Aktuálně: 5 019 inzerátů173 895 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

po smutku velká radost...

anonymní (neregistrovaný) 11.02.2009, 20:52:35 xxx.xxx.10.81
dovolte mi,abych i já se tady svěřila o radostech a starostech se svými miláčky.Jsme důchodci,vychovali jsme tři děti s nimi mnoho křečků ,andulek,kočičku,kterou někdo vyhodil z auta,pejsků /pudlíků/,které máme ještě s jejich mámou a vše tak nějak uteklo děti už mají své děti a nám zůstala jen ta zvířátka,Andulky se vozí na zádech pudlíků,jeden na druhého strašně žárlí,každé ráno čekají na piškotek né jen pudlíci,ale na rohu stolu i andulky a běda jak krmení neprobíhá přesně podle pořadníku....Krásné co?Ale až do doby než nám andulka darovaná od dcery,když i oni přišli o anduláka,-zemřela.Žili s naším Pepou spolu několik asi 8 let,nikdy nám andulky nehnízdily i když jsem jim občas budku dala -tak nic.Strašně se ale milovaly až jednou začala do budky lést a posléz se začala připravovat hnízdečko.Bála jsem se toho, protože už byl pár dost starý a samička asi o 2 roky starší a také došlo na má slova...jednoho rána byla v budce mrtvá,ráno nás probudil hrozný nářek Pepíka ,který se se ztrátou nedokázal smířit a celý den naříkal.Nikomu to nepřeji zažít,..doposavat mi ten jeho nářek zní v uších.Potom jsem uklidila budku,řádne vydezinf.a jeli jsme koupit pepovi novou andulku.Byla mladá,ještě se nedalo poznat pohlaví já jsem jí nezavírala do klece a asi proto se hnedle stala naší radostí,ale hlavně novou družkou pepíčka.Co vymejšleli za voloviny,vám tady ani nebudu popisovat....jistě si dovedete předstsvit,když jsou volně a ještě se psema kamarádi.Jednoho dne se nám Miluška někam schovala,že jsem jí nemohla nalézt,až po dlouhé době mě její úkryt prozradil pepa...našla potvůrka uloženou budku schovanou pod hadrem a začala hnízdit a hele bylo již vajco a do dneška jich máme už sedm a to asi není konec a to se s pepou spustila během 2a půl měsíců,ale kdy čert ví,asi tam někde nahoře na garniži,-nevíme.Pepa na nás dotáží,jen ráno vstaneme,ať honem koukáme doplnit stravu,děda honem vyndat piškoty a při snídani ho musíme oba s dědou krmit z našich úst a hele ,když to není řádně rozkousané,tak nám to dá řádně na jevo jak štípnutím,tak křikem a potom honem za miluškou a nakrmit jí.No prostě táta,jak se patří a to mě ještě při vaření komanduje kterou zeleninu mám nejdříve krájet,aby mohl milušku potěšit něčím co jí dnes ještě nedal.no je to krásné je pozorovat a s pepou si povídat,jenže....co bude dál ! Já babka na stará koleva poznávám pc a učím se abych měla kde získat veškeré informace o chovu,děda vymejšlí,jak přestavět kuchyň,aby ty děti až se vylíhnou měli kde skotačit,jelikož rodiče nevědí mimo spánku a krmení,-co je být v kleci,tak přeci děti nemůžou jinak !!!A babka přemejšlí,jak to bude stím perfektním pořádkem v bytě,-který MUSÍ PROSTĚ BYT ZA KAŽDÉ SITUACE,protože co by řekla návštěva kdyby přišli a viděli...no to přeci nééé.Nejhorší ale je,že moc o chovu stále nic moc nevíme,hlavně nepoznáme oplodněná a neopl. vajca a jak potom až se za 6 dnů začnou líhnout a nebo se může stát,že by třeba nebylo oplodněné žádné,no prosím někoho,kdo se slitujete nad bláznivejma stařečkama,kteří také přemýšlí,jak to vůbec se vším bude.A babka,ta hlavně ne přežije,až by andulky, dětičky měli opustit náš panelákový domov.Děti z nás mají vánoce a vnoučata ta s náma sympatizují .Promiňte,bylo to vyčerávající-myslím to datlování,ale třeba to brzo bude všema deseti,jak říká naších šest vnoučat,"babi vydržať.Děkuji za tyto stránky ,moc,moc...
