Aktuálně: 5 018 inzerátů173 887 diskuzních příspěvků17 749 uživatelů

Automaticke rosení v teráriu

Laasto (neregistrovaný) 24.03.2009, 18:19:56 xxx.xxx.179.182
Dobry den,

vytvarim si tropicke terarium pro anolise s vodni plochou a malym vodopadem. Myslel jsem si, ze samotna pritomnost vodni plochy a zmineneho vodopadu provlhci vzduch natolik, ze nebude treba zadneho velkeho roseni. Bohuzel vlhkomer v terarku mi meri neustale neco okolo 50 % vlhkosti.
Chtel jsem se zeptat, jestli nemate nekdo zkusenost s nejakym automatickym zavlazovacim systemem. Koukal jsem na internetu a nasel od nekterych firem rosici zarizeni, ale tam me odrazuje jejich cena. Mlhovac se mi neosvedcil - nevyzene mi mlhu do hornich partii teraria. Zkousel jsem dat mlhovac do maleho kanystru od destilky a vyvedl z nej hadici do teraria, mlha se vysrazela v nadobe a vubec nedorazila hadici do terarka (jak avizovala prirucka od Reba - Encyklopedie teraristiky). Zkousel jsem take na hadici pridelat hubici z mechanickeho rozprasovace, ale tlak v obycejnem akvarijnim cerpadylku nevytlacil vodu pres hubici. Muzete nekdo poradit?

Přispět do diskuze
neregistrovaný
Nepřihlášený uživatel
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Vložte odkaz na Youtube video.
Fotografie:
Vkládejte maximálně 20 fotografií ve formátu JPG, PNG nebo GIF. Maximální velikost jedné fotografie je 20 MB.