krocani

Pane Martine Herinku,
děkuji Vám za důvěru, ale perličky jsem nikdy nechovala, nemám s nimi žádné zkušenosti. Zkuste na tom to webu otevřít oddíl "Druhy" a tam si nalezněte perličky a současně i jejich chovatele a autora čláku. Nebo přímo na internetu zadejte heslo PERLIČKY, a určitě tam kontakt na nějakého aktivního chovatele najdete. Domnívám se, že i na té výstavě, kde chcete perličky koupit, by Vám měli prodejci poctivě poradit; vždyť na tom záleží jejich další prodej.
neregistrovaný J.M. neregistrovaný
Tak na konec to budou všechno asi perličáci, všichni se spolu perou, žádnej nevolá"ku-dla", a i laloky mají podobné spíš ke perlákovi.
Marťan Marťan 669 příspěvků
Mám jeden pár krocanů a krůtička mi už teďka začala snášet. Není to moc brzy? Mám jí nechat už teď sedět? Ještě bych se chtěla zeptat, ona má zatí 2 vejce ,ale snesla je přez den . Je to tak vždycky,že snáší přez den?
neregistrovaný Karen Válková neregistrovaný
Brzy to není, jednoho krocana nějak zlikvidujte, bodou se z té krůty navzájem schazovat a nebude z toho nic. Krůta je denní pták tak snáší přes den, nejčastěji brzy ráno.
Marťan Marťan 669 příspěvků
Myslela jsem to tak ,že snáší každý druhý den, ale už to změnila .Druhého krocana jsme snědli ještě v zimě.A ještě bych potřebovala vědět, jestli mám vejce odebírat a pak vrátit najednou. Mám je totiž do kupy se slípkama a snáší do jednoho hnízda - mají jich několik, ale nesou do jednoho.Při sezení má slepice na budce mřížku aby ji tam nezanášely ostatní, s krůtou to mám v plánu stejně.Vypouštím ji ráno a večer.
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
tohle je krocanka
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
mel by nekdo na prodej morku ?
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Včera a dnes do rána se vylíhla první moje letošní drobotina. Morka seděla pečlivě a líhnutí jsem čekala až dnes a zítra. Do hnízda jsem o 14 dnů později přidala 10 vajec od slepic. Mám 6 krůtiček a 5 kuřátek ráno vylíhlých jedno bylo ještě naklubaný.
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
zbylá vejce byla odumřelá.
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
tak to gratuluji cetla jsem to od zacatku.ja ted cekam kazdym dnem zase kachnatka moje prvni teda jeji prvni:)tak jsem zvedava taky sem dam pak nejakou fotku:)jinak drzim palce pri odchovu
neregistrovaný anonymní neregistrovaný
Dobry den kuratka jsou krasna, oddelila jste je od kruty hned po vylihnuti nebo jste ji je tam nechala. dekuji dvorackova
neregistrovaný dvorackova neregistrovaný
Kuřátka morka vyseděla vodila je společně se svýma krůtičkama.První3 dny z nich neslezla,jen kuřátka časteji nežli její vlastní se chvílemi kolem ní batolila.Bylo to moc krásný a i šikovnější. Kuřátka jsou šikovnější, hned zobají co vidí - to krůtičky jsou trdla a co jim někdo neukáže ,je nenapadne zkusit. Třetí den odpoledne začala morka vyvádět mladé z hnízda. tak jsem budku oddělala - kuřátka se do ní nedokázala sama vrátit.Postupně se naučila všechna samostatně běhat a zobat .Morka byla moc pečlivá máma
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Tak to šlo celej tejden.Byla radost se na ně koukat.Víc fotek je tady na Rajčeti http://karelex1.rajce.idnes.cz/14_Chov_krut/ Přesně za týden jsem ráno našla ve výběhu jen jednu mrtvolku a zoufalou morku. Další mrtvé krůtě bylo odtažené mimo výběh. Nevím co sežralo 10 kuřátek ale nepřežilo ani jedno. No jistě musel to být nejspíš potkán, protože nahoře nad výběhem nocoval jejich otec - krocan. Tak se stará vrátila na zahradu ke krocanovi a nezbývá mi nežli doufat ,že se to příště už nestane. Zavřít je na noc nemám kam.