Obrázek
sunflowersman
sunflowersman (399 příspěvků) 11.02.2009, 21:25:00 xxx.xxx.175.196
Dobrý den. Oploněné vejce poznáte už podle barvy. Krásně sněhobílá barva napovídá o oplozenosti, nažloutlá o neoplozenosti. Po deseti dnech můžete vajíčka při zhasnutém světle prosvítit baterkou. Pokud jsou oplodněny, tak můžete v nich vidět krásnou rozrůstající se síť.Možná se mi to zdá, ale Vás Pepík mi přijde hodně tučný,a tam by byla opravdu velká pravděpodobnost, že vejce nebudou oplozny.Pokud není na fotce nějak načepýřený, tak má docela slušnou nadváhu. Omezit tučné potraviny, ořechy, pokud krmíte slunečnicí tak tu vyřadte uplně. Pěkný den.
Petr (neregistrovaný) 12.02.2009, 11:26:02 xxx.xxx.50.242
Dobrý den.Mladé se líhnou za 18až19 dní.Potom začněte podávat vaječnou míchanici,samotný piškot nestačí.Výroba míchanice: Nastrouháte mrkev,přidáte vejce uvařené na tvrdo a nastrouhané,pak přidáte nastrouhané piškoty a vše promícháte. Směs musí být vláčná,ne suchá ani mokrá.Hezký den.
Jarka89
Jarka89 (6 příspěvků) 12.02.2009, 20:30:35 xxx.xxx.10.81
přeji všem tady pěkný večer a děkuji za rady.Petře piškoty dostávají naši miláčci jen ráno za odměnu včetně andulek,ale pepa to nosí milušce do budky...a tu mýchanici už dělám asi týden ale moc jim nejede asi byla nejprve moc mokrá a na podruhé zase moc suchá,tak tet se mi už snad podaří,když ste mi poradil Petře.No a už mám jenom 6 vajíček,to sedmé nemohu zase najít,ale včera měla jedno pořád mimo důlek tak je možné že by ho snědla? Ale krmení včetně ovoce zeleniny sépie písku a skořápek mají stále dostatek.Jsem z toho celá špatná babka..koukala jsem na vajíčka a jsou všechna stejná bílá matová a zdájí se mi nějak těžší než před týdnem,ale prostě já nepoznám zda jsou oplodněná nebo nejsou je mi z toho do pláče...,chudák miluška tak poctivě sedí a potom třeba nebude ani jedno!!! Hoši radte,-PROSÍM !!!
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2009, 22:12:17 xxx.xxx.35.177
Zdravím. Aspoň na 3 vajíčkách už by mohla jít vidět žilka, stačí normální baterka a vajíčka prosviťte, i za denního světla uvidíte aspoň v těch 3 červenou "pavučinku". Vaječná míchanice se podává před snůškou aby ptáky stimulovala k hnízdění a pak až se mládě vylíhne. Očividně krmíte dost pestrou stravou, tak tu míchanici dělejjte třeba jen z nastrouhané mrkve, malinko vajíčka a strouhanku dejte až nakonec tak, aby to bylo suché.
anonymní (neregistrovaný) 12.02.2009, 22:14:22 xxx.xxx.35.177
A suchá míchanice má být, aby se jim nelepila. Když dáte víc strouhanky tak to nevadí, oni si z ní vyzobou co chtějí, spíš na ní nejsou zvyklí tak to bude trvat
Jarka89
Jarka89 (6 příspěvků) 13.02.2009, 22:47:04 xxx.xxx.10.81
tak jsem dnes konečně překřičela pepíka a využila toho,že miluška se šla trochu protáhnout po dlouhém nočním sezení a kontrolovala jsem vajca s baterkou.A mohu vám říci,že jsem opravdu nikde žádné červené pavučinky-cevky neviděla některý vajíčko bylo průsvitné bez ničeho a některé mělo jako takovej kroužek asi v jedné třetině od čpičky.A to ta pavučinka,jak říkáte všichni by měla být někde uprostřed? Aspoň jedno vajíčko kdyby bylo oplozené...miluška se asi trochu naštvala a hnedle po prohlídce budky vylézala nějak častěji a byla na nás asi naštvaná.pepa to dával dohromady,ale moc se mu to nedařilo a hrozně ho naštvalo,že miluška chodí sama zobat do krmítka a tak tomu udělal ráznej konec a krmítko prostě vysypal-rošťák..No dnes je tomu 13 dnů,co bylo sneseno první vajco a tak mě nic jiného nezbívá,než ještě počkat 5-6 dnů,jestli se bude něco dít,že ano ? Tolik sme se s dědou těšili na mladé a chudák miluška co tomu řekne..snad nám neuhyne smutkem,když nic z mladejch nebude! Tak vás všechny zdraví vaše babi...moc ráda si tu vše pročítám a jsem ráda,že tolik lidí miluje tu naší havěď co ?
