavciky su take akoby priesvytne,
Eliška Vlčková (neregistrovaný) 11.08.2011, 17:11:18 xxx.xxx.151.70
dobrý den.. chtela bych se na neco zeptat.. mame doma chameleona uz od vanoc zvykl si na nas sel sam na ruku a nedavno jsme jeli na dovolenou .. starala se nam o nej babicka ale byl celou dobu v terarku vubec si ho nebrala.. a prijeli jsme a on se nas bal sycel na nas a vubec nevime co s tim uz jsou to 3 tydny a je to porad to stejne.. nevite cim by to mohlo byt? predem dekuji
Michal (neregistrovaný) 13.08.2011, 07:17:45 xxx.xxx.25.76
Zdravím,jen se chci zeptat,když mám dva chameleony v teráriu o velikosti 150cm-80cm-40cm,pochytaj si tam cvrčky samy nebo jim je musim nějak cpát k tlamičce,mě přijde že jsou dost lýný na to,aby si sami nějakou potravu ulovili :-) dík za odpověď,Michal
Jakub (neregistrovaný) 13.08.2011, 18:04:26 xxx.xxx.234.1
Dobrý den ,mám chameleona jemenského cca 8 měsíčního a má velmi velké jedno varle,předpokládám že to není normální?nevíte o co se může jednat?Dekuji za odpovedi.J.Z.
Evols (neregistrovaný) 03.09.2011, 23:39:16 xxx.xxx.33.126
Zdravim , chtel bych se zeptat. mam v planu jsi koupit Chameleona Jemenskeho ale nez jsi hi poridim sem jsi chtel o nem neco malo dozvedet tak precetl sem cca zhruba vse co jsi tu pisete , a chtel bych se zeptat na : vitamíny rozpoštět ve vodě jake vitamíny tim myslite kdyztak jestli mohu poprosit o Odkaz .. Dekuji predem ,
anonymní (neregistrovaný) 05.09.2011, 12:58:07 xxx.xxx.18.227
Evols: lepší než rozpouštět vitamíny ve vodě je obalit v nich krmení, stačí když trocu prášku nasipeš do nějaký uzavíratelný nádoby před krmením do ní hodíš pár cvrčků, jemě protřepeš a hned servíruješ. Dobrý přípravek je reptivite http://petdiscont.cz/index.php?p=eshop_productinfo&id=3143
Ondřej (neregistrovaný) 13.09.2011, 08:38:18 xxx.xxx.64.42
Ahoj. Tak v sobotu jsem si pořídil 5ti týdenního chamika, Celou sobotu a nežral a až v neděli večer sežral jednoho cvrčka. Tak na noc jsem mu dal do krabičky 15 cvrčků,přijedu ve 16:00 ze školy a všechny byly fuč. Jen se bojím aby se třeba nepřežral. Dale se chci zeptat,jak často ho mám kropit? Zdá se mi,že sám z misky nepije a stékající vodu z listů taky moc neholduje. Postačí třeba kropení chamika a celého terárka pořádně jednou ař dvakrat denně? Potom mi vyskočí vlhkost zhruba kolem 80 až 90% tak jestli to není moc. UVB žárovku mám zaplou zhruba 10 až 12hodin denně a tepelnou zapínám vždy na jednu hodinu a paouzu mezi zapnutím a vypnutím mám 3hodiny. Teplotu v polovině terárka mám kolem 28 až 30 stupňů tak jestli to stačí nebo je to málo.Děkuji za odpověď
anonymní (neregistrovaný) 19.09.2011, 13:59:47 xxx.xxx.18.226
Ondro: takle malího chameleona je třeba krmit minimálně jednou spíš dvakrát deně (až bude dospělej stačí jednou za dva dny), ale 15 cvrčků je moc! stačí tak 5 deně a jak poroste tak mu budeš přidávat, cvrčky můžeš taky kombinovat s rostlinou stravou (měké ovoce, čínské zelí, květ pampelišky apod.). Kdyby si ho krmil moc nebudou mu stačit sílit kosti. Taky je třeba mu dávat vitamíny a hlavně vápník. Co se pití týče tak z misky se naučí pít jen hodně málo chameleonů, přirozené je proně slízávání rosy z listů rostlin, Terárko