  • Obrázek
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
nějak se mi to špatně zkopírovalo tak znovu odkaz http://karelex1.rajce.idnes.cz/14_Chov_krut/#album
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Dobrý deň paní Karen.No to je škoda kruťat.Chcel by som msa vás spita´t či maťe doma niejake vajička z kruty?Ak ano tak by s´te mi mohli poslať chcel by som o lihne.je vam pošlu vajcia z kachnoch mám ich hodne.vajcia su z kachen saskych ruanskych a aj kajugy mám.kachny mi nesedia davam do lihny.
neregistrovaný Pavol neregistrovaný
Mohly by sme si vyment poslanim vajcia a skusiť.chcel by som do lihne z krut.ak ano tak by sme si mohly napisať na meil adresi.tak mi napišťe.mam už teraz lihne 28 kachny a18 male slepičky.dam tu vám fotky potom aby ste vydeli.
neregistrovaný pavol neregistrovaný
Tak to vás musím zklamat, zatím nesnáší. Viděla jsem že se začínají znovu pářit. Ale odchov krůťat bez kvočny je náročný na teplo. Do 6 týdnů nesmí jít ven. Já měla v loni k malému výběhu přidanou bednu s lampou a vedne v noci jsem jim tam topilažárovkou.Musí mít pod sebou prkna a na něm vysokou podesttýlku. Po vylíhnotí musí mít pod lampou kolem 38 °C .(První tři dny na nich kvočna pořád seděla).Nesmí se dostat do vlhka ..Už si nepamatuju přesně předepsanou teplotu v odchovně, jen si pamatuji že z těch 38 klesala každý den o 2 °CLoni jsem si to někde našla na netu,teď to už tak přesně nevím. Jo a kačení vejce nechci, ledqa nějaká slepičí,ale to není nutný. Já loni kačky musela zrušit, sousedi si stěžovaly. Myslím,že mail je v profilu ahoj Karen
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Jo a kekrůtím kuřátkům je dobré mít kuřátka slepic. Krůťata jsou nešikovná a kuřátka je naučí zobat. Tady jsou fotky z loňského mého odchovu krůtěte ,zbylo jen jedno letošní kohout. http://karelex1.rajce.idnes.cz/13_spolecny_odchov_krutat_a_araukan/
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
na obrázku je vidět, že krůtěti něci chybí.Já bych doporučil podávat metrozol proti cěrvenohlavosti.Krůtě nesmí zmoknout do 12neděl.Co jim ještě pomáhá,nasekat řebříček lékařský.Já toto již dělám cca7let a odchovávám kolem 40ks.Podávám směs KR1-3 které koupíte v prodejnách pro chovatele.Do vody podává "promotor"na zesílení kondice.
neregistrovaný Franta neregistrovaný
Pro p.Frantu, mě teda nepřišlo, že by jim něco scházelo .Do poslední chvíle byla všechna čilá, běhala za morkou a skovávala se pod ní. Samostatně již chodila ke krmítku.Měla jsem je jen ve výběhu na vysoké podestýlce je pod střechou. Krmila jsem teda směs pro odchov kuřat, to pro krůťata tady neměli. Sháněla jsem to,řebříček dávám taky, ale o zelené stála jen, stará.Kuřata o něj nejevila ještě záje, .Jen ten přídavek do vody jsem neznala. Myslím si ,že kdyby mi je sedmý den nepochytalo něco, že bych je byla odchovala. Co nadělám. Snad jsem se toho" pytláka "už zbavila. Po kuřatech jsem ještě přišla o 5 slepic . Nejdřív jsem použila granule a pak jsem vnadila jednu z těch zabitých slepic. Dneska třetí den se nic neděje. Zabitou slípku jsem potírala jedem .Tak snad je pokoj. Ještě počkám do uterka to už bude 14 dnů. Morka včera začala znovu snášet.
Karen Válková Karen Válková 52 příspěvků
Položek na stránce: 10 20 50 100
Zobrazené záznamy 61 - 80 (celkem 154)

Přispět do diskuze
Jméno:
Text příspěvku:
Youtube video:
Fotografie:
  Přidat další fotografii »