Obrázek
anonymní (neregistrovaný) 13.02.2009, 23:06:18 xxx.xxx.35.177
Od posledního sneseného vejce odpočítejte 7-8 dní /pro jistotu/ a pak vejce vyhoďte pokud tam žádná cévka nebude. Akorát pro vás to asi nebude příjemné, samička samozřejmě bude vajíčka hledat ... ale nic se nedá dělat. také jí je třeba můžete nechat, většinou si je po nějaké době samička začne sama vyhazovat z budky a do 14-ti dnů pak snese druhou snůšku. Stává se že první vajíčka třeba oplodněná nejsou, ale pokud nebudou i ta další, tak je samec neplodný, musí zhubnout, pak by to mělo být v pohodě. Pak podle mě nemá cenu zkoušet další snůšku, oddělat nemilostrdně budku, nechat je odpočinout a třeba za půl roku zkusit znovu až pepča zhubne :-)))
Jarka89
Jarka89 (6 příspěvků) 13.02.2009, 23:38:03 xxx.xxx.10.81
no moc děkuju za radu..ale to hubnutí to bude mazec..ještě jednu radu,oni musí mít andulky stále stravu jsem četla a kolik těm dvoum mám dávat prosa denně dávám každému 2 lžičky+ ovoce a zeleninu..je to tak dobře ,jo a jenou týdně klásek oběma dohromady.dík babča.
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2009, 00:05:00 xxx.xxx.35.177
Se stravou vám poradit nedokážu. zrní musí mít pořád, žádné omezování, omezit se úpři tloušťce vysadit/ musí tučná semena jako třeba slunečnice, ale pokud tím nekrmíte tak skutečně nevím jak váš andulák přibral. Možná je to i věkem, nemusí být třeba tučný, ale stářím je neplodný. Z fotky se to těžko posuzuje, řekla bych že má pár deko navíc :-)) ale fotka může zkreslovat, to se spíš pozná až ho máte v ruce, jak moc je "obalený" hrudník. Pokud mu nedáváte nic tučného, tak ho hlavně nemučte hlady, ať má plnou misku. poradit nedokážu, třeba někdo jiný.
Chápu to dobře že krmíte jen prosem? Pokud ano tak můžete krmit pestřeji, prosa třeba jen 70%, zbytek lesknice, oves - to tučné semena nejsou, ale je otázka jestli se je naučí přijímat, většinou to trvá než se pták na něco navykne.
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2009, 00:29:36 xxx.xxx.10.81
nojá také nevím.po čem tloustne ale předtím ta samička byla líná lítat,měla už od d cery,když nám jí dala po uhynutí jejich samečka něco s křídelkem a tak šmajdali víc po zemi,možná to bylo tím...no on to je takovej oplácanec proti milušce,ona je ale strašně mladá asi5 měsíců..to krmení nemají jen proso,kupuju míchané a tam je i neloupaný oves a ještě další to si zrovna nevzpomenu co a májí tam i vytamíny ale i tak ste moc hodná,že ste mi napsala ..jdeme spát už je moc hodin..dobrou noc
Stickers
Stickers (556 příspěvků) 14.02.2009, 11:34:27 xxx.xxx.48.29
Zdravím, souhlasím se všemi, co odpověděli. Myslím si, že příčina obezity bude v podávání piškotů a také paní píše, krmení z úst no a myslím si, že to pro něj zrovna zdravé také není. Obecně se nedoporučuje krmit papoušky tím, co jíte vy. Je to sice srandovní ale pak to může dopadnout i takhle. Pokud ty piškoty podáváte každý den, omezte je na jednou týdně. Vaše jídlo jim také nepodávejte. Držím palce
anonymní (neregistrovaný) 14.02.2009, 21:09:07 xxx.xxx.10.81