je třeba důkladně prorosit tak dvakrát deně a na chamíka vodu moc nestříkej nemají to rádi. Tekutiny do něj dostaneš taky potravou (již zmíněná rostliná strava, nebo vhodně krmení cvrčci) Vlhkost je naprosto v pořádku, hlavně až se ti bude svlékat tak si na vhkost dej pozor, když bude mít moc sucho špatně se svleče a zbytků kůže se špatně zbavuje. Teplota je taky v pořádku, je ale třeba zajistit v terárku místa s rozdílnou teplotou (místo na nahřívání cca 35°-45°, ale taky místo kam se chamík schová když je mu horko cca 25°
Roman (neregistrovaný) 20.09.2011, 16:29:58 xxx.xxx.56.205
Ahoj,mám problém,můj asi 4mesicni chamik mi prestal chodit na jednu nohu tahne ji za sebou a nevim co s nim,ma ji takovou nateklou,poradi prosim nekdo co s nim? dekuji :)
anonymní (neregistrovaný) 23.09.2011, 11:30:29 xxx.xxx.18.226
Romane: tady je jediná rada a to veterinář, mladý chameleoni jsou hodně křehký a potřebují velký přísun vápníku a vitamínů aby měli silnou kostru. V případě odvápnění se jim lámou nohy jen pod jejich vlastní vahou.
uculelembo (neregistrovaný) 27.10.2011, 00:37:31 xxx.xxx.108.151
Ahoj, náš Chameleon Jemenský sem tam otevírá tlamičku jakoby mu bylo na zvracení nebo ho v krku něco tlačilo.Zprvu jsem myslel že je přehřátý a že se tímto chladí,ale teplotu má 27-30 a hlavně by asi využil chladného místa dole,zatímco se zdžuje většinu času na vrchních větví terária. Nemohla by být příčinou nějaká potrava která by mu nedělala dobře ? Je půl roku starý a krmím pouze cvrčky 6-7 za den. Sem tam se doma uloví beruška a jde do terária. Nemůže mu třeba ta beruška vadit ? Vitamíny Roboran pro plazy + vápník . Již 1x nám umřel chamík po 14-ti dnech který toto začal také dělat- ovšem on ještě celý den spal tak to nemusela být právě tato příčina.Snažím se proto vypátrat co to znamená. Chameleon normálně jí ( ihned a vše co se mu naservíruje ) , aktivně sleduje dění v pokoji,je plachý.... Je dost možné, že tohle dělají normálně proto uvítám každou radu, názor a pomoc v mém případě. Mnohokrát děkuji
Petr (neregistrovaný) 30.10.2011, 16:19:21 xxx.xxx.213.174
Ahojte. Furt čtu,že je zapotřebí UVB a UVA žárovka. UVB chápu - ta je na vitamíny,na vápník atd,ale ta UVA? to je přece normální výhřevná ne? Takže nemusím kupovat UVA žárovku za 200,- ale klidně stačí nejaka bodovka za 30,-??
Martin (neregistrovaný) 01.11.2011, 22:28:05 xxx.xxx.195.122
Ahoj, chtěl jsem se zeptat budu si pořizovat 2měsíčního chamíka a chci aby si na mě navyknul a i jak bude vyrůstat aby nebyl moc agresivní. Poradili by jste mi prosím jak nejlépe toho docílit? A ještě se chci zeptat nejlepší je obalovat ve vitamínech každé sousto podávané chamíkovi že ano?
Evča (neregistrovaný) 02.11.2011, 15:55:17 xxx.xxx.230.20
Ahojky, porizujem si s pritelem prvniho chameleona a dostanem k nemu i terarko o rozmerech 60x37x40, slecna od ktere ho kupujem rika, ze takove terarko je pro chameleona dostacujici i v dospelost, ale me se zda male. Tak jsem se chtela zeptat vas zkusenejsich, jestli takove terarko opravdu staci, nebo by bylo lepsi casem poridit vetsi? Momentalne jsou mu 4 mesice. Vsem dik za tipy, rady a nazory.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.