dobrý večer,tak jsme dostali rady a dlouho jsem o všem přemýšlela a došla jsem k názoru,že máte Vojtěchu pravdu s těma piškotama a krmením z úst, i když je to třeba jednou za den,tak mu to opravdu na zdraví nepřidá a vlastně mu člověk vědomě ubližuje.Je to ale tak něco úžasného až tak se s tím malým tvotečkem zblížit a cítit,jak moc vás má rád,jak vás vítá,když příjdu domů ...,víte my staří lidé jsme někdy už jak malé děti mohu to posoudit,sami jsme vychovali tři děti ,kteří už dnes mají dospělé děti a tak tím,že k nám přilnul ten tvoreček,že nám věří,že mu neublížíme děláme právě opak.Asi je to také hlavně tím,že je nemáme pro chov,jako takovej,ale je to prostě náš člen rodiny. Asi se sem nehodíme mezi vás chovatele,kteří je máte ve voliérách a chodíte je jen krmit,jezdíte po výstavách atd.Je to zase vaše záliba a asi jeden druhého těžko pochopíme.Přesto vám všem moc děkuji za rady a přeji hodně úzpěchů a já si toho mého Pepíčka pohlídám a domluvím sobě,dědovi a Pepovi po našem.Přeji všem hodně zdraví a pohody a loučíme se ,babi.
Pavel (neregistrovaný) 14.02.2009, 23:08:46 xxx.xxx.70.173
Ne všichni jsou tu velkochovatelé...je tu spousta lidí, co mají papouška jako domácího mazlíka a kamaráda. Někdy i "proti své vůli" kdy papouška někde najdou. To je třeba i náš případ - získali jsme korelu, a i když jsme se snažili najít majitele (vzkaz v novinách, na vývěsce, v místních zverimexech...) nakonec zůstala u nás. A jsme rádi. I když byla docela ochočená od začátku, přece jen bylo vidět, jak nám stoprocentně nevěří, často utíkala před rukou, i když pak zas podle nálady vyžadovala podrbání na krčku a na zobáčku:-) Teď po půl roce už se nechá škrabkat i na zádíčkách, což bylo dříve nemyslitené. Večer se nechá dát dobrovolně do klece...to stálo nejvíc úsilí a trpělivosti. Celé hodiny se mnou dokáže být u PC...poskakuje po mě, po klávesnici, tahá věci po stole, vysedává na monitoru..:) A často mi nacpe hlavičku do dlaně a chce škrabkat. Koupe se se mnou...miluje jemné kapičky vody rozptýlené ve sprchovém koutě...sedí mi na ruce, očka zavřená a nechává po sobě stékat vodu:-) Takže plně chápu vaši radost z malých papoušků. Omotají si vás kolem prstu, že? Člověk je hotový z toho, jak mu takový tvoreček důvěřuje a přilne k němu:-)

Takže vám držím palce, ať vám ptáčci dělají jenom radost a jsou zdraví ;) A třeba se dočkáte i maličkých mláďátek. Každopádně dejte vědět, jak to s vajíčky dopadlo.
Obrázek
Jarka89
Jarka89 (6 příspěvků) 15.02.2009, 00:13:09 xxx.xxx.10.81
Milý Pavle,to je to co jsem potřebovala slyšet....,až mi ta vaše slova vehnala slzičku do oka.Moc vám za ta slova děkuji a určitě se vám tady někdy ozvu,jak to s naším Pepou a Miluškou a jejich snůškou dopadlo,nebo pokračuje.a přeji i vám hodně pěkných chvilek s vaším papouškem "je moc pěkný. I já mám pepíka pořát na rameni a chce si hrát a povídat,pereme spolu prádlo v koupelně,přiletí i k počítači,jak říkáte :)no prostě něco úžasného.A to až jednou..,tak vám napíšu o našich pudlících,jak vlastně se stalo,že máme tři,ale to je na delší povidání.Promiňte to psaní na PC,jsem samouk a ve svých 62letech to pro mě byly nervy se to aspoň takhle naučit. No vnoučata se také snaží mně zdokonalovat,ale mají všichni svých starostí v dnešní době dost a přeci si udělají na babičku čas.Tak se mějte a zdravím i vaší rodinu :),musíte být všichni moc hodní,když také tak milujete ty malé tvorečky.Zdraví babi.

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.